Kotla gościła pielgrzymów

Pielgrzymi wędrujący do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na dwie godziny zatrzymali się w Kotli. Gościnni mieszkańcy przygotowali dla nich obiad i poczęstowali domowymi wypiekami.

Uczestnicy XXXIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej dotarli do Kotli 3 sierpnia około południa. Dwugodzinna przerwę w wędrowaniu spędzili na terenach sportowo-rekreacyjnych.

Pielgrzymi zostali ugoszczeni obiadem i domowymi ciastami. Owoce, wypieki i warzywa na poczęstunek przekazali mieszkańcy Chociemyśli, Kozich Dołów, Kotli, Moszowic i Skidniowa. Strażacy Ochotnicy z OSP Kotla rozłożyli basen i rozstawili kurtynę wodną, dzięki którym pielgrzymi mogli się ochłodzić. Uczestnicy pielgrzymki odpoczywali od ostrego tego dnia słońca pod drewnianymi wiatami. Mieli także możliwość skorzystania z sanitariatów na pobliskich obiektach sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…