Prezydent Głogowa wyróżniony przez wicepremiera
2015-08-17 Prezydent Głogowa wyrózniony przez wicepremiera @Plac Kolegiacki (fot. A. Błaszczyk)

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński wyróżnił prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza za propagowanie idei ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym. Prezydent odebrał podziękowania podczas święta „W cieniu Kolegiaty”.

Wyróżnienie od wicepremiera Janusza Piechocińskiego przekazała Rafaelowi Rokaszewiczowi delegacja z Ministerstwa Gospodarki. Wicepremier i minister gospodarki w liście gratulacyjnym składa podziękowania prezydentowi Głogowa za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz za zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.

Inicjatorką wyróżnienia dla Rafaela Rokaszewicza była Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Ministerstwo Gospodarki od początku kadencji jest naszym partnerem. Przypomnę tylko kilka zadań, które razem z ministerstwem zrealizowaliśmy. To konferencja „S3 – droga wielkich możliwości”, to szkolenia dla przedsiębiorców, to również patronat nad stworzeniem w Głogowie Parku Technologicznego – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

2015-08-17 Prezydent Głogowa wyrózniony przez wicepremiera @Plac Kolegiacki (fot. UM Głogów)

Prezydent, dziękując za wyróżnienie, wspomniał o mającym nastąpić lada moment kolejnym ważnym kroku w kierunku powstania i rozwoju Głogowskiego Parku Przemysłowego. – Za kilka dni podpisujemy akt notarialny powstania Głogowskiego Parku Przemysłowego, co oznacza stwarzanie nowych miejsc pracy poprzez stwarzanie możliwości rozwoju dla przedsiębiorców z Głogowa i z zewnątrz.

Przypomnijmy: Spółka Głogowski Park Przemysłowy została powołana na wniosek prezydenta Głogowa. 19 lipca 2015 r. podczas sesji Rady Miejskiej radni wyrazili zgody na jej powstanie. Wspólnikami Założycielami spółki są: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.z siedzibą w Legnicy, Gmina Miejska Głogów oraz NCC Spec Bau sp. z o.o. sp.k  z siedzibą w Katowicach. Jej kapitał zakładowy wynosi 2 400 000 złotych. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A wniosła do spółki wkład pieniężny w wysokości 1 300 000 zł. Gmina Miejska Głogów przekazała aportem prawo własności działki o powierzchni 1,8637 ha, a NCC Spec Bau wniósł wkład pieniężny w wysokości 100 000 zł

Utworzenie spółki ma na celu przyspieszenie wzrostu gospodarczego w Głogowie poprzez uzupełnienie oferty Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefy Głogów o gotowe powierzchnie produkcyjne. Zadaniem spółki będzie wybudowanie hal ( z zapleczem biurowym), które byłyby wynajmowane, a później może odsprzedawane inwestorom.

Utworzenie spółki ma na celu przyspieszenie wzrostu gospodarczego w Głogowie poprzez uzupełnienie oferty Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefy Głogów o gotowe powierzchnie produkcyjne.

Zadaniem spółki będzie wybudowanie hal ( z zapleczem biurowym), które byłyby wynajmowane, a później może odsprzedawane inwestorom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…