Budowa ronda na Osiedlu Piastów ruszy za dwa tygodnie
2015-07-31 Głogów Wybrano wykonawcę. Nowe rondo jeszcze w tym roku (fot. UM Głogów)

Budowa nowego ronda u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego na Osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie ruszy za dwa tygodnie. Wczoraj (11 sierpnia) nastąpiło przekazanie placu budowy. Oprócz nowego ronda powstanie ścieżka rowerowa i nowe chodniki. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec października.

Zdaniem prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza rondo w tym miejscu jest potrzebne, by upłynnić ruch samochodów, szczególnie w dni handlowe na pobliskim targowisku miejskim. Aut przejeżdżających ulicą Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego jest wówczas znacznie więcej i w związku z tym częściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

– Jak trudno jest wyjechać z ul. Kazimierza Sprawiedliwego w kierunku osiedla Kopernika, a szczególnie w dni targowe,  o tym kierowców nie trzeba przekonywać. Rondo szybciej rozładuje ruch w tym miejscu – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

W miejskim budżecie zabezpieczono na budowę ronda kwotę prawie 3,2 mln zł. Przetarg ogłoszono w czerwcu 2015 r. Przystąpiło do niego 5 firm. – Były pewne obawy, że te oferty mogą przewyższać znacznie pieniądze, które mamy zaplanowane – mówił wiceprezydent Głogowa Piotr Poznański po zapoznaniu się na początku lipca z propozycjami oferentów.

Wszystkie firmy, które stanęły do przetargu zaproponowały jednak ceny zbliżone do kwoty, zaplanowanej w budżecie. Najkorzystniejszą propozycję złożyła firma budowlana z Głogowa. – Wartość zadania to 2.852.191,35 zł – informuje doradca prezydenta Głogowa ds. kontaktów społecznych Marta Dytwińska-Gawrońska.

Umowę z wykonawcą inwestycji Gmina Miejska Głogów podpisała 6 sierpnia. Wczoraj, 11 sierpnia, przekazano plac budowy. Roboty rozpoczną się za 2 tygodnie.

– Budowa nowego ronda w Głogowie to duże zadanie i bardzo ważne dla upłynnienia i bezpieczeństwa ruchu aut w tym miejscu. Uzgodniony termin zakończenia inwestycji to 30 października tego roku – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Przy okazji budowy skrzyżowania o ruchu okrężnym u zbiegu ul. Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego powstanie także ścieżka rowerowa łącząca się z ul. Bolesława Śmiałego. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa, położone także będą nowe chodniki. Krzewy rosnące przy skrzyżowaniu zostaną na czas budowy przesadzone, a po zakończeniu prac upiększą zieloną część ronda.

Przed rozpoczęciem prac wprowadzona zostanie zastępcza organizacja ruchu i objazdy. Będziemy o tym informować – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.