Lekkoatleci Piasta Głogów rywalizowali w Czechach

W czeskim Jabloncu odbyła się kolejna edycja międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego Mlada Evropa (Młoda Europa). W zawodach wzięło dwóch zawodników Piasta Głogów, którzy zakończyli rywalizację z niezłymi wynikami w skoku w dal oraz trójskoku.

Zawodnicy Piasta Głogów wystartowali w międzynarodowym mityngu po dłuższej nieobecności. W Czechach rywalizowali skoczkowie: Rafał Burzak oraz Marcin Wejchert. Obaj zawodnicy zaprezentowali się w kraju naszych sąsiadów z dobrej strony i zakończyli zawody z niezłymi rezultatami.

Rywalizację zawodników startujących w trójskoku zwyciężył Rafał Burzak. Zawodnik głogowskiego klubu osiągnął rezultat 13,15 m i jako jedyny przekroczył granicę trzynastu metrów. Swój najlepszy wynik 19-letni sportowiec zanotował już w pierwszej próbie. Trzecie miejsce w finale tej konkurencji zajął Marcin Wejchert, którzy przegrał z Czechem Lukasem Preislerem, ale okazał się lepszy od Krystiana Tyrpy z klubu OSA Zgorzelec.

Nasi reprezentanci wystąpili także w finale skoku w dal i zakończyli zawody na sąsiednich miejscach w klasyfikacji końcowej. Rafał Burzak zanotował 6,20 m, co dało mu czwarte miejsce. Jedną pozycję niżej uplasował się Marcin Wejchert z rezultatem 6,10 m (nowy rekord życiowy). Zwycięzcą został Kacper Abramczyk z klubu LKS Polkowice. Jego wynik to 6,60 m.

Warto wspomnieć, że Rafał Burzak kończy w tym roku wiek juniora, a od stycznia będzie reprezentantem AZS-u Wrocław, co jest spowodowane podjęciem studiów we wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. 19-letni skoczek ma w swoim juniorskim dorobku sporo świetnych wyników, które zagwarantowały mu medale w wielu imprezach, jak Mistrzostwa Dolnego Śląska czy halowe mistrzostwa kraju, w których sięgał po złote krążki. Trener Tadeusz Karpowicz wierzy, że Marcin Wejchert będzie godnym następcą Rafała Burzaka i powiększy listę sukcesów głogowskiego klubu.

– „Marcin Wejchert pierwsze tegoroczne starty w grupie juniorów może uznać za bardzo udane. Zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska oraz wystartował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie również z rekordem życiowym 13,07 m uplasował się w finale trójskoku. Mam nadzieje, że pójdzie w ślady starszego kolegi i będzie godnie reprezentował nasz klub na arenie sportowej w kraju i poza nim” – powiedział trener Tadeusz Karpowicz.

Młodym lekkoatletom Piasta Głogów gratulujemy dobrych startów podczas zawodów w Czechach.

Wyniki:

Skok w dal
1. Kacper Abramczyk (1998) LKS Polkowice – 6,60 m
2. Petr Simon (1996) SK ZS Jablonne v Podj – 6,41 m
3. Lukas Soucek (1996) AC Mlada Boleslav – 6,38 m
4. Rafał Burzak (1996) Piast Głogów – 6,20 m
5. Marcin Wejchert (1999) Piast Głogów – 6,10 m
6. Robin Martinek (2000) TJ Sokol Kolin-Atletika – 5,85 m
7. Martin Kulhanek (1998) Hvezda SKP Pardubice – 5,25 m

Trójskok
1. Rafał Burzak (1996) Piast Głogów – 13,15 m
2. Lukas Preisler (1997) TJ LIAZ Jablonec – 12,95 m
3. Marcin Wejchert (1999) Piast Głogów – 12,48 m
4. Krystian Tyrpa (1999) OSA Zgorzelec – 12,11 m

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.