I Rajd Rowerowy Wsi Jerzmanowa

Ok. 10-kilometrową trasę pokonają uczestnicy rajdu rowerowego, który odbędzie się 22 sierpnia w okolicach Jerzmanowej. Po wycieczce rowerzyści mogą liczyć na poczęstunek i drobne upominki.

I Rajd Rowerowy Wsi Jerzmanowa odbędzie się pod hasłem „Jeździmy, bo lubimy”. Jego organizatorem jest Sołectwo Wsi Jerzmanowa. Rajd odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia. Chętni powinni stawić się na zbiórkę między godz. 11.45 a 12.25 przy Orliku w Jerzmanowej (ul. Lipowa).

Rajd wystartuje o godz. 12.30. Rowerzyści pokonają ok. 10 kilometrów na trasie: Jerzmanowa (Orlik)-ul. Obiszowska-ul. Parkowa-las obiszowski-droga ppoż. 89-Golowice-droga ppoż. 89,77,78,83,89-ul. Parkowa-ul.Obiszowska.

Celem rajdu jest zintegrowanie mieszkańców Jerzmanowej poprzez udział we wspólnej aktywności, propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania czasu oraz edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie zasad ruchu drogowego.

W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Dzieci poniżej 15 roku życia uczestniczą w wycieczce pod opieka dorosłych opiekunów. Młodzież niepełnoletnia, która ma ukończone 15 lat, musi dostarczyć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Uczestnicy I Rajdu Rowerowego Wsi Jerzmanowa powinni znać przepisy ruchu drogowego, ponieważ wycieczka odbywać się będzie przy nieograniczonym ruchu drogowym. W związku z tym organizatorzy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do poleceń osób kierujących kolumną oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Przypominają także, że rajd nie jest wyścigiem, więc rywalizacja i ścigane się ze względów bezpieczeństwa jest zabronione.

Na zakończenie rajdu organizator przewiduje pieczenie kiełbasek oraz poczęstunek: grochówkę, domowe ciasta i napoje. Uczestnicy otrzymają także drobne upominki.

Na I Rajd Rowerowy Wsi Jerzmanowa można się zapisać od 5 sierpnia w delikatesach „U Krzysia” lub 22 sierpnia od godz. 11.45 przy Orliku w Jerzmanowej. Zgłaszając chęć udziału rajdzie każdy uczestnik musi dostarczyć kartę zgłoszeniową i, w przypadku osób niepełnoletnich, zgodę rodziców lub opiekunów. Regulamin oraz karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy w Jerzmanowej (www.jerzmanowa.com.pl).

W dniu rajdu przewidziano również wiele dodatkowych atrakcji. Odbędzie się m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy ochotnicy z OSP w Jerzmanowej zaprezentują sprzęt strażacki. Będzie można podziwiać zabytkowe samochody i motocykle, a także się nimi przejechać. Przewidziano także wiele gier i zabaw dla dzieci. Jedną z atrakcji będą również przejażdżki konne. Organizatorzy zaplanowali także wspólną zabawę w rytmie ZUMBY.

2015-08-06 I Rajd Rowerowy Wsi Jerzmanowa (plakat UG Jerzmanowa) 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…