Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00

Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: SPS Chrobry Głogów przed nowym sezonem

W ubiegłym tygodniu siatkarze drugoligowego SPS Chrobrego Głogów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W kadrze głogowskiego zespołu doszło do kilku istotnych zmian, a jedna z nich nastąpiła na stanowisku trenera. W najbliższym czasie drużyna zagra w trzech turniejach towarzyskich, a start drugoligowych rozgrywek zaplanowano na 26 września.

Poprzedni sezon siatkarskiej II ligi głogowianie zakończyli na siódmym miejscu. Nowy trener zespołu, Krzysztof Wójcik, zapowiada, że w trzecim sezonie swojej pracy chce, by drużyna walczyła o awans do pierwszej ligi. W zbliżającym się sezonie cele będą jednak inne, zwłaszcza, że w ekipie doszło do kadrowej rewolucji i nowi zawodnicy muszą nawiązać wspólny język z resztą składu. Drugoligowe rozgrywki w sezonie 2015/2016 rozpoczną się 26 września, natomiast zakończenie przewidziano na 31 maja 2016 roku.

Zmiany, zmiany, zmiany
Jak już wspomniano na wstępie, w kadrze głogowskiego zespołu doszło do kilku zmian. Najważniejsza z nich nastąpiła na ławce trenerskiej, a nowym opiekunem SPS Chrobrego Głogów został 55-letni Krzysztof Wójcik. W siatkarskim świecie jest to doskonale znana postać. Jako zawodnik wielokrotnie reprezentował biało-czerwone barwy, a z reprezentacją Polski wystąpił w Mistrzostwach Europy w Czechach w 2001 roku. Zawodniczą karierę Krzysztof Wójcik zakończył w sezonie 2005/2006, a jego ostatnim klubem była Delecta Bydgoszcz. Później zajął się pracą trenerską i prowadził m.in. siatkarzy Jokera Piła czy Stali AZS PWSZ Nysa. Teraz będzie kontynuował swoją karierę w Głogowie, z którym związał się trzyletnią umową. – „Cieszę się, że trafiłem do Głogowa. Perspektywa trzyletniej pracy pozwala w spokoju budować drużynę. Chcemy w trzecim sezonie bić się o pierwszą ligę” – zapowiedział zaraz po podjęciu pracy w głogowskim zespole.

Krzysztof Wójcik nie jest jedyną rozpoznawalną postacią, która związała się z głogowską siatkówką. Po 17 latach do naszego miasta wrócił bowiem Grzegorz Kokociński, który w SPS Chrobrym Głogów rozpoczynał swoją karierę. 34-letni siatkarz opuścił Głogów w 1998 roku i trafił do Częstochowy, gdzie sięgał po puchar oraz mistrzostwo kraju. – „Długo się nad tym zastanawiałem. Przede wszystkim musiałem przekonać żonę. Jest rodzina, dzieci i w pewnych miejscach człowiek chciałby osiąść. Tak to było przez kilka ostatnich lat w Kielcach. Grałem w Bielsku-Białej i dojeżdżałem do domu. Po rozmowach zdecydowaliśmy się. Trzeba pomóc kolegom i klubowi, z którego wypłynąłem dalej w siatkarski świat. Chrobry zasługuje na to, żeby mieć dobrą siatkarską ekipę” – mówił wychowanek głogowskiej ekipy tuż po swoim powrocie.

Poza wspomnianą dwójką, w kadrze SPS Chrobrego Głogów pojawiło się jeszcze kilka nowych twarzy. Najnowszym nabytkiem klubu jest 19-letni Kamil Koselski, który do tej pory występował w młodzieżowych zespołach Cuprum Lubin. Mierzący 195 cm wzrostu zawodnik występuje na pozycji rozgrywającego, a zbliżający się sezon będzie jego pierwszym w dorosłej siatkówce. Swoją przyszłość z głogowskim zespołem związał również Jakub Wagner, syn wielokrotnego reprezentanta Polski Grzegorza oraz wnuk legendarnego Huberta, złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976). Nowy rozgrywający głogowian występował ostatnio w barwach MKS-u Kalisz.

Warto wspomnieć, że w nowej kadrze SPS Chrobrego Głogów zostało zaledwie czterech zawodników, którzy występowali za kadencji poprzedniego trenera. Są to: Mateusz Kucharski, Dawid Chachulski, Dominik Walenciej oraz Bartosz Grabowski. Kadra została dodatkowo wzmocniona Patrykiem Szymańskim (młodzieżowe drużyny Cuprum Lubin), Danielem Kędzierskim (Międzyrzec Podlaski), Łukaszem Grotem (SGS Goleniów) oraz Pawłem Ruszkowskim (Salos Ostrów Wielkopolski). Do składu dołączony został również głogowski junior Bartosz Mazurczyk, który ostatnio grał w Zielonej Górze.

Jak zapowiada trener Krzysztof Wójcik, niewykluczone, że to nie koniec ruchów kadrowych w SPS Chrobrym Głogów. – „Nie mogę wykluczyć, że dołączy jeszcze do nas ktoś na atak, bądź przyjęcie. Nie chcemy brać wielkiego nazwiska, chociażby ze względów ekonomicznych, to jasne. Siatkarz w wieku 22-23 lat, coś tam już potrafiący, byłby odpowiednim elementem do obecnego składu” – powiedział w rozmowie ze „Słowem Sportowym”.

Kadra SPS Chrobrego Głogów (w nawiasie poprzedni klub):
Mateusz Kucharski – SPS Chrobry Głogów
Dawid Chachulski – SPS Chrobry Głogów
Dominik Walenciej – SPS Chrobry Głogów
Bartosz Grabowski – SPS Chrobry Głogów
Daniel Kędzierski – Miedzyrzec Podlaski
Łukasz Grot – SGS Goleniów
Patryk Szymański – Młoda Liga Cuprum Lubin
Kamil Koselski – Młoda Liga Cuprum Lubin
Jakub Wagner – MKS Kalisz
Paweł Ruszkowski – Salos Ostrów Wlkp
Grzegorz Kokociński – BBTS Bielsko-Biała
Bartosz Mazurczyk – UKS Trzyna-stka Zielona Góra

SPS-Chrobry-Glogow-SP12-fot.SPSChrobryGlogow

Trzy turnieje towarzyskie
Przygotowując się do nowego sezonu drugiej ligi, głogowscy siatkarze wezmą udział w trzech turniejach towarzyskich, które odbędą się pod koniec sierpnia oraz we wrześniu. Pierwszy z nich 29 sierpnia w Bielawie, gdzie poza Bielawianką oraz SPS Chrobrym Głogów, zagrają siatkarze Gwardii Wrocław oraz jeszcze jeden zespół. Tydzień później zmagania przeniosą się do naszego miasta, gdzie przyjadą Sobieski Żagań, Bielawianka Bielawa i Astra Nowa Sól, która zastąpiła Victorię Wałbrzych. Trzeci turniej odbędzie się 12 września w Żaganiu. Podczas gier kontrolnych, podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika będą rywalizować z zespołami, z którymi spotkają się także w lidze, co będzie doskonałym przetarciem przed walką o punkty.

Mieli zacząć od wyjazdu do Gorzowa Wielkopolskiego
Drugoligowe rozgrywki ruszają 26 września. Głogowianie zagrają w grupie II, a na inaugurację mieli udać się do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z tamtejszym GTPS-em. Wiadomo jednak, że gorzowski zespół nie przystąpi do rozgrywek, choć jeszcze niedawno wydawało się, że klub wychodzi na prostą i nie będzie problemu z grą w lidze. W 2. kolejce głogowska drużyna podejmie we własnej hali KS Orzeł Międzyrzecz, natomiast później pojedzie do Bielawy. W połowie października do Głogowa zawita MKST Astra Nowa Sól, najlepsza drużyna w poprzednich rozgrywkach, a rundę zakończy wizyta drugiej w tabeli Gwardii Wrocław. Mecz zaplanowano na 28 listopada.

Terminarz rozgrywek II ligi (grupa II):

26.09. GTPS Gorzów Wielkopolski – SPS Chrobry Głogów
03.10 SPS Chrobry Głogów – KS Orzeł Międzyrzecz
10.10 KS Bielawianka Bester Bielawa – SPS Chrobry Głogów
17.10 SPS Chrobry Głogów – MKST Astra Nowa Sól
24.10 STS Olimpia Sulęcin – SPS Chrobry Głogów
07.11 SPS Chrobry Głogów – AZS Uniwersytet Zielonogórskiego
14.11 MKS Olavia Oława – SPS Chrobry Głogów
21.11 WKS Sobieski Żagań – SPS Chrobry Głogów
28.11 SPS Chrobry Głogów – KS Gwardia Wrocław

/fot. SPS Chrobry Głogów/

Tagi:, , , ,

Dawid Sus

Redaktor działu sportowego. Wielki fan sportu w wydaniu lokalnym. Ceni dobry film i muzykę, zwłaszcza polską. Od kilku lat interesuje go dziennikarstwo, co w połączeniu z wiedzą sportową, stara się wykorzystywać w portalu TutajGLOGOW.pl.

Nadchodzące Wydarzenia

Lip
20
pt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Lip 20@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Lip 20@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Lip 20@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
21:00 Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Lip 20@21:00
Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Piątkowe dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej. Wstęp od lat 18. Impreza rozpoczyna się o godz. 21:00, a zabawę rozkręci DJ Scratchbasse. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
Lip
21
sob
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Lip 21@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Lip 21@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Lip 21@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Lip 21@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Lip
22
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Lip 22@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Lip 22@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Lip 22@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Lip
23
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Lip 23@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X