Ojciec molestował seksualnie córkę. Grozi mu do 15 lat więzienia
2014-06-28-Liliana Łukasiewicz Prokuratura Okręgowa@Legnica-001

Przez 3 lata trwał koszmar kilkunastoletniej dziewczynki, którą molestował seksualnie własny ojciec. Sprawa wyszła na jaw, kiedy w styczniu tego roku nastolatka uciekła z domu i zwierzyła się koleżance. Prokuratura Rejonowa w Głogowie właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. 36-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut doprowadzenia małoletniej córki poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego, Grozi mu do 15 lat więzienia.

Koszmar dziewczynki rozpoczął się w 2012 r. Miała wtedy 12 lat – Mężczyzna dopuszczał się wówczas wobec córki innych czynności seksualnych polegających głównie na jej dotykaniu – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

Matka dziewczynki ciężko zachorowała, a po jej śmierci oskarżony związał się z nowa partnerką i zamieszkał wraz z nią i jej dziećmi w podgłogowskiej miejscowości. – Wówczas intensywność negatywnych zachowań wobec córki znacznie zmalała. Jednakże w listopadzie 2013 r., kiedy konkubina oskarżonego wyjechała i został
on w domu tylko z dziećmi wieczorem, gdy już wszyscy spali, kazał przyjść 13-latce do swojej sypialni i tam groźbą doprowadził ją do obcowania płciowego, a następnie zmusił do wykonania innej czynności seksualnej – mówi Liliana Łukasiewicz.

Zagroził, że jeśli dziewczynka odmówi, zostanie zgwałcona. Po tym zdarzeniu 36-latek wielokrotnie próbował molestować córkę, ale ona stanowczo się sprzeciwiała i na każdą próbę niewłaściwego zachowania reagowała krzykiem, dlatego mężczyzna rezygnował. Nie zaprzestał jednak kierowania w jej stronę uwag i komentarzy o charakterze seksualnym.

Dziewczynka w styczniu tego roku uciekała z domu. Ze swojego dramatu zwierzyła się koleżance. O zachowaniu ojca i powodach, dla których nie chce wracać do domu opowiedziała także policjantom. Natychmiast wszczęto postępowanie w tej sprawie, a nastolatkę umieszczono w pogotowiu opiekuńczym.

Po przesłuchanych świadków przed sądem ojciec dziecka został 5 lutego br. zatrzymany, a następnie po usłyszeniu zarzutu doprowadzenia swojej zstępnej – małoletniej córki poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego, tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W areszcie przebywa do chwili obecnej – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

36-letni mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Jednak, jak twierdzi prokuratura, jego zeznania pozostają w sprzeczności ze spójnymi i logicznymi zeznaniami córki oraz świadków. Biegły z zakresu seksuologii jest zdania, że oskarżony dopuścił się wobec nastolatki czynności pedofilnych zastępczych.

Mężczyźnie grozi kara od 3 do 15 lat więzienia. Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Legnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.