Kolarze TC Chrobry Saroni Głogów ścigali się w Bełchatowie
tc-chrobry-głogów-kolarze

Młodzi kolarze TC Chrobry Saroni Głogów mają za sobą start w XXXIX Wyścigu Kolarskim o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”, kolejnej edycji Pucharu Polski U23. Najlepiej z grona głogowskich zawodników spisał się Piotr Jaromin, który zajął szóste miejsce w kategorii orlik. Dwie pozycje niżej uplasował się Mateusz Grabis.

W Bełchatowie kolarze ścigali się w kilku kategoriach. Z grona reprezentantów TC Chrobry Saroni Głogów najlepiej spisał się wspomniany już Piotr Jaromin, który dojechał do mety jako szósty w wyścigu orlików. Kolarz z głogowskiej grupy stracił na mecie minutę i czterdzieści sekund do zwycięzcy, Wojciecha Sykały (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Dwa miejsca niżej sklasyfikowany został Mateusz Grabis. Jego strata do pierwszego miejsca wyniosła trzy minuty i pięćdziesiąt sekund. Wśród orlików startowali także inni zawodnicy TC Chrobry Saroni Głogów. Jedenaste miejsce zajął Bartosz Szczepanowski, siedemnaste Aleksander Leduchowski, dwudzieste Jakub Najs, dwudzieste piąte Patryk Szymański, trzydzieste drugie Marcin Bijak, a czterdziesty drugii był Michał Kasperek. Trasa wyścigu liczyła 131 kilometrów.

93-kilometrowa trasa przygotowana została natomiast dla młodzieżowców z kategorii junior. Dwudzieste drugie miejsce wywalczył w niej Artur Jatczak, który linię mety przekroczył razem z innymi kolarzami. Jego strata do zwycięzcy Norberta Banaszka z grupy BDC Nosir wyniosła pięć sekund. Do wyścigu juniorów młodszych zgłoszono Dawida Lewickiego i Mateusza Husara, jednak kolarze TC Chrobry Saroni Głogów ostatecznie nie pojawili się na starcie. W tej kategorii najszybszy był Filip Maciejuk z KS Pogoń Puławy. Ponadto w Bełchatowie ścigano się również w kategorii młodzik. Tam również zabrakło kolarzy z głogowskiej ekipy, a 37-kilometrową trasę najszybciej pokonał Jakub Rusinek (Pogoń Puławy).

Orlik:
1. Wojciech Sykała (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) – czas 03:01:15
6. Piotr Jaromin (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 00:01:40
8. Mateusz Grabis (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 00:03:50
17. Aleksander Leduchowski (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 00:04:10
20. Jakub Najs (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 00:04:10
25. Patryk Szymański (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 00:04:10
32. Marcin Bijak (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 00:04:10
42. Michał Kasperek (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 00:04:10

Wystartowało 50 zawodników, ukończyło wyścig 45.

Junior:
1. Norbert Banaszek (BDC Nosir) – czas 02:13:00
22. Artur Jatczak (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 00:00:05

Wystartowało 62 zawodników, ukończyło wyścig 53.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.