Cztery utwory w finale konkursu na Hejnał Głogowskiej Kolegiaty

Już jutro poznamy zwycięzcę konkursu na Hejnał Głogowskiej Kolegiaty. Jury wyłoniło cztery utwory, które zmierzą się w finale. Zwycięską kompozycję wybiorą głogowianie 15 sierpnia podczas imprezy „W cieniu Kolegiaty”.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Głogowie. Konkurs miał charakter otwarty, ale do udziału w nim powiat szczególnie zachęcał kompozytorów, muzyków, instrumentalistów i uczniów szkół muzycznych.

Zadaniem uczestników było opracowanie utworu na trąbkę solo. Zgłoszone kompozycje musiały spełniać kilka wymogów formalnych. Rozpatrywane były utwory przesłane w formie zapisu nutowego z oznaczeniem metrum, tempa, tonacji, dynamiki i artykulacji. Utwory nie mogły trwać krócej niż 20 i dłużej niż 60 sekund. Uczestnicy musieli także dostarczyć nagranie kompozycji w formacie mp3, na płycie CD.

Propozycje utworów przyjmowano do 10 sierpnia do godz. 15.00. Wyłonione przez organizatora jury przeanalizowało wszystkie nadesłane kompozycje. – Na spotkaniu w Starostwie jurorzy, którym merytorycznie przewodniczyli Kazimierz Walendzik – muzyk, kapelmistrz Orkiestry Hutniczej, wieloletni dyrektor Szkoły Muzycznej oraz Marek Stroiński – trębacz, nauczyciel gry na trąbce wyłonili 4 utwory, które już w najbliższą sobotę wezmą udział w finale konkursu Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka na hejnał głogowskiej kolegiaty – informuje Bartosz Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie. – Utwór, który otrzyma to zaszczytne miano wybiorą spośród wytypowanej czwórki sami mieszkańcy w głosowaniu, które trwać będzie w czasie uroczystości „W cieniu Kolegiaty”.

Podczas imprezy, odbywającej się 15 sierpnia na placu przed głogowską Kolegiatą, zaprezentowane zostaną wszystkie dopuszczone do konkursu kompozycje. Po prezentacjach nastąpi głosowanie. Prawo do głosowania będzie miał każdy uczestnik imprezy. Autor utworu, który stanie się hejnałem głogowskiej Kolegiaty, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na godz. 18.00. Wydarzenia na Placu Kolegiackim rozpoczną się o godz. 13.30.

Kompozycji, które znalazły się w finale konkursu, można posłuchać na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Głogowie http://www.powiat.glogow.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…