Kulturalny Rozkład Jazdy

Plenerowe widowisko historyczne, koncert piosenek Anny German i Głogowskie Lato Teatralne – między innymi takie atrakcje kulturalne czekają na głogowian w tym tygodniu. Będzie również coś dla wielbicieli muzyki dawnej i dla młodzieży, marzącej o karierze aktorskiej. Przed nami tydzień pełen artystycznych wrażeń. Szczegóły w naszym cotygodniowym Kulturalnym Rozkładzie Jazdy. 

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie we wtorek, 28 lipca, zaprasza na zajęcia plastyczne „Mały Architekt”. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 6-14 lat, a poprowadzi je Ewelina Łukasik. Zajęcia rozpoczyna się o godz. 11.00 w sali plastycznej MOK. Wstęp jest bezpłatny, zapisy w Biurze Obsługi Klienta.

Z myślą o młodzieży, która myśli o karierze aktorskiej albo po prostu kocha teatr i scenę, MOK zorganizował Letni Kurs Aktorski, który poprowadzi Aleksandra Leosz, absolwentka PWST we Wrocławiu. W programie: zajęcia z aktorstwa teatralnego, filmowego, serialowego. Uczestnicy dowiedzą się także, jak przygotować się do castingów. Warsztaty odbędą się w dwóch turach, pierwsza od 27 do 31 lipca, w godz. 16.00-18.00, druga od 10 do 14 sierpnia, w godz. 16.00-18.00. Zapisy pod nr tel. 600 968 081.

Teatralnie zapowiada się także najbliższa niedziela. 2 sierpnia, na placu przed MOK odbędzie się kolejny spektakl dla dzieci w ramach Głogowskiego Lata Kulturalnego. Tym razem młodzi widzowie obejrzą przedstawienie „Historyjka o królu Barnabie”. Przedstawienie w wykonaniu Studia Teatralnego „Guliwer” to klasyczna bajka z morałem.  Dwaj aktorzy opowiadają, a później inscenizują, bajkę o królestwie zwanym Brzydolandią,
w którym wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się, by zadowolić króla (okropnie brzydkiego, lecz mającego  wysokie mniemanie o swojej urodzie). Spektakl łączy plan lalkowy z planem „żywym”. Dynamiczna akcja, ciekawa intryga, zabawne piosenki to największe atuty tego interaktywnego przedstawienia. Spektakl rozpocznie się o godz. 12.00.

Na niedzielny wieczór, 2 sierpnia, MOK proponuje głogowianom koncert piosenek Anny German, który odbędzie się w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu im. Andreasa Gryphiusa. O godz. 19.00 na Rynku Starego Miasta wystąpią Katarzyna Relewicz (śpiew) oraz Piotr Niewiedział (fortepian, słowo wiążące). Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza także wszystkich chętnych, którzy chcą zadbać o swoją kondycje i poprawić sylwetkę na zajęcia fitness Body Shape, które odbywają się we wtorki i w czwartki, w godz. 20.30-21.30. W tych samych dniach, ale w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday, można spalić trochę kalorii i naładować się mnóstwem pozytywnej energii na zajęciach ZUMBY. Pierwsza grupa trenuje w godz. 18.00-19.00, druga w godz. 19.00-20.00.

29 lipca Muzeum Archeologiczn-Historyczne w Głogowie zaprasza na niezwykłe spotkanie z muzyką dawną. O godz. 18.00 w murach zamku wystąpi lutnista Michał Gondko. Koncert odbędzie się w cyklu „Przedsionek Raju”, który jest jednym z elementów festiwalu „Muzyka w Raju”, odbywającego się w Paradyżu. Michał Gondko jest jednym z najbardziej znanych polskich muzyków, zajmujących się muzyką średniowieczną i renesansową. W Głogowie zagra polskie utwory, które odnaleźć można w europejskich antologiach muzyki lutniowej. Wstęp na koncert jest wolny.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie przygotowało także ciekawą propozycje dla dzieci. Tematem przewodnim kolejnego „Wakacyjnego czwartku w Muzeum” będzie sztuka człowieka jaskiniowego. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7-12 lat . Warsztaty odbywają się w godz. 12.00-14.00. Udział w zajęciach po nabyciu biletu ulgowego w cenie 2,50 zł każdorazowo w dniu zajęć.

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży. Można w nich bezpłatnie uczestniczyć od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-14.00. W programie: zajęcia plastyczne, wokalne, gry i zabawy. W sierpniu zaplanowano warsztaty jazdy na rolkach. Warto się na nie zapisać już dzisiaj, bo liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji pod nr tel. 76 853 38 32.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli w tym tygodniu zaprasza dzieci i młodzież na rejs statkiem Laguna po Odrze. Wycieczka odbędzie się 29 lipca. Rejs będzie trwał ok. 2,5 godz. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję podziwiać dolinę środkowej Odry. Wyjazd o godz. 10.15 spod siedziby GOKiS w Kotli, powrót ok. 15.45. Po powrocie z wycieczki,30 lipca, dzieci mogą wziąć udział w kolejnych zajęcia z modelarstwa. Następnego dnia GOKiS zaprasza  na seans filmowy.

1 sierpnia przypada 71. rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów zapraszają na imprezę plenerową, której tematem przewodnim będą wydarzenia z 1944 r. Na placu przed Ratuszem, w godz. 12.00-15.00, odbędzie się zbiórka krwi „Przelej krew dla bohaterów”. Następnie o godz. 16.00 rozpocznie się wielkie widowisko historyczne „Powstanie Warszawskie 1944-Głogów 2015”. Ponadto w programie: koncert Zespołu Patriotycznego Żołnierze Rezerwy – Rota oraz pokaz filmu Jana Komasy „Miasto’44”.

Oczywiście, to nie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą w najbliższym tygodniu w Głogowie. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego Kalendarza Wydarzeń i bądź na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…