Wybrano wykonawcę. Nowe rondo jeszcze w tym roku

Wyłoniono już wykonawcę ronda na Osiedlu Piastów Śląskich. Umowa zostanie podpisana w pierwszej dekadzie sierpnia. Nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego powstanie jeszcze w tym roku.

Skrzyżowanie ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego nie ma dobrej opinii wśród kierowców. Szczególnie duży ruch można na nim zauważyć w dni, kiedy na pobliskim Targowisku Miejskim odbywa się handel. Na skrzyżowaniu dochodzi wówczas do wielu niebezpiecznych sytuacji. – Jak trudno jest wyjechać z ul. Kazimierza Sprawiedliwego w kierunku osiedla Kopernika, a szczególnie w dni targowe,  o tym kierowców nie trzeba przekonywać. Rondo szybciej rozładuje ruch w tym miejscu – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

8 lipca miasto zakończyło przyjmowanie ofert przetargowych na budowę nowego ronda. Do przetargu stanęło się 5 firm, 4 z Głogowa, jedna z Lubina. Na budowę ronda w budżecie miasta założono kwotę niecałych 3 200 000 złotych. Wszystkie oferty oscylowały wokół kwoty, jaką zaplanowano na tę inwestycję. – Były pewne obawy, że te oferty mogą przewyższać znacznie pieniądze, które mamy zaplanowane – mówił Piotr Poznański, wiceprezydent Głogowa, po zapoznaniu się z propozycjami oferentów.

W dalszym etapie postępowania przetargowego przeprowadzono aukcję elektroniczną. Władze Głogowa liczyły, że w jej trakcie oferenci zaproponują kwotę jak najbardziej zbliżoną do tej założonej w budżecie. Najkorzystniejszą propozycję złożyła firma z Głogowa. Wystąpiła ona z ofertą wykonania robót za kwotę 2.852.191,35 zł.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w pierwszej dekadzie sierpnia. Rondo zostanie wybudowane do końca roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.