Głogowski SOR ma nowego szefa

Od 1 sierpnia Szpitalny Oddział Ratunkowy w Głogowskim Szpitalu Powiatowym ma nowego kierownika. Został nim lek. med. Maciej Wydra, który do tej pory pracował w wielkopolskich szpitalach. „Traktuj innych, tak jakbyś sam chciał być traktowany” – to jego zdaniem najważniejsza dewiza w kontaktach z pacjentami.

Zmiany kadrowe na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym prezes głogowskiego szpitala zapowiedział na sesji Rady Powiatu, która odbyła się 29 czerwca.  – To będą zmiany personalne w układzie kierowniczym, a w konsekwencji tego zmiany organizacyjne, które pozwolą zmniejszyć różnicę między kosztami a przychodami – mówił wówczas Ryszard Brzozowski. Prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego nie chciał jeszcze wtedy zdradzać żadnych szczegółów.

Nazwisko nowego szefa SOR-u poznaliśmy 1 sierpnia. Został nim Maciej Wydra. Na stanowisku kierownika zastąpił Marka Waligórę, który nadal pracuje w głogowskim szpitalu, ale na oddziale chirurgii ogólnej.

Wcześniej pracowałem w Wielkopolsce: 5 lat w Szpitalu Powiatowym w Obornikach na oddziale chorób wewnętrznych, 5 lat w Szpitalu Rehabilitacyjno-Kardiologicznym w Kowanówku. Przez 12 lat związany byłem z pogotowiem ratunkowym, szpitalnymi oddziałami ratunkowymi, ambulatoriami, oddziałami pomocy doraźnej i podstawową opieką zdrowotną na terenie całej Wielkopolski – mówi nowy kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Dlaczego Głogów? Była potrzeba pomocy i zgodziłem się pomóc.

Maciej Wydra specjalizuje się z medycyny ratunkowej. Wybrał tę specjalizację, bo jak twierdzi, w tej dziedzinie widać najbardziej spektakularne poprawy zdrowia pacjentów. – Są tutaj największe możliwości szybkiej, natychmiastowej pomocy – dodaje.

Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym głogowskiego szpitala Maciej Wydra kieruje dopiero od tygodnia, dlatego nie chce jeszcze mówić o planowanych zmianach organizacyjnych. – Na pewno jest tutaj więcej pracy niż w miejscach, w których dotychczas pracowałem – przyznaje nowy szef SOR. – Będziemy dążyli do tego, żeby zapewnić pacjentom jak najbardziej fachową i jak najszybszą opiekę.

Codziennie do głogowskiego SOR-u zgłasza się od kilkudziesięciu do ok. 100 pacjentów. – Staramy się pomagać każdemu pacjentowi, w zależności od naszych możliwości fizycznych i lokalowych – mówi Maciej Wydra. Na wyposażeniu głogowskiego SOR-u są 4 łóżka obserwacyjne, 4 łóżka konsultacyjne, 3 łóżka intensywnego nadzoru.
Przyjmujemy bardzo duża liczbę pacjentów i czasami zdarza się, że pacjencji muszą poczekać. Staramy się jednak, by czekali jak najkrócej – mówi nowy kierownik oddziału – Nie wszyscy pacjenci, którzy trafiają do nas powinni trafić na SOR, ale staramy się udzielić pomocy każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.