Głogów: Konsultacje w sprawie kolei

Minister Infrastruktury i Rozwoju skierował do konsultacji publicznych projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia „Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku”. Głogowianie mogą się wypowiedzieć w sprawie dwóch linii kolejowych obejmujących Głogów.

W projekcie uchwały znajdują się także dwa zadania związane z Głogowem. Są to prace na liniach kolejowych nr 14, 815, 816 na odcinku Ostrów Wlkp. – (Krotoszyn) – Leszno – Głogów wraz z elektryfikacją odcinka Krotoszyn / Durzyn – Leszno – Głogów oraz prace na linii kolejowej C-E 59 na odcinku Wrocław Brochów / Grabiszyn – Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Szczecin Podjuchy – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta Głogowa ds. kontaktów społecznych.

Najważniejszym celem „Krajowego Programu Kolejowego do 2023 r.”  jest wzmocnienie roli transportu kolejowego poprzez stworzenie spójnej i nowoczesnej linii kolejowej w Polsce. „Komplementarne wobec celu głównego cele szczegółowe obejmują: wzmocnienie efektywności transportu kolejowego, zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonowania transportu kolejowego, poprawę jakości w przewozach pasażerskich i towarowych” – czytamy w Projekcie Uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia KPK.

Konsultacje mają charakter otwarty. Każdy może przekazać swoje opinie, uwagi i sugestie do powyższego dokumentu i do zawartych w nim zadań odnoszących się do Głogowa. Formularz do zgłaszania uwag oraz projekt uchwały w wersji elektronicznej można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, w Biuletynie Informacji Publicznej. Uwagi należy przesyłać na na formularzu w formie elektronicznej na adres mailowy: kpk@mir.gov.pl, bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, lub pisemnie na adres: Departament Rozwoju Kolei Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa.

Termin na wyrażenie opinii o projekcie wynosi 35 dni od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia (6 lipca). Konferencja poświęcona projektowi odbędzie się 5 sierpnia 2015 r. o godz. 10.00 w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Pliki do pobrania (projekt uchwały i formularz zgłoszeniowy):
http://mir.bip.gov.pl/ogloszenia-i-obwieszczenia-transport/22773_konsultacje-publiczne.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…