Nowe boisko przy Gimnazjum nr 5 już we wrześniu

Trwa budowa kompleksu boisk przy Gimnazjum nr 5 na Osiedlu Kopernik w Głogowie. Termin zakończenia prac planowany jest na 15 września. Koszt inwestycji to blisko 3 mln złotych.

Na przyszkolnym terenie powstają boiska o różnych nawierzchniach: poliuretanowej, ze sztucznej trawy i mączki ceglanej. Boiska zostaną wyposażone w niezbędne elementy infrastruktury, jak bramki, kosze, piłkochwyty. Powstaną też nowe chodniki – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Przetarg na budowę terenów rekreacyjno-sportowych przy Gimnazjum nr 5 w Głogowie został ogłoszony na początku 2015 r. Przystąpiło do niego 8 firm. Najkorzystniejsza ofertę złożyła firma budowlana z Serbów. Umowę z wykonawcą Gmina Miejska Głogów podpisała 10 kwietnia 2015 r.

Koszt inwestycji wynosi blisko 3 mln złotych. Miasto starało się o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. W maju prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz odebrał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego zaświadczenie potwierdzające otrzymanie dotacji w wysokości 1 mln złotych.

Część prac już została wykonana. – Przy największym boisku już widać trzyrzędową trybunę, jej siedziska wykonane będą z tworzywa sztucznego – wyjaśnia prezydent Głogowa. – Zakończono już roboty montażowe związane z oświetleniem boisk, ciągów pieszych i miejsc postojowych oraz te związane z monitoringiem. Wykonano także prace przy przekładaniu sieci kanalizacji sanitarnych i wodociągowych. Teren pod poszczególne urządzenia typu bieżnie jest gotowy do wyłożenia warstwy ostatecznej. Stanowisko do rzutu kulą jest gotowe – wylicza postęp prac Rafael Rokaszewicz.

Na skarpach i terenach zielonych przy boiskach zostaną nasadzone nowe rośliny. Tereny rekreacyjno-sportowe będą oświetlone i monitorowane.

Kompleks sportowo-rekreacyjny według planów będzie się składał z:

– boiska do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy (wymiary 25,8 x 55,8 m);

– bieżni 4-torowej okólnej o dł. 200 m wraz z bieżnią 4-torową prostą o długości 100 m o nawierzchni poliuretanowej zakończonej zeskokiem do skoku w dal i trójskoku;

– pola do rzutu kulą o powierzchni 100m2 z kołem do rzutu o powierzchni 30m2 o nawierzchni poliuretanowej;

– 2 boisk do badmintona o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 13,4 x 8,10 m;

– skoczni wzwyż o nawierzchni poliuretanowej;

– boiska do piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 22,00 x 13,00 m;

– boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 28,35 x 50,30 m o nawierzchni poliuretanowej, składającego się z boisk do piłki ręcznej, dwóch boisk do piłki koszykowej, boiska do tenisa ziemnego.

Boiska będą ogólnodostępne i otwarte da wszystkich chętnych. Skorzystają więc z nich nie tylko uczniowie Gimnazjum nr 5 , lecz także młodzież i dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…