Gmina Żukowice: Lekcje wuefu na basenie

Dzieci ze szkół podstawowych w Nielubi i Brzegu Głogowskim przez cały zbliżający się rok szkolny w ramach lekcji wuefu będą korzystać z basenów na Pływalni Chrobry w Głogowie. Gmina Żukowice pozyskała na ten cel dofinansowanie z Fundacji KGHM Polska Miedź.

Fundacja KGHM Polska Miedź w ramach Programu Promocji Zdrowia przyznała Gminie Żukowice kwotę 40 tys. zł na realizacje projektu „Czas na basen, czas na zdrowie dzieci z Gminy Żukowice”. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wynajęcia basenów oraz zorganizowania transportu dla uczniów.

Dzieci będą uczęszczały na Pływalnię Chrobry przez cały najbliższy rok szkolny, od września 2015 do czerwca 2016 r. Głównym założeniem projektu jest nauka pływania. Dla wielu uczniów lekcje wuefu to jedyna okazja, by nabyć i rozwijać tę umiejętność. Dzięki zajęciom na basenie uczniowie nauczą się także zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Poza nauka pływania w ramach projektu przewidziano również zajęcia ruchowe i rekreacyjne.

Fundacja KGHM Polska Miedź już po raz kolejny przyznała Gminie Żukowice pieniądze na naukę pływania dla dzieci. W ubiegłym roku szkolnym 218 uczniów z szkół podstawowych w Nielubi i Brzegu Głogowskim jeździło w ramach lekcji wuefu na baseny w Polkowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.