Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: SPS Chrobry Głogów przed nowym sezonem

W ubiegłym tygodniu siatkarze drugoligowego SPS Chrobrego Głogów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W kadrze głogowskiego zespołu doszło do kilku istotnych zmian, a jedna z nich nastąpiła na stanowisku trenera. W najbliższym czasie drużyna zagra w trzech turniejach towarzyskich, a start drugoligowych rozgrywek zaplanowano na 26 września.

Poprzedni sezon siatkarskiej II ligi głogowianie zakończyli na siódmym miejscu. Nowy trener zespołu, Krzysztof Wójcik, zapowiada, że w trzecim sezonie swojej pracy chce, by drużyna walczyła o awans do pierwszej ligi. W zbliżającym się sezonie cele będą jednak inne, zwłaszcza, że w ekipie doszło do kadrowej rewolucji i nowi zawodnicy muszą nawiązać wspólny język z resztą składu. Drugoligowe rozgrywki w sezonie 2015/2016 rozpoczną się 26 września, natomiast zakończenie przewidziano na 31 maja 2016 roku.

Zmiany, zmiany, zmiany
Jak już wspomniano na wstępie, w kadrze głogowskiego zespołu doszło do kilku zmian. Najważniejsza z nich nastąpiła na ławce trenerskiej, a nowym opiekunem SPS Chrobrego Głogów został 55-letni Krzysztof Wójcik. W siatkarskim świecie jest to doskonale znana postać. Jako zawodnik wielokrotnie reprezentował biało-czerwone barwy, a z reprezentacją Polski wystąpił w Mistrzostwach Europy w Czechach w 2001 roku. Zawodniczą karierę Krzysztof Wójcik zakończył w sezonie 2005/2006, a jego ostatnim klubem była Delecta Bydgoszcz. Później zajął się pracą trenerską i prowadził m.in. siatkarzy Jokera Piła czy Stali AZS PWSZ Nysa. Teraz będzie kontynuował swoją karierę w Głogowie, z którym związał się trzyletnią umową. – „Cieszę się, że trafiłem do Głogowa. Perspektywa trzyletniej pracy pozwala w spokoju budować drużynę. Chcemy w trzecim sezonie bić się o pierwszą ligę” – zapowiedział zaraz po podjęciu pracy w głogowskim zespole.

Krzysztof Wójcik nie jest jedyną rozpoznawalną postacią, która związała się z głogowską siatkówką. Po 17 latach do naszego miasta wrócił bowiem Grzegorz Kokociński, który w SPS Chrobrym Głogów rozpoczynał swoją karierę. 34-letni siatkarz opuścił Głogów w 1998 roku i trafił do Częstochowy, gdzie sięgał po puchar oraz mistrzostwo kraju. – „Długo się nad tym zastanawiałem. Przede wszystkim musiałem przekonać żonę. Jest rodzina, dzieci i w pewnych miejscach człowiek chciałby osiąść. Tak to było przez kilka ostatnich lat w Kielcach. Grałem w Bielsku-Białej i dojeżdżałem do domu. Po rozmowach zdecydowaliśmy się. Trzeba pomóc kolegom i klubowi, z którego wypłynąłem dalej w siatkarski świat. Chrobry zasługuje na to, żeby mieć dobrą siatkarską ekipę” – mówił wychowanek głogowskiej ekipy tuż po swoim powrocie.

Poza wspomnianą dwójką, w kadrze SPS Chrobrego Głogów pojawiło się jeszcze kilka nowych twarzy. Najnowszym nabytkiem klubu jest 19-letni Kamil Koselski, który do tej pory występował w młodzieżowych zespołach Cuprum Lubin. Mierzący 195 cm wzrostu zawodnik występuje na pozycji rozgrywającego, a zbliżający się sezon będzie jego pierwszym w dorosłej siatkówce. Swoją przyszłość z głogowskim zespołem związał również Jakub Wagner, syn wielokrotnego reprezentanta Polski Grzegorza oraz wnuk legendarnego Huberta, złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976). Nowy rozgrywający głogowian występował ostatnio w barwach MKS-u Kalisz.

Warto wspomnieć, że w nowej kadrze SPS Chrobrego Głogów zostało zaledwie czterech zawodników, którzy występowali za kadencji poprzedniego trenera. Są to: Mateusz Kucharski, Dawid Chachulski, Dominik Walenciej oraz Bartosz Grabowski. Kadra została dodatkowo wzmocniona Patrykiem Szymańskim (młodzieżowe drużyny Cuprum Lubin), Danielem Kędzierskim (Międzyrzec Podlaski), Łukaszem Grotem (SGS Goleniów) oraz Pawłem Ruszkowskim (Salos Ostrów Wielkopolski). Do składu dołączony został również głogowski junior Bartosz Mazurczyk, który ostatnio grał w Zielonej Górze.

Jak zapowiada trener Krzysztof Wójcik, niewykluczone, że to nie koniec ruchów kadrowych w SPS Chrobrym Głogów. – „Nie mogę wykluczyć, że dołączy jeszcze do nas ktoś na atak, bądź przyjęcie. Nie chcemy brać wielkiego nazwiska, chociażby ze względów ekonomicznych, to jasne. Siatkarz w wieku 22-23 lat, coś tam już potrafiący, byłby odpowiednim elementem do obecnego składu” – powiedział w rozmowie ze „Słowem Sportowym”.

Kadra SPS Chrobrego Głogów (w nawiasie poprzedni klub):
Mateusz Kucharski – SPS Chrobry Głogów
Dawid Chachulski – SPS Chrobry Głogów
Dominik Walenciej – SPS Chrobry Głogów
Bartosz Grabowski – SPS Chrobry Głogów
Daniel Kędzierski – Miedzyrzec Podlaski
Łukasz Grot – SGS Goleniów
Patryk Szymański – Młoda Liga Cuprum Lubin
Kamil Koselski – Młoda Liga Cuprum Lubin
Jakub Wagner – MKS Kalisz
Paweł Ruszkowski – Salos Ostrów Wlkp
Grzegorz Kokociński – BBTS Bielsko-Biała
Bartosz Mazurczyk – UKS Trzyna-stka Zielona Góra

SPS-Chrobry-Glogow-SP12-fot.SPSChrobryGlogow

Trzy turnieje towarzyskie
Przygotowując się do nowego sezonu drugiej ligi, głogowscy siatkarze wezmą udział w trzech turniejach towarzyskich, które odbędą się pod koniec sierpnia oraz we wrześniu. Pierwszy z nich 29 sierpnia w Bielawie, gdzie poza Bielawianką oraz SPS Chrobrym Głogów, zagrają siatkarze Gwardii Wrocław oraz jeszcze jeden zespół. Tydzień później zmagania przeniosą się do naszego miasta, gdzie przyjadą Sobieski Żagań, Bielawianka Bielawa i Astra Nowa Sól, która zastąpiła Victorię Wałbrzych. Trzeci turniej odbędzie się 12 września w Żaganiu. Podczas gier kontrolnych, podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika będą rywalizować z zespołami, z którymi spotkają się także w lidze, co będzie doskonałym przetarciem przed walką o punkty.

Mieli zacząć od wyjazdu do Gorzowa Wielkopolskiego
Drugoligowe rozgrywki ruszają 26 września. Głogowianie zagrają w grupie II, a na inaugurację mieli udać się do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z tamtejszym GTPS-em. Wiadomo jednak, że gorzowski zespół nie przystąpi do rozgrywek, choć jeszcze niedawno wydawało się, że klub wychodzi na prostą i nie będzie problemu z grą w lidze. W 2. kolejce głogowska drużyna podejmie we własnej hali KS Orzeł Międzyrzecz, natomiast później pojedzie do Bielawy. W połowie października do Głogowa zawita MKST Astra Nowa Sól, najlepsza drużyna w poprzednich rozgrywkach, a rundę zakończy wizyta drugiej w tabeli Gwardii Wrocław. Mecz zaplanowano na 28 listopada.

Terminarz rozgrywek II ligi (grupa II):

26.09. GTPS Gorzów Wielkopolski – SPS Chrobry Głogów
03.10 SPS Chrobry Głogów – KS Orzeł Międzyrzecz
10.10 KS Bielawianka Bester Bielawa – SPS Chrobry Głogów
17.10 SPS Chrobry Głogów – MKST Astra Nowa Sól
24.10 STS Olimpia Sulęcin – SPS Chrobry Głogów
07.11 SPS Chrobry Głogów – AZS Uniwersytet Zielonogórskiego
14.11 MKS Olavia Oława – SPS Chrobry Głogów
21.11 WKS Sobieski Żagań – SPS Chrobry Głogów
28.11 SPS Chrobry Głogów – KS Gwardia Wrocław

/fot. SPS Chrobry Głogów/

Tagi:, , , ,

Dawid Sus

Redaktor działu sportowego. Wielki fan sportu w wydaniu lokalnym. Ceni dobry film i muzykę, zwłaszcza polską. Od kilku lat interesuje go dziennikarstwo, co w połączeniu z wiedzą sportową, stara się wykorzystywać w portalu TutajGLOGOW.pl.

Nadchodzące Wydarzenia

Kwi
25
śr
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 25@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 25@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Kwi 25@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Kluby Środowiskowe MCWR @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny
Kluby Środowiskowe MCWR @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny
Kwi 25@16:00
Miejskie Centrum Wspierania Rodziny oferuje szeroki wachlarz Klubów Środowiskowych skierowanych do mieszkańców Głogowa. Są to cykliczne spotkania o charakterze otwartym. Każdy uczestnik może proponować tematy spotkań. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i[...]
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kwi 25@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Kwi 25@19:00 – 20:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Kwi
26
czw
09:00 SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
Kwi 26@09:00 – 10:30
SLOW JOGGING, czyli sport dla każdego @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZAPRASZAMY osoby młode oraz seniorów 50/60+ w każdy wtorek o godz. 09.00-10.30 do Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA Perseusza 13, 67-200 Głogów, tel. (76) 727 60 70 na zajęcia sportowe SLOW JOGGING czyli sport dla każdego Zalety tego sportu: Naturalny i[...]
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 26@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 26@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 26@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
13:30 Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Kwi 26@13:30
RAZEM W CHOROBIE. Program realizowany z udziałem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizowaniu spotkań z chorymi.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
14:30 ZOO-Origami @ BLOG
ZOO-Origami @ BLOG
Kwi 26@14:30
ZOO-Origami @ BLOG | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZOO-Origami! W każdy czwartek o godz. 14:30 zapraszamy na zajęcia składania papierowych zwierzaków. Przyprowadź swoje dziecko do BLOGa, czyli Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X