Muzyka dawna zabrzmi w głogowskim Muzeum
2015-07-22 Muzyka dawna zabrzmi w głogowskim Muzeum @Muzeum Archeologiczno-Historyczne (plakat)

29 lipca o godz. 18.00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie wystąpi lutnista Michał Gondko. Koncert odbędzie się w cyklu „Przedsionek Raju”, który jest jednym z elementów festiwalu „Muzyka w Raju”, odbywającego się w Paradyżu.

Celem festiwalu „Muzyka w Raju” jest prezentacja i popularyzacja muzyki dawnej. Koncerty odbywają się w pocysterskim opactwie „Paradyż” w Gościkowie, niedaleko Świebodzina. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Muzyki Dawnej Canor. Ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest cykl koncertów „Przedsionek Raju”. Odbywają się one w wielu miejscowościach województwa lubuskiego i dolnośląskiego.

W tym roku jeden z koncertów w ramach „Przedsionka Raju” odbędzie się w Muzeum Archeologiczo-Historycznym w Głogowie. Przed głogowską publicznością wystąpi Michał Gondko, lutnista cieszący się międzynarodową sławą. Muzyk jest jednym z najbardziej znanych polskich artystów, zajmujących się muzyką średniowieczną i renesansową. W Głogowie zagra polskie utwory, które odnaleźć można w europejskich antologiach muzyki lutniowej.

Wstęp na koncert jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.