Wakacyjny Festyn Rodzinny „3 Kultury”

Wolontariusze z trzech krajów Hiszpanii, Słowacji i Polski połączyli swoje siły i wspólnie przygotowali festyn z wieloma atrakcjami, na który zapraszają całe rodziny. Zabawa odbędzie się 22 sierpnia na terenach zielonych przy ul. Folwarcznej.

3 Kultury – Wakacyjny Festyn Rodzinny to wspólna inicjatywa Kościoła Chrześcijan Baptystów z Głogowa, Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” i Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie – informuje Anna Mazurkiewicz, instruktor MCWR. – Animatorami imprezy będą przedstawiciele hiszpańskiej i słowackiej organizacji pozarządowej wspierającej aktywny wolontariat oraz polscy wolontariusze z Kościoła Chrześcijan Baptystów z Głogowa,  Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny oraz Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Festyn rozpocznie się o godz. 15.00. Wolontariusze przygotowali zabawy, gry i konkursy, które odbywać się będą w 4 strefach tematycznych. W sektorze sportowym uczestnicy festynu będą mogli spróbować swych sił w grze w  paintball oraz wziąć udział w wyścigach samochodowych. Strefa filmowa zaprasza dzieci i młodzież, które chciałyby się sprawdzić w roli kamerzysty, reżysera i aktora. W sektorze muzycznym będzie można wziąć udział we wspólnej lekcji śpiewu pod okiem profesjonalisty, a także wykonać proste instrumenty muzyczne. W strefie rozrywkowo-rekreacyjnej wolontariusze przygotowali dla dzieci malowanie twarzy, gigantyczne bańki mydlane i zajęcia manualne.
Wszyscy uczestnicy rodzinnych konkursów otrzymają nagrody, zabawki i słodycze.

Na scenie będą prezentować się utalentowani wolontariusze, grupa artystyczna Clownów oraz na zakończenie będzie koncert muzyki hip-hop grupy Kolah „Chory świat”, promujący nadchodzącą płytę „Powrót do korzeni” – mówi Anna Mazurkiewicz.

Wstęp na festyn oraz udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

2015-08-20 Wakacyjny Festyn Rodzinny 3 Kultury @Miejskie Centrum Wspierania Rodziny (plakat) 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…