Chrobry Głogów liderem pierwszej ligi!

Derby w Legnicy dla piłkarzy Chrobrego Głogów! Pomarańczowo-czarni pokonali w meczu 3. kolejki zespół Miedzi Legnica 2:0 i objęli prowadzenie w pierwszoligowych rozgrywkach. Bramki dla głogowskiej drużyny strzelali Wołodymyr Hudyma oraz Szymon Drewniak. Po trzech spotkaniach, podopieczni Ireneusza Mamrota mają na swoim koncie siedem punktów.

Faworytem niedzielnego meczu byli piłkarze Miedzi Legnica. Zawodnicy Ryszarda Kuźmy mieli w tym sezonie włączyć się do walki o najwyższe cele, ale początek rozgrywek nie był najlepszy w ich wykonaniu. Po remisach z Chojniczanką Chojnice i Dolcanem Ząbki, legniccy kibice czekali na pierwsze ligowe zwycięstwo, zwłaszcza mając w pamięci czerwcowy mecz w Głogowie, który zakończył się wygraną pomarańczowo-czarnych.

Podopieczni Ireneusza Mamrota dobrze weszli w to spotkanie, czego dowodem była próba Marcela Gąsiora. Strzał pomocnika Chrobrego Głogów pozwolił wywalczyć rzut rożny. Pierwsze minuty meczu były dość wyrównane i żaden z zespołów nie ruszył do szaleńczych ataków. W 24. minucie błąd Błażeja Telichowskiego starał się wykorzystać Wołodymyr Hudyma, ale uderzył nad bramką. Później próbował jeszcze Szymon Drewniak, a najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Maciej Górski. 25-letni napastnik głogowian poradził sobie z defensywą Miedzi Legnica i zdołał oddać strzał, ale na rzut rożny sparował Mateusz Lis.

Jeszcze więcej działo się po zmianie stron, choć początek drugiej połowy nie obfitował w wielkie emocje. W 58. minucie legniczanie nie stracili bramki tylko dzięki przytomnemu zachowaniu Michała Ilkowa-Gołąba, byłego zawodnika pomarańczowo-czarnych. Tyle szczęścia defensywa gospodarzy nie miała w 71. minucie, kiedy w pole karne wpadł Wołodymyr Hudyma. Ukraiński pomocnik ośmieszył swojego byłego klubowego kolegę i strzałem między nogami bramkarza otworzył wynik derbowego spotkania. Na stadionie zapanowała wielka radość, jednak cieszyła się tylko prawie 400-osobowa grupa kibiców z Głogowa.

Strzelona bramka sprawiła, że pomarańczowo-czarni mogli grać bardziej zachowawczo, jednak legniczanie nie stwarzali sobie sytuacji strzeleckich. Podopieczni Ireneusza Mamrota grali bardzo mądrze, a co jakiś czas szukali swoich szans na podwyższenie rezultatu. Pięć minut przed końcem powinien tego dokonać Damian Sędziak, jednak uderzył zdecydowanie zbyt lekko. Niedługo później futbolówka trafiła jednak do siatki. Z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Szymon Drewniak i w tym momencie wiadomo było, że trzy punkty muszą powędrować do Głogowa!

Zespół Chrobrego Głogów po raz kolejny pokonał legnickiego rywala i objął tym samym prowadzenie w pierwszoligowej tabeli. Kolejnym rywalem głogowskich piłkarzy będzie GKS Bełchatów.

„Trzeba pochwalić zespół za determinację i za to, jak zagrał taktycznie. Możemy być zadowoleni nie tylko ze zwycięstwa, ale też ze stylu. Było trochę błędów w pierwszej połowie, czasami spóźnialiśmy się wtedy do pressingu i robiło się groźnie. Na szczęście w polu karnym byliśmy blisko przeciwnika, dlatego potrafiliśmy zażegnać niebezpieczeństwo. W tej pierwszej części zabrakło zdecydowanej decyzji strzałowej. Było tego za mało, podczas gdy sytuacji do uderzenia kilka. Nie mówię, że stuprocentowych, ale takich, z których można zdobyć gola. O to miałem trochę pretensji. Skorygowaliśmy to w przerwie, choć po niej raz się zdarzyło, przy wyniku 0:0, że na piątym metrze zamiast uderzyć kombinowaliśmy. Nie możemy sobie na to pozwalać, bo czasami płaci się za to wysoką cenę. Piłka ma to do siebie, że jak samemu nie wykorzysta się okazji, to zaraz traci się bramkę. Na szczęście nie dziś. Muszę pochwalić zespół za determinację i za to, jak zagrał taktycznie. Wcześniej wygraliśmy w Kluczborku i zremisowaliśmy z Pogonią, ale wtedy nie byliśmy zadowoleni od strony taktycznej. Dziś poszło w tym przypadku do przodu. Mam nadzieję, że moi zawodnicy będą wiedzieli, że to nie jest jeden mecz. Do każdego trzeba podejść tak samo. Być identycznie skoncentrowanym. Inaczej zapłaci się stratą punktów” – skomentował trener Ireneusz Mamrot.

MIEDŹ LEGNICA – CHROBRY GŁOGÓW 0:2 (0:0)
0:1 Hudyma 71
0:2 Drewniak 88

MIEDŹ LEGNICA: Lis – Ilków-Gołąb, Telichowski, Stasiak, Trifonov, Kakoko, Łuszkiewicz (62. Daniel), Łobodziński, Garguła, Gancarczyk (76. Garuch), Ślusarski (62. Labukas).

CHROBRY GŁOGÓW: Janicki – Michalec, Byrtek, Bogusławski, Samiec, Kościelniak (82. Szopa), Gąsior (72. Hałambiec), Szczepaniak (62. Sędziak), Drewniak, Hudyma, Górski.

ŻÓŁTE KARTKI: Garguła, Ilków-Gołąb, Labukas, Daniel – Bogusławski, Drewniak, Byrtek.

SĘDZIA: Sebastian Jarzębak (Bytom).
WIDZÓW: 2800.