Bukwica najlepsza

Sołectwo Bukwica zwyciężyło w Turnieju Wsi o Puchar Wójta Gminy Żukowice. Zabawa odbyła się 18 lipca w Brzegu Głogowskim. Do rywalizacji przystąpiło 7 sołectw.

Najważniejszym celem Turnieju Wsi była integracja mieszkańców gminy Żukowice. Do zabawy zgłosiło się siedem sołectw: Nielubia, Słone, Kłoda, Czerna, Bukwica, Brzeg Głogowski i Krzepów. Każdą reprezentowała kilkuosobowa drużyna. Dla przedstawicieli poszczególnych sołectw przygotowano wiele zadań i konkurencji. Musieli wykazać się wiedzą, sprytem i kondycją fizyczną. Organizatorzy przyszykowali dla nich quiz wiedzy o gminie na wesoło oraz wiele konkurencji sportowych z przymrużeniem oka. Drużyny rywalizowały m.in. w toczeniu piłki slalomem w alkogoglach, grabieniu małych piłeczek, rzucie warzywami do celu, dojeniu krowy i przeciąganiu liny. Zawodników dopingowali kibice z poszczególnych wsi. – Rywalizacja była zacięta, ale nie liczy się zwycięstwo, tylko dobra zabawa – mówili uczestnicy turnieju.

Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Żukowice Krzysztofa Wołoszyna zwyciężyło sołectwo Bukwica. II miejsce zajęła wieś Szczepów, a na III miejscu uplasował się Brzeg Głogowski. Pozostałe drużyny (Nielubia, Słone, Kłoda i Czerna) zajęły równorzędne 4 miejsce.

Goście i mieszkańcy Brzegu Głogowskiego, którzy przybyli na Turniej Wsi, mogli skorzystać z wielu stoisk gastronomicznych. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla dzieci, które mogły wziąć udział w grach, zabawach animacyjnych i konkursach z nagrodami.

Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna, która trwała do północy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…