Przedmoście ma szansę na nowoczesną pracownię multimedialną

Przedmoście jest jedną z trzech miejscowości z Dolnego Śląska, w której może powstać multimedialna, otwarta dla wszystkich Pracownia Orange z bezpłatnym dostępem do internetu. Wszystko zależy od internautów, którzy poprzez głosowanie on-line zdecydują, czy Przedmoście wygra w starciu z Czeszowem i Sokołowskiem.

Pracownie Orange to program społeczny, polegający na tworzeniu w małych miejscowościach i na wsiach nowoczesnych, multimedialnych świetlic, które stałyby się miejscem spotkań, rozwoju zainteresowań i pasji mieszkańców oraz podnoszenia ich kompetencji komputerowych. Podobne pracownie funkcjonują już w 50 miejscowościach. Każda wyposażona jest w komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, konsole do gier, telewizor LC oraz funkcjonalne meble.

Aby wziąć udział w projekcie i zawalczyć o powstanie takiej pracowni, należało złożyć wniosek do Fundacji Orange. W imieniu mieszkańców Przedmościa zrobili to pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Przedmościu oraz Grupa Inicjacyjna Pracowni Orange, złożona z Małgorzaty Pinkowskiej, Natalii Szymczak, Jolanty Bagińskiej i Marcina Kuchnickiego.

Na pierwszym etapie kwalifikacji złożonych zostało 1018 wniosków – mówi Mateusz Krasicki, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przedmościu – Do dalszego etapu przeszło 50 wniosków, wybranych przez komisje Fundacji Orange. I z tych 50 w 26 placówkach powstaną pracownie. O tym, gdzie one powstaną zadecyduje głosowanie internetowe. Pracownie zostaną utworzone w tych placówkach, które otrzymają największa liczbę głosów – wyjaśnia dyrektor biblioteki.

Głosowanie odbywa się na stronie www.pracownieorange.pl. Głos można oddać, po zarejestrowaniu się na stronie plebiscytu. Aby założyć konto należy podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy. Każdego dnia można oddać maksymalnie 5 głosów. Plebiscyt potrwa do 2 sierpnia.

Przedmoście rywalizuje z dwoma innymi miejscowościami z Dolnego Śląska. Pracownie powstaną w dwóch miejscowościach, które uzyskają największa liczbę głosów. Nasze szanse na starcie wynoszą więc ok. 33%– mówi Mateusz Krasicki.

Przedmoście konkuruje z Czeszowem i Sokołowskiem. Wszystkie miejscowości idą w tej chwili łeb w łeb. Różnica między nimi wynosi ok. kilkudziesięciu głosów. Mateusz Krasicki w imieniu mieszkańców Przedmościa prosi o wsparcie w głosowaniu. – Warto wesprzeć miejscowość z okolicy – apeluje dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przedmościu.

Nowoczesna multimedialna świetlica wzbogaciłaby ofertę kulturalną miejscowości. Mateusz Krasicki już planuje, jakie zajęcia mogłyby być w niej prowadzone. – Pracownia Orange urozmaici ofertę skierowaną nie tylko do mieszkańców Przedmościa, ale także okolicznych miejscowości. W pracowni będą się mogły odbywać warsztaty dla osób starszych z obsługi komputerów, szkolenia np.z robotyki i obsługi ipadów. Ale żeby tak się stało, musimy zdobyć odpowiednia liczbę głosów – dodaje dyrektor biblioteki w Przedmościu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…