Głogów: Wakacje w mieście z MCWR
2015-07-21 Wakacje w mieście z MCWR @Miejskie Centrum Wsoierania Rodziny (fot. A.Błaszczyk)

Śpiewają, rysują, biorą udział w zabawach i konkursach, a w sierpniu będą jeździć na rolkach – tak spędzają wakacje dzieci, uczestniczące w zajęciach i warsztatach przygotowanych przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

10 lipca Miejskie Centrum Wspierania Rodziny zakończyło półkolonię „Z kulturą w plecaku”, a już 13 lipca miało kolejną propozycję dla dzieci i młodzieży, spędzających wakacje w Głogowie.

W półkolonii, która rozpoczęła się 29 czerwca wzięło udział 50 dzieci. W bogatym programie znalazły się warsztaty, gry terenowe, zabawy. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 15.00. Udział w półkoloniach był nieodpłatny. Organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. Dzieci zwiedziły wrocławskie ZOO, studio lokalnego radia, redakcję popularnej gazety. Podczas zajęć w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się i spędzać czas w miejscach wakacyjnego wypoczynku, w górach, nad wodą, a także w mieście. Były również z wizytą w siedzibie Komunikacji Miejskiej w Głogowie. Na zakończenie półkolonii każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę.

Zajęcia warsztatowe to kolejna propozycja Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, przygotowana z myślą o dzieciach i młodzieży, które lato spędzają w mieście. Zajęcia rozpoczęły się 13 lipca i potrwają do 28 sierpnia. Uczestniczy w nich codziennie ok. 30 osób – Warsztaty, podobnie jak półkolonie są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, ale jeśli przyjdzie starsza młodzież to jej nie wyrzucamy. Lepiej niech spędzają czas z nami, niż mieliby siedzieć nad Odrą – mówi Arleta Zawadzka, dyrektor Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie. – Warsztaty trwają codziennie cztery godziny, od godz. 10.00 do 14.00. Mamy warsztaty plastyczne, muzyczne, Dzisiaj np. dzieci były na basenie – dodaje dyrektor MCWR.

W sierpniu, w ramach warsztatów, organizatorzy przygotowali dla dzieci naukę jazdy na rolkach. Zajęcia będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Adresowane są zarówno do dzieci, które nigdy nie jeździły na rolkach, jak i tych które próbowały swych sił i chciałyby podszlifować swoje umiejętności. – Wraz z Głogowskim Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi” kupiliśmy 15 kompletów rolek, więc te dzieci, które w domu nie mają rolek, będą mogły korzystać z naszych – mówi Arleta Zawadzka.

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny na sierpień zaplanowało także festyn „3 kultury”, do udziału w którym zaproszona została młodzież ze Słowacji i Hiszpanii. Impreza odbędzie się 22 sierpnia. Podczas festynu dzieci i młodzież wezmą udział w warsztatach z tańca, dramy i filmu.

Wakacje z MCWR zakończą się 30 sierpnia maratonem Zumby. Udział we wszystkich zajęciach i warsztatach jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.