W Kotli rozegrano szósty Memoriał Zbigniewa Cichego

W Kotli już po raz szósty odbył się piłkarski Memoriał Zbigniewa Cichego, byłego trenera i wychowawcy kilku pokoleń tamtejszych zawodników. W tegorocznych zawodach wystartowało dwanaście zespołów, które podzielono na trzy kategorie wiekowe. Najlepsze okazały się drużyny Kotla I, Szkółka Zdzicha oraz RKS Chuwdu.

Memoriał Zbigniewa Cichego to już tradycja. Co roku w Kotli rozgrywane są zawody upamiętniające wieloletniego trenera klubu piłkarskiego GLKS Zryw. Zbigniew Cichy zmarł w 2009 roku, a już rok później rozegrano pierwszą edycję memoriału. W tym roku zespoły rywalizowały już po raz szósty. – Nie zawsze wspomina się o tych byłych trenerach, którzy kiedyś tu pracowali, a myślę, że pan Zbigniew na to zasłużył. Zostawiał tu swoje serce i czas, a w ciężkich czasach wykładał też swoje pieniądze. Był sercem z drużyną, chłopakami i klubem – wspomina Zdzisław Stachów, trener młodzieżowych zespołów Zrywu Kotla.

W szóstej edycji Memoriału Zbigniewa Cichego wystartowało dwanaście zespołów, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Zmagania toczyły się na trzech boiskach jednocześnie, a mimo młodego wieku grających zawodników, spotkania stały na dobrym poziomie. – „Pomimo młodego wieku uczestników poziom sportowy jest bardzo zaawansowany. Chłopcy sobie bardzo dobrze radzą” – powiedział jeden z sędziów, Patryk Świercz. – „Nie jest łatwo sędziować mecze tych najmłodszych. Grają na dużej fantazji, przepychają się, a rodzice wywierają presję z trybun” – uzupełnił drugi z arbitrów, Kamil Łukasik.

W rywalizacji roczników 1999-2000 pierwsze miejsce przypadło ekipie Kotla I. Tuż za nią uplasował się zespół Kopyto Bobra, a trzeci był FC Krzekotówek. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej został Dominik Stopa, najlepszym strzelcem Damian Maksymowicz, a bramkarzem Sebastian Jeżewski. Autorem najładniejszego trafienia został Konrad Lech, a tytuł fair play przyznano Miłoszowi Przybylskiemu. W gronie roczników 2001-2002 wygrała Szkółka Zdzicha, która wyprzedziła w końcowej klasyfikacji Superowy Team z Głogowa oraz Resztę Świata (Kotla) i drużynę Za trzy grosze (Kotla). Najlepszym zawodnikiem tej kategorii wybrano Krystiana Chaberka. Najwięcej bramek zdobył Krystian Kraska, a najlepszym bramkarzem wybrano Dawida Kraskę. Najładniejsza bramka należała do Łukasza Kępki, a nagrodę fair play wręczono Maciejowi Urbańskiemu. Najwięcej drużyn (5) rywalizowało w najmłodszej kategorii wiekowej (2003 i młodsi). Tam bezkonkurencyjny okazał się zespół RKS Chuwdu z Kotli, który wyprzedził Orły Nielubia i FC Materace (Kotla). Czwarte miejsce wywalczył team FC Sobczyce, a piąte przypadło drużynie z Głogówka. Najlepszym zawodnikiem w tym gronie został Filip Krupa, strzelcem Jakub Tatarski, a bramkarzem Michał Falkiewicz. Najmłodszym bramkarzem rywalizującym w kategorii wiekowej 2003 i młodsi był Szymon Michaluk, a najmłodszym zawodnikiem turnieju Igor Gomułka. Tytuł fair play zdobył Oskar Kopeć. Sędziami szóstego Memoriału Zbigniewa Cichego byli Kamil Łukasik, Marcin Rajczak i Patryk Świercz.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągnięć oraz sportowej podstawy na boisku.

Wyniki turnieju:

Kategoria 1999-2000
I miejsce drużyna Kotla 1
II miejsce drużyna Kopyto Bobra (z Kotli)
III miejsce drużyna FC Krzekotówek

Najlepszy zawodnik: Dominik Stopa
Najlepszy strzelec: Damian Maksymowicz
Najlepszy bramkarz: Sebastian Jeżewski
Najładniejsza bramka: Konrad Lech
Fair play: Miłosz Przybylski

Kategoria 2001-2002
I miejsce drużyna Szkółka Zdzicha (z Kotli)
II miejsce drużyna Superowy Team (z Głogowa)
III miejsce drużyna Reszta Świata (drużyna z terenu gm. Kotla)
IV miejsce drużyna Za trzy grosze (drużyna z terenu gm. Kotla)

Najlepszy zawodnik: Krystian Chaberek
Najlepszy strzelec: Krystian Kraska
Najlepszy bramkarz: Dawid Kraska
Najładniejsza bramka: Łukasz Kępka
Fair play: Maciej Urbański

Kategoria 2003 i młodsi
I miejsce drużyna RKS Chuwdu (z Kotli)
II miejsce drużyna Orły Nielubia
III miejsce drużyna FC Materace (z Kotli)
IV miejsce drużyna FC Sobczyce
V miejsce drużyna Głogówko

Najlepszy zawodnik: Filip Krupa
Najlepszy strzelec: Jakub Tatarski
Najlepszy bramkarz: Michał Falkiewicz
Najmłodszy bramkarz: Szymon Michalczuk
Najmłodszy zawodnik: Igor Gomułka
Fair play: Oskar Kopeć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…