Kotla: Lato z GOKiS na półmetku
2015-08-03 Kotla: Lato z GOKiS na półmetku (fot. UG Kotla)
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Zdobyły Wyspę Piratów, pływały w Aquaparku, budowały kartonowy świat Minecraft – tak pierwszy miesiąc wakacji spędziły dzieci uczestniczące w letnich zajęciach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Dzieci z Kotli powitały wakacje 1 lipca podczas Dnia Dziecka, zorganizowanego przez gminę i sołectwo Kotla. Impreza odbyła się na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, bezpłatny dmuchaniec oraz poczęstunek (kiełbaski z grilla oraz napoje). Dużą radość najmłodszym sprawił także „świat baniek mydlanych”. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli w ten upalny dzień schładzali dzieci wodą.

W dniach 13-17 lipca GOKiS zaprosił dzieci do wspólnej zabawy w „Kartonowy Świat Minecraft”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i wyobraźnią, tworząc z kartonowych pudeł świat inspirowany popularną grą komputerową. Na zakończenie cyklu zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek – zabawkę Minecraft – w podziękowaniu za zaangażowanie i wspólną twórczą pracę.

22 lipca uczestnicy Lata z GOKiS zdobyli Wyspę Piratów w Kościanie. Była to pierwsza wyprawa z cyklu „wycieczka za jeden uśmiech”. W podróż wybrało się 20 śmiałków. Podczas wycieczki płynęli tratwą, musieli odnaleźć zaginiony skarb, tańczyli i śpiewali z piratami, a na koniec upiekli kiełbaski. Na pożegnanie otrzymali dyplomy i lody.

Na kolejną „wycieczkę za jeden uśmiech” dzieci wybrały się 29 lipca do Aquaparku w Polkowicach. Tego dnia najmłodsi mieli popłynąć w rejs po Odrze, ale niestety niski stan rzeki pokrzyżował plany. Wyjazd na basen mimo wszystko przysporzył dzieciom wiele radości i przyjemnych wrażeń.

W ramach Lata z GOKiS prowadzone były także zajęcia z modelarstwa oraz warsztaty ceramiczne. Na letnie zajęcia zaprasza dzieci również biblioteka w Kotli, która dla młodych czytelników przygotowała wiele różnorodnych zabaw i gier pod hasłem „Z książką na walizkach”.

Lipcowe zajęcia się już zakończyły, ale w sierpniu na dzieci czeka również wiele atrakcji przygotowanych przez GOKiS. W programie znajdą się m.in. wycieczki do wrocławskiego ZOO, parku linowego w Lesznie, wycieczka do Szklarskiej Poręby. Dzieci wybiorą się także do kina w Lubinie oraz Parku Krasnala w Nowej Soli. GOKiS przygotował także zajęcia modelarskie i warsztaty szycia maskotek. Dzieci mogą codziennie, w godz. 9.00-16.00, pograć w ping-ponga. Biblioteka zaprasza także do wspólnego grania w gry stolikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.