Hala widowiskowo-sportowa doczeka się remontu

Kilka dni temu rozpoczął się przetarg na realizację inwestycji, jaką będzie renowacja głogowskiej hali widowiskowo-sportowej. Mieszczący się przy ul. Wita Stwosza obiekt doczeka się remontu zniszczonej elewacji, a do zmian dojdzie również wewnątrz budynku. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Hala widowiskowo-sportowa im. Ryszarda Matuszaka została oddana do użytku w 1998 roku. Przez wiele lat był to najbardziej funkcjonalny obiekt w Zagłębiu Miedziowym. Od pewnego czasu budynek przestaje jednak być wizytówką naszego miasta, a w zamian straszy swoim wyglądem. Z roku na rok pogarsza się stan elewacji, a odpadające płytki mogły stanowić niebezpieczeństwo dla osób znajdujących się w pobliżu obiektu. – „Od wielu lat borykaliśmy się z problemem odpadających płytek stanowiących elewację hali. Sukcesywnie staraliśmy się naprawiać te płytki. Teraz, zamiast cząstkowych remontów, postanowiliśmy załatwić sprawę kompleksowo” – powiedział Janusz Kołtowski, prezes spółki Chrobry Głogów S.A.

Niedawno rozpoczął się przetarg na inwestycję, jaką będzie remont głogowskiej hali widowiskowo-sportowej. Miejsce starych płytek zajmą nowe, blaszane panele. Obiekt zostanie dodatkowo oświetlony, a wszystko to ma sprawić, że będzie prezentował się zdecydowanie lepiej niż dotychczas. To jednak nie koniec zmian, bo do nich dojdzie również wewnątrz budynku. Dzięki zamontowaniu specjalnych podnośników, hala stanie się bardziej funkcjonalna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Będzie to bardzo duże ułatwienie dla osób odwiedzających obiekt i kibicujących głogowskim drużynom sportowym. W hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka swoje mecze rozgrywają m.in. piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów czy futsaliści KGHM Euromastera Chrobry Głogów. Obie drużyny występują w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce.

Poza imprezami typowo sportowymi, głogowska hala im. Ryszarda Matuszaka to także miejsce innych wydarzeń. W przeszłości odbywały się w niej liczne koncerty muzyczne, kabarety czy spotkania autorskie. Cyklicznie organizowane są tam również międzynarodowe wystawy psów rasowych, bale studniówkowe, karczmy piwne oraz inne imprezy górnicze i hutnicze.

Remont głogowskiej hali widowiskowo-sportowej powinien przywrócić jej dawny blask i sprawić, że obiekt nie będzie już straszył swoim wyglądem. Jest to również kolejna inwestycja przeprowadzona na obiektach należących do spółki Chrobry Głogów S.A. Niedawno do użytku zostały oddane dwa z czterech kortów do gry w tenisa ziemnego. Pozostałe boiska są obecnie remontowane i niebawem powinny być dostępne dla wszystkich miłośników tej dyscypliny sportu.

Poniżej kilka zdjęć z wydarzeń, które miały miejsce w głogowskiej hali widowiskowo-sportowej:

2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki) 2015-03-21 Fight Night @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki) 64 2015-02-27 Prezentacja Chrobrego Głogów @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki) 2015-01-25 Krajowa Wystawa Psów Rasowych @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki) 2014-03-16-Koncert-Dzem-@Hala-Chrobrego-(fot.P.Dudzicki)-42 2014-02-09-VI-Glogowskie-Targi-Slubne-@Hala-GOS-(fot.P.Dudzicki)-13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…