Kolejne efekty współpracy władz miasta z rowerzystami

Widać kolejne efekty działań Zespołu Konsultacyjnego ds. Infrastruktury Rowerowej, który współpracuje z władzami Głogowa w celu poprawienia warunków do jazdy na rowerze po mieście.

Zespół Konsultacyjny ds. Infrastruktury Rowerowej powstał w czerwcu 2015 r. Należy do niego 12 osób z różnych głogowskich grup i organizacji rowerowych. Zespół pełni funkcje doradcze i opiniujące. Raz w miesiącu spotyka się z władzami miasta, by omówić efekty działań i zaplanować kolejne kroki, dzięki którym Głogów stanie się miastem bardziej przyjaznym dla rowerzystów.

Niedawno informowaliśmy o pierwszym zmianach dotyczących infrastruktury rowerowej, które udało się wprowadzić w Głogowie. – Na wniosek Zespołu obniżono krawężniki przy zejściu na przejście dla pieszych na ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku ul. Sportowej, jednostka wojskowa po naszej interwencji przycięła także krzewy utrudniające przejazd przy ul. Wojska Polskiego – mówił Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa podczas spotkania z rowerzystami, które odbyło się 29 lipca.

Zbudowany już został także ciąg rowerowo-pieszy wzdłuż ulicy Rudnowskiej. Ścieżka została wyłożona tłuczniem i utwardzona. Można z niej korzystać od końca lipca – Wszystkim bardzo się podoba, nie ma już błota ani kałuż, malowniczo położona Opinie jak najbardziej pozytywne – mówi o nowej ścieżce Tomasz Stolarek, członek Zespołu Konsultacyjnego i jeden z koordynatorów Głogowskiego Klubu 80 Rowerów.

Podczas pierwszego spotkania roboczego Zespołu, które odbyło się pod koniec czerwca, rowerzyści w porozumieniu z władzami miasta przygotowali kilka wniosków do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie dróg niebędących w zarządzie Gminy Miejskiej Głogów. – Chodziło m.in. o obniżenie krawężników, utworzenie śluz dla rowerzystów czy możliwość powstania w pasach dróg ścieżek rowerowych – mówi zastępca prezydenta. Kilka dni temu Urząd Miasta otrzymał pismo, w którym GDDKiA pozytywnie ustosunkowała się do wniosków, złożonych  przez władze Głogowa. W piśmie czytamy:

„(…) – wniosek o wykonanie przejazdów rowerowych przy przejściach dla pieszych wzdłuż ul. Obrońców Pokoju zostanie poddany wnikliwej analizie i po potwierdzeniu jego zasadności ujmiemy to zadanie w planach realizacji zadań Rejonu Głogów,
– oznakowanie przejść podziemnych znakami B-9 „zakaz wjazdu rowerów” zostało zlecone do wykonania i wyniesienia w terenie,
– obniżenie krawężnika na ścieżce rowerowej położonej wzdłuż ronda Konstytucji 3 Maja na zjeździe w ul. Daszyńskiego zostanie wykonanie w III kwartale bieżącego roku”.

W trakcie realizacji jest już punkt drugi pisma, czyli oznakowanie przejść podziemnych zakazem wjazdu rowerem na pochylnię. Rower trzeba po pochylni sprowadzić. Zdaniem Zespołu znak ten poprawi bezpieczeństwo pieszych w przejściach podziemnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…