W Szkole Podstawowej nr 7 będzie nowa kuchnia

Trwa remont segmentu kuchennego w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie. Prace zakończą się pod koniec listopada. Do tego czasu posiłki dla dzieci będą przywożone z zewnątrz. Koszt remontu wyniesie blisko 1 600 000 zł.

Zaplecze kuchenne w Szkole Podstawowej nr 7 było w fatalnym stanie technicznym. Sanepid wydał decyzję o konieczności jego modernizacji już w zeszłym roku. Na wniosek prezydenta Rafaela Rokaszewicza radni wprowadzili to zadanie do tegorocznego budżetu. Na inwestycję zabezpieczono 1 400 000 zł.

W lipcu 2015 r. zakończono przyjmowanie ofert przetargowych. Do przetargu stanęły trzy firmy. Po otwarciu ofert okazało się, że zaplanowana kwota może nie wystarczyć. Wszyscy oferenci przedstawiali ceny przekraczające środki, które miasto zabezpieczyło na realizację tego zadania. Dlatego władze Głogowa zwróciły się do radnych o przyznanie brakujących pieniędzy.

22 lipca na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni podjęli decyzję o wprowadzeniu zmian do budżetu miasta i przyznaniu dodatkowych 200 000 zł na remont segmentu kuchennego w Szkole Podstawowej nr 7.
Remont przeprowadzi firma budowlana ze Sławy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę przetargową. Ekipa remontowa już rozpoczęła prace. – Kuchnia i pomieszczenia do niej przylegające są właśnie remontowane – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta Głogowa ds. komunikacji społecznej. – Będzie m.in. nowa winda towarowa, drzwi, nowa instalacja wodna, sanitarna, gazowa, elektryczna oraz centralnego ogrzewania. Nowe kafle na ścianach oraz posadzka, która przepuszczała wodę do pomieszczeń piwnicznych. 

Zaplecze kuchenne zostanie wyposażone w nowy sprzęt. Planuje się zakup nowej kuchni gazowej, okapu, pieca, krajalnicy do warzyw, sprzętu do mielenia mięsa, zamrażalki, szafy chłodniczej, patelni elektrycznej oraz nowych mebli kuchennych. Kupione zostaną także nowe naczynia i sztućce.

Ponadto między stołówką a sąsiadująca z nią świetlicą szkolną ekipa remontowa zamontuje drzwi, dzięki czemu podczas obiadów uczniowie będą mogli również korzystać ze świetlicowych stołów i krzeseł.

Koszt remontu wyniesie prawie 1 600 000 zł. Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada. Od początku roku szkolnego do czasu zakończenia przebudowy posiłki dla uczniów będzie zapewniać firma cateringowa z zewnątrz.

W Szkole Podstawowej nr 7 trwa także remont pomieszczeń przy szatni. Jedno z nich zostanie przekształcone w dodatkową świetlicę szkolną. Uczniów w tym roku w szkole przybędzie i drugie pomieszczenie świetlicowe bardzo się przyda. Ściany w salach lekcyjnych i innych pomieszczeniach są odświeżane i malowane. Wyremontowane zostaną także podłogi. Szkoła zakupiła również nowe piłkołapacze na boisko szkolne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…