Przebudowa „Schetynówki” w Serbach

W Serbach rusza przebudowa drogi gminnej, znajdującej się przy ulicach Kwiatowej i Wodnej. Przekazano już plac budowy. Prace będą prowadzone do końca września.

Koszt przebudowy wyniesie 1.017.998,01 zł. Budowa drogi jest współfinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – II Etap Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Gmina dostanie jednak mniejszą dotację niż początkowo zakładano, ponieważ po przetargu wartość zadania zmniejszyła się w porównaniu z pierwotnym kosztorysem. – Minister Finansów przyznał gminie na realizację tego zadania dotację w wysokości ponad 720 tys. złotych, ale w związku z tym, że po przeprowadzeniu procedury przetargowej wartość zadania zmniejszyła się w porównaniu z kosztorysem inwestorskim, przy rozliczeniu dotacji gmina będzie mogła uzyskać dofinansowanie do 50% wartości umowy, czyli około 500 tys. złotych – wyjaśnia Joanna Gniewosz, wójt Gminy Głogów.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, prace powinny zakończyć się do 30 września 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…