Głogów: Nocna impreza na dachu

Czterech młodych głogowian urządziło sobie imprezę na dachu jednej ze szkół. Wyrządzili szkody na 1000 zł. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Młodzi ludzie, w wieku 16-19 lat, wpadli na pomysł zorganizowania imprezy na dachu jednej ze szkół podstawowych w nocy z 17 na 18 lipca. – Postanowili sobie umilić początek weekendu. Wpadli na pomysł imprezy z piwem. Wybór miejsca na te imprezą był dość ryzykowny i zaskakujący, bo był to dach pobliskiej szkoły podstawowej. I może nikt nie zauważyłby ich zabawy, gdyby ta nie przerodziła się w akt wandalizmu. Po wypiciu kilku piw, już nietrzeźwi, młodzi mężczyźni zaczęli uszkadzać poszycie dachu, kominy wentylacyjne i odpowietrzniki – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Zauważył to jeden z przechodniów i powiadomił policję. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zatrzymali czterech mężczyzn. Szkoła wyceniła straty na co najmniej 1000 zł. Pełnoletnim uczestnikom zabawy na dachu za niszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O zachowaniu 16-letniego imprezowicza policja zawiadomi sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…