Chrobry Głogów gotowy do walki o ligowe punkty. Dziś w Kluczborku

Dziś o godz. 17:00 rozpoczną się mecze inauguracyjnej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi w sezonie 2015/2016. Pierwszym rywalem pomarańczowo-czarnych będzie beniaminek, MKS Kluczbork. Głogowianie przystąpią do meczu w bardzo dobrych nastrojach, bo w przeciwieństwie do rundy wiosennej poprzedniego sezonu, są w zdecydowanie lepszej sytuacji kadrowej.

MKS Kluczbork to beniaminek na pierwszoligowych boiskach, ale ma już doświadczenie nabyte na tym poziomie rozgrywkowym. Dzisiejszy rywal pomarańczowo-czarnych spędził na zapleczu ekstraklasy dwa sezony w latach 2009-2011, a na początku czerwca okazał się najlepszym zespołem w drugoligowej stawce, dzięki czemu mógł świętować awans. Drużyna z Kluczborka to nie jest wymarzony przeciwnik dla pomarańczowo-czarnych i doskonale potwierdzają to wyniki. Wprawdzie w sezonie 2013/2014 głogowianie przed własną publicznością wygrali, a z Kluczborka przywieźli remis, jednak wcześniej zdecydowanie więcej powodów do radości mieli rywale. Piłkarze Chrobrego Głogów w opolskim mieście jeszcze nie wygrali, a mając w pamięci trzy porażki odniesione na tym terenie, nie należy spodziewać się łatwej przeprawy. – „Każda drużyna ma moment przełamania, więc do Kluczborka jedziemy z wiarą. Poza tym dwa ostatnie mecze z MKS-em to 3:2 na własnym stadionie i wyjazdowe 0:0, co też było dobrym wynikiem. I najważniejsze – każdy mecz to przecież nowa historia” – powiedział trener głogowian, Ireneusz Mamrot.

Zdecydowanie więcej powodów do optymizmu daje sytuacja kadrowa Chrobrego Głogów. Do Kluczborka drużyna pojedzie w najmocniejszym składzie, a trener Mamrot będzie mógł skorzystać także z usług nieobecnych w Łomży: Wołodymyra Hudymy czy napastnika Macieja Górskiego. Drugi z wymienionych poprzedni sezon spędził w Zniczu Pruszków i zakończył go z dziewiętnastoma bramkami na koncie. Teraz ma kontynuować strzelanie w pomarańczowo-czarnych barwach.

Pojedynek Chrobrego Głogów z MKS-em Kluczbork to także pojedynek Ireneusza Mamrota z Andrzejem Kowińskim. Obaj trenerzy są najdłużej pracującymi ze swoimi zespołami w całej pierwszej lidze, co z pewnością dodaje dodatkowego smaczku dzisiejszemu spotkaniu. Ireneusz Mamrot pracuje w Głogowie od pięciu lat, natomiast w Kluczborku nie zmieniano trenera od trzech. – „Prywatnie z Andrzejem bardzo się lubimy i mamy ze sobą dobry kontakt, ale przecież każdy chce wygrać. Przyjaźń to w naszym przypadku może za duże słowo, jednak czym relacje są lepsze, tym zwycięstwo bardziej smakuje. Bez względu na wynik, po meczu usiądziemy i normalnie pogadamy, jak to zdarzało się już wielokrotnie. Mamy więc spotkanie dwóch drużyn ze stabilizacją. U nas niby było sporo odejść, ale licząc pierwszy skład, to nie ma nie wiadomo jak dużych zmian. Zachowano stabilizację” – skomentował opiekun głogowian.

Początek meczu MKS Kluczbork – Chrobry Głogów dziś o godz. 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.