Gmina Głogów dostała dofinansowanie na sprzęt sportowy

Gmina Wiejska Głogów pozyskała środki na doposażenie wiejskich terenów rekreacyjnych z programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” Urzędu Marszałkowskiego. Już wkrótce kilka miejscowości z terenu gminy wzbogaci się o nowy sprzęt sportowy.

W nowy sprzęt rekreacyjno-sportowy zostaną wyposażone boiska i tereny przy świetlicach lub placach zabaw w miejscowościach: Wilków, Borek, Bytnik i Serby. Każda wieś otrzyma takie urządzenia, jakich potrzebuje najbardziej. – To zależało od mieszkańców, jaki sprzęt do nich trafi. Wszystko było ustalane z nimi. Staraliśmy się wyjść naprzeciw ich potrzebom – mówi Jarosław Paczkowski z Urzędu Gminy Głogów.

W zależności od zgłoszonego zapotrzebowania do poszczególnych miejscowości trafią nowe piłkołapy, bramki do piłki nożnej i słupki do siatkówki. – Wybór padł właśnie na te miejscowości, ponieważ mieliśmy już w budżecie  częściowo przyznane środki na te zadania, np. z funduszów sołeckich – wyjaśnia Jarosław Paczkowski.

Gmina wyliczyła, że doposażenie terenów rekreacyjnych w poszczególnych wsiach będzie ją kosztować 66 000 zł.  Z programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” Urzędu Marszałkowskiego otrzyma 25 000 zł dotacji.

Mieszkańcy Borku, Wilkowa, Serbów i Bytnika już wkrótce będą mogli korzystać z nowego sprzętu. – Być może jeszcze w tym miesiącu uda nam się zamieścić zapytanie ofertowe na stronie internetowej – mówi Jarosław Paczkowski. – Jeśli tak się stanie, to nowy sprzęt powinien zostać zamontowany do końca września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…