Puchar Davisa: Polska wygrywa, Przysiężny nie musiał wychodzić na kort

Sobotnie zwycięstwo Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego w grze podwójnej oraz niedzielna wygrana Jerzego Janowicza sprawiły, że biało-czerwoni tenisiści wygrali mecz II rundy Grupy I Strefy Euroafrykańskiej z Ukrainą 3:1. Swoje spotkanie rozegrać miał również Michał Przysiężny, jednak wobec zwycięstw kolegów w deblu i singlu, nie musiał wychodzić na kort.

Pojedynek Polski z Ukrainą rozpoczął się w piątek. Jako pierwszy na kort wyszedł Jerzy Janowicz, który musiał uznać wyższość Ołeksandra Dołgopołowa, przegrywając 3:6, 4:6 i 6:7 (2). To właśnie ten ukraiński tenisista miał być przeciwnikiem Michała Przysiężnego. Pochodzący z Głogowa zawodnik wygrał swoje pierwsze starcie, w którym rywalizował z Serhijem Stachowskim. Głogowianin pokazał na korcie wysoką formę i pewnie zwyciężył, nie tracąc przy tym ani jednego seta. W niedzielę miało dojść do pojedynku Michała Przysiężnego z Ołeksandrem Dołgopołowem, jednak wobec wcześniejszych rozstrzygnięć, Polska zapewniła sobie wygraną w meczu z naszymi wschodnimi sąsiadami.

W sobotę na kort wyszli zawodnicy rywalizujący w deblu. Para Łukasz Kubot/Marcin Matkowski świetnie rozpoczęła starcie z Ołeksandrem Dołgopołowem i Denisem Mołczanowem i dość łatwo wygrała dwa pierwsze sety 6:3 oraz 6:2. Nieco więcej problemów pojawiło się w trzeciej partii, jednak ostatecznie i ona zakończyła się sukcesem polskich tenisistów. W niedzielę swój drugi mecz z Ukrainą rozegrał Jerzy Janowicz. Reprezentant biało-czerwonych zwyciężył 6:1, 7:6 (3), 3:6, 6:3, dzięki czemu podwyższył stan rywalizacji na 3:1. W planach było jeszcze starcie Michała Przysiężnego, jednak mecz z Ołeksandrem Dołgopołowem niczego by już nie zmienił i ostatecznie Polacy wygrali 3:1, dzięki czemu po raz drugi w historii zagrają o udział w tenisowej elicie.

Jutro (wtorek, 21 lipca) odbędzie się losowanie par barażowych o Grupę Światową Pucharu Davisa. Potencjalnymi rywalami nierozstawionych Polaków (24. miejsce w rankingu państw ITF) są: Czechy (1.), Szwajcaria (2.), Włochy (8.), USA (11.), Japonia (14.), Chorwacja (15.), Brazylia (16.) i Niemcy (17.). Początek losowania o godz. 10:00 czasu polskiego w Londynie.

Polska – Ukraina 3:1, Azoty Arena, Szczecin (Polska)
II runda Grupy I Strefy Euroafrykańskiej, kort twardy w hali
piątek-niedziela, 17-19 lipca

Gra 1.: Jerzy Janowicz – Ołeksandr Dołgopołow 3:6, 4:6, 6:7(2)
Gra 2.: Michał Przysiężny – Serhij Stachowski 7:6(5), 6:4, 6:4
Gra 3.: Łukasz Kubot/Marcin Matkowski – Ołeksandr Dołgopołow/Denis Mołczanow 6:3, 6:2, 7:6(6)
Gra 4.: Jerzy Janowicz – Serhij Stachowski 6:1, 7:6(3), 3:6, 6:3
Gra 5.: Michał Przysiężny – Ołeksandr Dołgopołow *nie rozegrano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…