Kolejne spotkanie rowerzystów z władzami miasta. Są pierwsze efekty

Wczoraj (29 lipca) w Ratuszu odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjnego ds. Infrastruktury Rowerowej w Głogowie. „Efekty naszych wspólnych prac już się pojawiają” – mówi Tomasz Stolarek z Głogowskiego Klubu 80 Rowerów, inicjator powstania zespołu.

Zespół Konsultacyjny ds. Infrastruktury Rowerowej został powołany 11 czerwca 2015 r. Inicjatorem jego powstania jest Tomasz Stolarek z Głogowskiego Klubu 80 Rowerów, który wystosował w tej sprawie pismo do prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Podczas pierwszego spotkania władz miasta z rowerzystami powołano 12-osobowy zespół, który ma pełnić rolę doradczą i opiniotwórczą.

Na wczorajszym spotkaniu do zespołu, na wniosek radnego Norberta Penzy, dołączył przedstawiciel „wózkersów”, Tomasz Grabowski, który jest osobą niepełnosprawną poruszającą się na elektrycznym wózku inwalidzkim.
 „Wózkersi” poruszają się tymi samymi ścieżkami co rowerzyści, więc ich problemy i sprawy dotyczą także nas – mówił radny Norbert Penza, który także porusza się po mieście na wózku inwalidzkim.

Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa, poinformował rowerzystów, które wnioski złożone przez nich podczas spotkania 25 czerwca udało się zrealizować. – O wszystkich wnioskach złożonych przez rowerzystów, które dotyczą dróg nienależących do Gminy Miejskiej Głogów poinformowaliśmy 6 lipca na piśmie ich właściciela – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Chodziło m.in. o obniżenie krawężników, utworzenie śluz dla rowerzystów czy możliwość powstania w pasach dróg ścieżek rowerowych – mówi zastępca prezydenta. – Na wniosek Zespołu obniżono krawężniki przy zejściu na przejście dla pieszych na ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku ul. Sportowej, jednostka wojskowa po naszej interwencji przycięła także krzewy utrudniające przejazd przy ul. Wojska Polskiego.

Od czasu ostatniego posiedzenia zbudowany został także ciąg rowerowo-pieszy wzdłuż ulicy Rudnowskiej. Ścieżka została wyłożona tłuczniem. Niedługo rozpocznie się ostatni etap jej przygotowania, polegający na ubiciu nawierzchni. Już można jednak z niej korzystać. Pojawiły się także nowe stojaki rowerowe przy szpitalu, o co również wnioskowali członkowie zespołu.

Piotr Poznański poinformował rowerzystów również o inwestycjach rowerowych, które władze miasta chcą wprowadzić do przyszłorocznego budżetu. – Są to trzy inwestycje: ścieżka rowerowa wzdłuż Parku Południowego, ścieżka rowerowa wzdłuż parku przy Paulinowie i szlak dla rowerzystów na Osiedlu Kopernika, od skrzyżowania przy Tesco do ul Keplera i Wojska Polskiego, gdzie jest połączenie z już istniejąca ścieżką rowerową – mówi zastępca prezydenta. Dokumentację tej ostatniej trasy zespół otrzymał do wglądu. Zapozna się z nią, a następnie przekaże swoje uwagi i spostrzeżenia władzom miasta.

Po trzech spotkaniach zarówno rowerzyści, jak i władze miasta, są zadowoleni ze współpracy. – Naszym wspólnym celem i priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów i stworzenie w mieście logicznego systemu ścieżek rowerowych – mówi Tomasz Stolarek. – Współpraca z zespołem jest konstruktywna, dająca dużo optymizmu na przyszłość – ocenia Piotr Poznański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.