Lato w Twierdzy zaprasza na wakacje z historią

Dziś (25 lipca) rozpoczyna się „Lato w Twierdzy 2015” – cykl imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Głogowskich Fortyfikacji. Na wielbicieli historii Głogowa czeka wiele atrakcji. Patronat honorowy nad tegorocznym „Latem w Twierdzy” objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Jak informują organizatorzy tegoroczne „Lato w Twierdzy” będzie realizowane w nieco zmienionej formule. Imprezy zaplanowano przede wszystkim na weekendy, dzięki czemu więcej miłośników historii będze mogło wziąć w nich udział.

Inauguracja „Lata w Twierdzy” odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00 (zbiórka przy Kościele pw. Bożego Ciała). W ramach „Fortecznego weekendu na granicy miasta” uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzą miasto szlakiem głogowskich fortyfikacji. Będzie okazja, by zobaczyć takie niezwykłe miejsca jak krypty w podziemiach Kościoła pw. Bożego Ciała czy szpital podziemny przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Uczestnicy zwiedzą także Fort Gwiaździsty, tradytor kolejowy, schrony przy Zatoce Neptuna i w Porcie Zimowym oraz Fort Malakoff. Przewodnik opowie o historii i przeznaczeniu każdego z tych miejsc. Na zakończenie wycieczki zaplanowano wspólne grillowanie albo ognisko.

W niedzielę, 26 lipca, uczestnicy „Fortecznego weekendu na granicy miasta” dowiedzą się, czym jest geocache oraz obejrzą prezentację i pokaz tej coraz bardziej popularnej formy zwiedzania miasta połączonej z zabawą w poszukiwanie ukrytych przedmiotów. Następnie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wycieczce po mieście z przewodnikiem. Tym razem uczestnicy przejdą szlakiem najbardziej popularnych zabytków Głogowa. Zwiedzą Fosę Miejską, Sukiennice, Blok Koszarowy i Wieżę Ratuszową. Zbiórka o godz. 11.00 przy Bloku Koszarowym.

Ponadto w ramach „Lata w Twierdzy” zaplanowano jeszcze:

1.08.2015
Inscenizacja historyczna „Powstanie Warszawskie 1944”
Godz. 16:00, plac przed Ratuszem

Dodatkowo w programie m.in. żołnierski poczęstunek oraz projekcja filmu dokumentalnego „Powstanie Warszawskie”.

8.08.2015
„70 lat po przełamaniu linii Odry”
Wycieczka do Szprotawy/Cigacic – liczba miejsc 45 osób – wpisowe 20 zł. Odjazd o godz. 9.00, parking przy MOK.

10.08.2015
Rajd rowerowy szlakiem „Pozycji Odry” – Głogów – Wyszanów i spływ kajakowy Wyszanów – Głogów.

Start z Głogowa o godz. 9.00 spod Bloku Koszarowego – impreza pod zapisami wg. kolejności zgłoszenia – wpisowe 30 zł/os. Trasa rowerowa ok. 30 km, spływ kajakiem ok. 10 km. Szczegóły u organizatorów.

15.08.2015
„W cieniu Kolegiaty – prawobrzeżny Głogów”
Zbiórka przy namiocie Gminy Miejskiej Głogów o godz. 12.00

17.08.2015
Zakończenie Lata w Twierdzy – „Rodzinny piknik forteczny” –
Zbiórka przy Bloku Koszarowym godz. 14:00

• Od godz. 14.00 do godz. 18.00 – Blok Koszarowy i Fosa Miejska:
• Gry, konkursy, zabawy z nagrodami
• Pokazy historycznego umundurowania i uzbrojenia
• Grill
• Podsumowanie i zakończenie imprezy

Organizatorzy informują, że plan imprez może ulec zmianie.

2015-07-25 Lato w Twierdzy 2015 plakat

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…