Grochowice zwyciężyły w II Turnieju Wsi
2015-07-28 Grochowice zwycięzyły w II Turnieju Wsi @Skidniów (fot. UG Kotla)

9 sołectw zgłosiło się do udziału w II Turnieju Wsi, który odbył się 25 lipca w Skidniowie. Najwyższe miejsce na podium wywalczyły Grochowice, drugie miejsce zajął Głogówek, a na trzecim uplasowała się Kotla. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Tym razem gospodarzem turnieju było sołectwo Skindniów (w ubiegłym roku impreza odbywała się w Zabielu). Mieszkańcy Skidniowa zadbali o poczęstunek i świetną atmosferę podczas imprezy. Zabawa rozpoczęła się od gier i konkursów dla dzieci. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Dzieci mogły przez cały czas trwania imprezy korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny i dmuchanego zamku. Następnie dla uczestników turnieju i publiczności wystąpił zespół folklorystyczny Skidniowienie.

Po koncercie rozpoczęła się rywalizacja. Do udziału w turnieju zgłosiło się 9 sołectw. W zabawie uczestniczyły 5-osobowe drużyny reprezentujące: Grochowice, Głogówko, Kotlę, Skidniów, Zabiele, Moszowice, Sobczyce, Krzekotówek oraz Chociemyśl. Zespoły rywalizowały w takich konkurencjach jak: dojenie na czas, łowienie ryb, grabienie, pokonywanie wyznaczonej trasy na trzech skrzynkach, strzał na bramkę i rzucanie cebulowymi bulami.

Najlepsza okazała się drużyna z Grochowic. Tuż za nią uplasował się zespół z Głogówka, który w ubiegłorocznym turnieju znalazł się na najwyższym miejscu podium. Trzecie miejsce wywalczyło sołectwo Kotla. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczał Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Iwona Adamczak. Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowane były również pamiątkowe kubeczki i drobny upominek.

Organizatorem II Turnieju Wsi był Urząd Gminy Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Sołectwo Skidniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.