Kulturalny Rozkład Jazdy
2015-06-01 Dzień Dziecka @Rynek(fot.A.Karbowiak)-18

Warsztaty teatralne, fotograficzne, zajęcia plastyczne i muzyczne – takie atrakcje instytucje kultury przygotowały na najbliższy tydzień dla dzieci. A jakie propozycje mają dla młodzieży i dorosłych? Wycieczki po Głogowie i okolicach, 2 koncerty, Turniej Wsi w Kotli. Najbliższy weekend obfitować będzie w wiele ciekawych wydarzeń. Więcej informacji w naszym cotygodniowym Kulturalnym Rozkładzie Jazdy.

Miejski Ośrodek Kultury na najbliższy tydzień proponuje dzieciom i młodzieży wiele interesujących warsztatów i zajęć. W dniach 20-22 lipca, w godz. 9.45-10.15, odbędą się zabawy grupowe pod hasłem „Bawmy się, śmiejmy się”. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-9 lat. Od poniedziałku do czwartku, w godz. 10.00-12.30, MOK zaprasza dzieci zainteresowane teatrem i plastyką na zajęcia „Teatralne Wariacje”. Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: godz. 10.00-11.00 – I grupa (dzieci w wieku 6-9 lat), godz. 11.00-12.30 – II grupa (dzieci wieku 10-13 lat). W dniach 21-23 lipca dzieci, uczęszczające do szkół podstawowych, będą mogły wziąć udział w warsztacie plastyczno-muzycznym „Pan Papierusz”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10.00. W tych samych dniach, ale o godz. 11.30 odbędą się warsztaty „Czytanki, pogadanki, rysowanki”, które powinny zainteresować dzieci lubiące czytać i rysować.

W tym tygodniu, we wtorek i czwartek, MOK zaprasza na kolejne zajęcia kursu Nauka tańca w parach. Uczestnicy poznają podstawy disco samba, 2 na 1, salsy i walca. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 18:30. Cena za kurs: 40 zł za osobę.

Podczas kolejnego czwartkowego spotkania w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie dzieci obejrzą wystawę Obrona Głogowa 1109, a następnie wezmą udział w zajęciach plastycznych pt. „Rycerz Ci opowie…” W „Wakacyjnych czwartkach w Muzeum” mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7-12 lat. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00. Trwają dwie godziny. Żeby w nich uczestniczyć należy wykupić ulgowy bilet wstępu do Muzeum. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci uczestnictwa w zajęciach w Pracowni Edukacji.

W Miejskim Centrum Wspierania Rodziny od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 do 14.00, dzieci i młodzież mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych, warsztatach wokalnych, grach i zabawach. Wstęp jest bezpłatny.

Dzieci, uczestniczące w zajęciach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w środę wyjadą na wycieczkę na Wyspę Piratów do Kościana. Tam będą się bawić w parku rekreacyjnym, obejrzą makiety znanych budowli, poszukają skarbów. 23 lipca GOKiS zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu Świat modeli, a następnego dnia na seans filmowy.

W tym tygodniu w miejscowościach Gminy Głogów odbędą się zajęcia teatralne, kulinarne, muzyczne oraz warsztaty fotograficzne. Szczegółowe informacje uzyskać można w poszczególnych świetlicach.

Na najbliższy weekend Klub Batalionowy przygotował dla młodzieży szkolnej i dorosłych dwie propozycję. 24 lipca odbędzie się kolejna wycieczka piesza z cyklu „Głogów, jakiego nie znamy”. Tym razem uczestnicy wybiorą się na spacer szlakiem głogowskich zabytków przyrody. Zbiórka o godz. 17.00 na skwerze przy ul. Budowlanych (obok „Skarbka”). Natomiast w sobotę, 25 lipca, Klub Batalionowy zaprasza na wycieczkę autokarową do Obiszowa. W programie: zwiedzanie grodzisk Dziadoszan oraz rezerwatu przyrody. Koszt wycieczki: 15 zł. Wyjazd o godz. 10.00 spod Miejskiego Ośrodka Kultury, powrót do Głogowa ok. godz. 14.00. Zapisy i informacje w Klubie Batalionowy i pod nr tel. 261 678 110 i 112.

Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem w sobotni wieczór zaprasza na koncert zespołu Choice, w którego skład wchodzą: Paweł Wszołek – kontrabas, Łukasz Kokoszko – gitara, Sebastian Zawadzki – fortepian, Szymon Madej – perkusja. Grupa Choice chce, aby jej twórczość stanowiła alternatywę dla muzyki o niskiej wartości artystycznej, jaką często proponuje się słuchaczom. Jej celem jest tworzenie muzyki na wysokim poziomie i z uniwersalnym przesłaniem. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie: 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu.

Miejski Ośrodek Kultury na niedzielny wieczór proponuje koncert piosenek Anny German, który odbędzie się w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu im. Andreasa Gryphiusa. O godz. 19.00 na Rynku Starego Miasta wystąpią Katarzyna Relewicz (śpiew) oraz Piotr Niewiedział (fortepian, słowo wiążące). Wstęp wolny.

W niedzielę swoje święto obchodzić będzie Borek. Bajkowe Dni Borku rozpoczną się o godz. 16.00 na boisku sportowym. W programie imprezy znajdą się: koncert piosenek bajkowych, kabaret w wykonaniu lokalnych artystów, przyznanie honorowego obywatelstwa Borku, pokaz walk średniowiecznych, a na zakończenie zabawa taneczna.

Tego samego dnia w Skidniowie w gminie Kotla odbędzie się II Turniej Wsi. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.00 na placu za Kościołem. W programie imprezy przewidziano: konkursy dla dzieci, rywalizacje sołectw gminy Kotla, a na zakończenie zabawę przy muzyce. Dzieci będą mogły bezpłatnie poskakać na dmuchanym zamku i trampolinie.

Oczywiście, to nie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą w najbliższym tygodniu w Głogowie i okolicach. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego Kalendarza Wydarzeń i bądź na bieżąco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.