Podpalał, bo sprawiało mu to przyjemność

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w lipcu i na początku sierpnia dokonał serii podpaleń kontenerów na śmieci. 26-latek spowodował straty na kwotę ponad 10 000 zł.

Do zatrzymania doszło 3 sierpnia, krótko po tym, jak mężczyzna podłożył ogień pod trzy kontenery na śmieci na ul. Merkurego w Głogowie. Podczas składania wyjaśnień 26-latek nie krył, że podpalanie sprawia mu przyjemność. Mężczyzna jest podejrzany o podłożenie ognia pod 11 pojemników na śmieci i 2 boksy śmietnikowe.

26-latek jest znany głogowskiej policji. Kilka dni przed zatrzymaniem w związku z podpaleniami dopuścił się rozboju. 25 lipca policjanci zatrzymali go za pobicie i kradzież telefonu komórkowego. Już wówczas był podejrzewany o podpalenie kontenerów i pojemników na śmieci na osiedlu Kopernika. Do podłożenia ognia doszło tam na początku lipca. – Spłonęło wtedy osiem kontenerów i dwa boksy na śmieci. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie  zarzutów również za te podpalenia. Łączna wartość strat spowodowanych jego podpaleniami wynosi ponad 10 000 złotych – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

26-latek trafił do aresztu. Przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Był właśnie na warunkowym zwolnieniu z więzienia, gdzie odbywał karę 4 lat pozbawienia wolności. – Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – mówi oficer prasowy głogowskiej policji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…