Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: Analiza terminarza KGHM Euromastera Chrobry Głogów

W trzeci weekend września rozpocznie się nowy sezon ligowy w polskim futsalu. Zawodnicy KGHM Euromastera Chrobry Głogów, którzy w poprzednich rozgrywkach zajęli piąte miejsce, na początek zmierzą się na wyjeździe z czwartą siłą Futsal Ekstraklasy – Red Dragons Pniewy. Zapraszamy do krótkiej analizy terminarza głogowskiego zespołu.

Poprzedni sezon podopieczni Tomasza Trznadla zakończyli na piątym miejscu w tabeli, tuż za czołową czwórką, która walczyła o mistrzostwo Polski. Najlepszym zespołem Futsal Ekstraklasy w sezonie 2014/2015 została Wisła Krakbet Kraków, jednak z powodu wycofania się sponsora strategicznego, drużyna nie zagra w kolejnych rozgrywkach. Głogowianie na inaugurację zagrają na wyjeździe z zespołem Red Dragons Pniewy, który po sezonie zasadniczym minionego sezonu zgromadził na swoim koncie jeden punkt więcej niż KGHM Euromaster Chrobry Głogów. Pierwsza okazja do zaprezentowania się przed własną publicznością nadarzy się 26-27 września, kiedy do naszego miasta zawita beniaminek rozgrywek, Nbit Gliwice.

Jak już zostało wspomniane, pierwszym rywalem głogowskich piłkarzy halowych będzie Red Dragons Pniewy. W poprzednich rozgrywkach głogowianie także podejmowali tego rywala we wrześniu i nie pozostawili żadnych złudzeń, wygrywając na własnym parkiecie aż 3:0. Bramki dla KGHM Euromastera Chrobry Głogów zdobywali Łukasz Pieczyński, Mateusz Niedźwiedź oraz Grzegorz Nowak. Znacznie lepiej inauguracyjny rywal głogowian spisał się we własnej hali. W Pniewach piłkarze Tomasza Trznadla starali się nawiązać walkę i do pewnego momentu im się to udawało. W ostatniej części meczu zespół Red Dragons strzelił jednak trzy bramki i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 dla gospodarzy. W przerwie między rozgrywkami czwarta drużyna poprzedniego sezonu uszczupliła swoją kadrę o Dominika Soleckiego, który nie doszedł do porozumienia z zarządem klubu w sprawach finansowych.

Drugim rywalem futsalistów KGHM Euromastera Chrobry Głogów będzie Nbit Gliwice. Beniaminek rozgrywek Futsal Ekstraklasy zwyciężył grupę południową pierwszej ligi, wyprzedzając na finiszu TPH Polkowice. Przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016, w kadrze gliwickiego zespołu doszło do kilku zmian. Najpierw z drużyną pożegnali się Marcin Minkus i Tomasz Morawski. Po stronie strat zapisać należy również nazwisko Tomasza Stasiaka. Nowymi twarzami w kadrze Nbit Gliwice są natomiast Przemysław Dewucki z GAF Jasna Gliwice oraz Damian Wojtas, który do niedawna reprezentował barwy tej samej drużyny.

W trzeciej serii gier Futsal Ekstraklasy, podopieczni Tomasza Trznadla pojadą do Rudy Śląskiej na mecz z tamtejszą Gwiazdą. Zespół ten utrzymał się w elicie, dzięki wygranej w barażowym dwumeczu z TPH Polkowice. W poprzednich rozgrywkach KGHM Euromaster Chrobry Głogów mierzył się z tym rywalem dwukrotnie i dwukrotnie wygrywał, inkasując komplet punktów. W Głogowie nasza drużyna wygrała 4:3, a autorem zwycięskiego trafienia był w 39. minucie Piotr Pietruszko. W Rudzie Śląskiej wynik meczu także został ustalony w końcówce, a komplet punktu głogowskiej drużynie zapewnił Dariusz Pieczyński (5:4). Po wygranych barażach i zapewnieniu sobie udziału w kolejnych rozgrywkach futsalowej elity, Gwiazda Ruda Śląska rozpoczęła transferowe działania od pozbywania się niepotrzebnych graczy. W ten sposób z zespołem pożegnał się już Patryk Szachnitowski, Andrij Kidanow, Szymon Łuszczek i Bartosz Siadula. Do kadry powrócił natomiast Mateusz Krzymiński, który ostatnio grał w Szczecinie.

2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Czwarta kolejka najważniejszych futsalowych rozgrywek w Polsce upłynie pod znakiem meczu głogowian z FC Toruń. Drugi z beniaminków Futsal Ekstraklasy zdominował pierwszoligowe rozgrywki grupy północnej, przegrywając w trakcie sezonu tylko jedno spotkanie. Tuż po awansie z pierwszej ligi, z drużyną pożegnali się Mikołaj Orczykowski i Jakub Szulencki. Na chwilę obecną nie są znane nazwiska, które zasilą kadrę beniaminka, jednak można się spodziewać działań klubu na rynku transferowym.

Kolejną przeszkodą w walce o ligowe punkty będzie AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Ekipa z Górnego Śląska zakończyła poprzednie rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli, gromadząc tylko jeden punkt więcej niż grająca w barażach Gwiazda Ruda Śląska. W Katowicach głogowianie grali w listopadzie 2014 roku i wywalczyli tam remis. Wszystko za sprawą trafienia Michała Słoniny, który w ostatnich sekundach pokonał bramkarza KGHM Euromastera Chrobry Głogów i zapewnił swojej drużynie ważne punkty. W głogowskiej hali podopieczni Tomasza Trznadla zagrali zdecydowanie lepiej, wygrywając 4:0.

W weekend 24-25 października głogowski zespół czeka trudny mecz wyjazdowy z Rekordem Bielsko-Biała. W poprzednich rozgrywkach, zakończonych dla bielszczan brązowym medalem, KGHM Euromaster Chrobry Głogów dwukrotnie z nimi remisował. W Bielsku-Białej podopieczni Tomasza Trznadla prowadzili, jednak dwa gole strzelone w końcówce sprawiły, że mecz zakończył się podziałem punktów. W Głogowie również zadecydowała bramka strzelona tuż przed syreną końcową. Kilkanaście sekund przed końcem meczu, Michała Długosza pokonał Jan Janovský. Po zakończeniu sezonu 2014/2015, w Rekordzie Bielsko-Biała doszło do kilku zmian. Nowym zawodnikiem bielszczan został Ukrainiec, Roman Wachula, który ostatnio występował w Krakowie. Ukrainiec ma bardzo bogate CV – grał w reprezentacji swojego kraju oraz występował w UEFA Futsal Cup. Z drużyną żegnają się natomiast Krystian Brzenek oraz Dmytro Kameko.

Zaledwie tydzień po wyjeździe do Bielska, podopieczni Tomasza Trznadla zagrają u siebie z zespołem Gatta Zduńska Wola. Wicemistrzowie Polski dwukrotnie znaleźli sposób na głogowski zespół i w bezpośrednich meczach wywalczyli komplet punktów. W walce o mistrzostwo kraju ekipa ze Zduńskiej Woli musiała uznać wyższość Wisły Krakbet Kraków, tracąc do niej na finiszu cztery punkty. Zduńskowolanie nie są przesadnie aktywni na rynku transferowym i prawdopodobnie tak zostanie już do końca.

Listopad głogowianie rozpoczną od wyjazdu do Chorzowa na mecz z Clearexem. Chorzowianie są siódmą siłą poprzedniego sezonu Futsal Ekstraklasy i zespołem, który dwukrotnie musiał uznać wyższość KGHM Euromastera Chrobry Głogów w poprzednich rozgrywkach. W trzeciej kolejce sezonu 2014/2015 głogowianie wygrali w Chorzowie 4:2, natomiast w Głogowie mecz ustawiły dwie szybko strzelone bramki przez Tomasza Urbaniaka (1. i 2. minuta). Chorzowianie są bardzo aktywni na rynku transferowym i systematycznie wzmacniają swoją kadrę. Nowymi zawodnikami Clearexu zostali: Mikołaj Zastawnik i Kamil Dworzecki z Wisły Krakbet Kraków, a także Szymon Łuszczek i Bartosz Siadul. Z zespołem pożegnali się natomiast Paweł Pstrusiński, Konrad Podobiński, Piotr Łopuch oraz Michał Grecz. Prawdopodobnie to jednak nie koniec ruchów kadrowych w Chorzowie.

Następnym przeciwnikiem głogowskich futsalistów będzie Pogoń 04’ Szczecin, która utrzymała się w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy z powodu wycofania się mistrza kraju, Wisły Krakbet Kraków. Szczecinianie nie mają najlepszych wspomnień z Głogowa, gdzie przegrali 6:3. Udało im się natomiast zrewanżować we własnej hali, gdzie strzelili bramkę w ostatniej minucie meczu i wygrali dzięki temu 3:2. Po bardzo słabym sezonie w wykonaniu Portowców, w Szczecinie ruszyli do transferowej ofensywy. Kontrakty z zespołem podpisali: bramkarz Kamil Lasik, Dominik Solecki z Red Dragons Pniewy oraz Adam Jonczyk z ekipy mistrzów Polski, Wisły Krakbet Kraków.

2014-11-21 KGHM Euromaster ChG - Gwiazda Ruda Śląska @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Ostatnim domowym rywalem głogowian w pierwszej rundzie sezonu 2015/2016 będzie GAF Jasna Gliwice. Zespół z Gliwic zakończył poprzedni sezon z jednopunktową stratą do KGHM Euromastera Chrobry Głogów, a dwóch bezpośrednich pojedynkach wywalczył zwycięstwo oraz remis. W głogowskiej hali punkt gliwiczanom zapewniła świetna końcówka i bramki Dominika Śmiałkowskiego oraz Marcina Kiełpińskiego. W Gliwicach ci zawodnicy również odgrywali ważną rolę i to głównie ich trafienia zapewniły zwycięstwo 5:3. Przed nowymi rozgrywkami Futsal Ekstraklasy, w kadrze gliwiczan doszło do sporych zmian. Z zespołem pożegnali się Przemysław Dewucki, Tomasz Dura, Przemysław Kośmider, Tomasz Cielesta, Tomasz Misiak, Damian Rybitwa, Rafał Krzyśka i Tomasz Szczurek. Nowymi twarzami w Gliwicach są natomiast Krzysztof Górka, Piotr Łopuch i Konrad Podobiński oraz Miłosz Kocot. Ponadto doszło do zmiany na stanowisku trenera. Nowym opiekunem zespołu został Marcin Waniczek.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy, na początku grudnia, głogowianie pojadą do Chojnic na mecz z Red Devils. Dziewiąty zespół sezonu 2014/2015 dwukrotnie remisował z podopiecznymi Tomasza Trznadla, a na finiszu rozgrywek zgromadził taką samą ilość punktów, co walcząca w barażach Gwiazda Ruda Śląska. Po słabym sezonie, chojnicka drużyna prężnie działa na rynku transferowym i chce jak najlepiej przygotować się do kolejnych rozgrywek. Nowym opiekunem Red Devils Chojnice został Vlastimil Bartosek, natomiast kontrakty z zespołem podpisali: 26-letni Brazylijczyk Marco Aurélio de Araujo Ribeiro i Sebastian Wojciechowski. Z klubem pożegnał się bramkarz, Jacek Burglin.

Terminarz KGHM Euromastera Chrobry Głogów:

Kolejka 1 – 19-20 września
Red Dragons Pniewy – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 2 – 26-27 września
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Nbit Gliwice

Kolejka 3 – 3-4 października
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Gwiazda Ruda Śląska

Kolejka 4 – 10-11 października
FC Toruń – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 5 – 17-18 października
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – AZS UŚ Katowice

Kolejka 6 – 24-25 października
Rekord Bielsko-Biała – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 7 – 31 października
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Gatta Zduńska Wola

Kolejka 8 – 7-8 listopada
Clearex Chorzów – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 9 – 21-22 listopada
Pogoń 04 Szczecin – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 10 – 28-29 listopada
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – GAF-Jasna Gliwice

Kolejka 11 – 5-6 grudnia
Red Devils Chojnice – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 12 – 16-17 stycznia
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Red Dragons Pniewy

Kolejka 13 – 23-24 stycznia
Nbit Gliwice – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 14 – 30-31 stycznia
Gwiazda Ruda Śląska – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 15 – 13-14 lutego
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – FC Toruń

Kolejka 16 – 20-21 lutego
AZS UŚ Katowice – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 17 – 27-28 lutego
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Rekord Bielsko-Biała

Kolejka 18 – 5-6 marca
Gatta Zduńska Wola – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 19 – 12-13 marca
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Clearex Chorzów

Kolejka 20 – 2-3 kwietnia
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Pogoń 04 Szczecin

Kolejka 21 – 16-17 kwietnia
GAF-Jasna Gliwice – KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Kolejka 22 – 23-24 kwietnia
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Red Devils Chojnice

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.