Kulturalny Rozkład Jazdy

Kurs Tanga Argentino, taniec współczesny dla seniorów, kino pod chmurką, koncert „Od operetki do musicalu” – to zaledwie kilka propozycji z wielu imprez kulturalnych, które w tym tygodniu odbędą się w Głogowie. Więcej informacji w naszym cotygodniowym Kulturalnym Rozkładzie Jazdy.

W sierpniu do instytucji organizujących wakacyjne zajęcia dla dzieci dołączyła Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie. Akcja Lato pod hasłem „Wszystko się zdarzyć może w wakacyjnej porze” rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa do do końca wakacji. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątki, poza środami, w godz. 9.00-11.00. Mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 10 lat. W każdym tygodniu zajęcia będą miały inny temat przewodni. Od 3 do 7 sierpnia dzieci będą bawić się pod hasłem „Wakacje z duchami”. Zajęcia są bezpłatne.

Ten tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday będzie prawie w całości poświęcony tańcu. I tym razem będą to warsztaty adresowane nie tylko dla dzieci, ale również młodzieży, dorosłych, a nawet seniorów.

Od 3 go 7 lipca w MCK Mayday będą odbywać się warsztaty tańca współczesnego dla trzech grup wiekowych. W godz. 9.00-10.00 organizatorzy zapraszają dzieci, w godz. 10.00-11.30 młodzież i dorosłych, a od. 11.30 do 12.15 seniorów. Warsztaty prowadzić będzie Sara Matelska.

W Miejskim Ośrodku Kultury w tym tygodniu królował będzie walc. Chętni do nauki tego eleganckiego i pięknego tańca będą mogli podszkolić swoje umiejętności taneczne 3 razy w tygodniu. Pierwsze zajęcia z cyklu „Tydzień z walcem” odbędą się 3 sierpnia o godz. 19.00, na kolejne MOK zaprasza w środę i piątek w tych samych godzinach. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się kroków walca angielskiego i wiedeńskiego. Koszt udziału w zajęciach wynosi 30 zł od osoby (za całość). Warsztaty poprowadzi Mateusz Kosno.

Dla wielbicieli gorących rytmów MOK proponuje kurs Tango Argentino, który przeznaczony jest dla osób początkujących, Zajęcia odbywać się będą w sobotę i niedzielę w godz. 10.30-14.00. Koszt udziału w kursie wynosi 60 zł od osoby.

Poza zajęciami tanecznymi MOK przygotował również kilka propozycji dla dzieci i młodzieży zainteresowanych plastyką. W poniedziałek, w godz. 11.00-12.00, odbędą się zajęcia pn. „Przytulanki”, podczas których uczestnicy wykonają, a następnie ozdobią maskotki. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. We wtorek MOK zaprasza na wspólne malowanie koszulek farbami do tkani. Zajęcia rozpoczną się o godz. 11.00. Wziąć w nich mogą udział dzieci i młodzież w wieku od 7-16 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. W środę natomiast o godz. 11.00 odbędą się warsztaty plastyczne inspirowane Afryką. Warsztaty „Dzika Afryka” adresowane są do dzieci w wieku 6-12 lat.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne na najbliższy czwartek przygotowało zajęcia na temat porcelany. Dzieci najpierw obejrzą wystawę, a następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych „Malowanie na porcelanie”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Rozpoczynają się o godz. 12.00 i trwają dwie godziny. Koszt udziału w zajęciach wynosi 2,5 zł (bilet ulgowy do Muzeum). Liczba miejsc jest ograniczona.

Na warsztaty wokalne, plastyczne, gry i zabawy zaprasza dzieci także Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Instruktorzy czekają na uczestników w Klubie Środowiskowym przy ul. Folwarcznej, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-14.00.

Gminny Ośrodek Kultury i Sztuki w Kotli w tym tygodniu proponuje dzieciom: 4 sierpnia „Gałganki- zajęcia szycia maskotek”, 5 sierpnia – wycieczkę do wrocławskiego ZOO, 6 sierpnia – „Świat modeli – zajęcia modelarskie”. Codziennie, od poniedziałku do piątku (poza środami), na zajęcia zaprasza także dzieci Biblioteka w Kotli. W godz. 10.00-13.00 można wziąć udział w zajęciach „Z książką na walizkach”, po godz. 13.00 pograć z kolegami w gry stolikowe.

Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem przygotowała w tym tygodniu dwie propozycje. W czwartek zaprasza na spotkanie autorskie z Bożeną Pajdosz – właścicielką winnicy w Jakubowie. Podczas wieczoru będzie można posłuchać opowieści o winnicy oraz kupić wina w cenach promocyjnych. W sobotę natomiast odbędzie się w Piwnicy Artystycznej koncert muzyki greckiej w wykonaniu Nikosa Librekisa. Na oba wydarzenia wstęp wolny.

W piątek głogowianie ponownie będą mogli obejrzeć filmy w plenerze. Na Rynku odbędą się aż dwie projekcje plenerowe: o godz. 21.00 „Noc w Muzeum: Tajemnica grobowca”, a o godz. 22.30 „Kingsman: Tajne służby”. Wstęp wolny.

Organizatorzy Lata w Twierdzy proponują sobotę spędzić na wycieczce, która odbędzie się pod hasłem „70 lat po przełamaniu linii Odry.” Koszt wyjazdu do Szprotawy/Cigacic wynosi 20 zł. Zbiórka o godz. 9.00 przed Miejskim Ośrodkiem Kultury.

W niedzielny wieczór odbędzie się kolejny koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Andreasa Gryphiusa. Tym razem na Rynku przed głogowską publicznością wystąpią: Tadeusz Galczuk – tenor, Cezary Godziejewski – bas-baryton, Wiesław Czuj – fortepian. Muzycy zaprezentują się w koncercie „Od operetki do musicalu”. W programie: utwory F. Lehara, J. Straussa, R. Stoltza, A. L. Webbera i inne. Wstęp wolny.

Oczywiście, to nie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą w najbliższym tygodniu w Głogowie. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego Kalendarza Wydarzeń i bądź na bieżąco

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…