Wybiorą najpiękniejszy ogród
2014-10-27-konkurs na najładniejszy ogród@gmina Kotla num

Urząd Gminy Kotla ogłosił XXI edycję konkursu na „Najładniejszy ogród w gminie Kotla”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 sierpnia. Finał konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w październiku.

W ubiegłym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Nadesłano aż 152 zgłoszenia. Za najpiękniejszy jury uznało ogród Barbary Chilińskiej z Krzekotówka. Na drugim miejscu uplasował się ogród  Elżbiety Stoch z Grochowic, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Kowalska z Głogówka. Jury wyróżniło także ogród warzywny  Edyty Iwaszkiewicz z Sobczyc. Laureatki otrzymały w nagrodę sprzęt ogrodowy oraz krzewy ozdobne.

Konkurs ma bardzo długą tradycję. W tym roku odbędzie się już jego XXI edycja. Najważniejszym celem konkursu jest popularyzowanie i kształtowanie wśród mieszkańców gminy Kotla postaw proekologicznych oraz potrzeby dbania o środowisko. Rywalizacja działa motywująco i zachęca do pracy nad poprawą estetyki najbliższego otoczenia i utrzymywania go w porządku i czystości.

Chętni do udziału w konkursie powinni do 17 sierpnia złożyć wypełnioną kartę zgłoszeniową w sekretariacie Urzędu Gminy Kotla, przy ul. Głogowskiej 93. Karty zgłoszeniowe dostępne są u sołtysów poszczególnych wsi oraz w pok. 21 Urzędu Gminy Kotla.

Organizatorzy już pod koniec sierpnia rozpoczną wizytacje w zgłoszonych do konkursu ogrodach. Ten etap konkursu zakończy się we wrześniu. Jury, oceniając ogrody, będzie brało pod uwagę wkład pracy właściciela w zagospodarowanie przestrzeni oraz dobór i rozplanowanie małej architektury. Liczyć się będzie także ogólne wrażenie.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.