II Maraton Charytatywny dla Wiktora i Pauliny
2015-08-26 II Maraton Charytatywny dla Wiktora i Pauliny @MCWR (fot. A. Błaszczyk)

Wstęp na baseny za darmo, kilka godzin Zumby, konsultacje z dietetyczką, mnóstwo zabaw dla dzieci, loteria fantowa – to atrakcje przygotowane przez organizatorów II Maratonu Charytatywnego, który odbędzie się 30 sierpnia na terenach obiektów sportowych Chrobrego Głogów, przy ul. Rudnowskiej. Tym razem zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie rocznego Wiktorka i 15-letniej Pauliny, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami nowotworowymi.

Podczas I Maratonu Charytatywnego głogowianie tańczyli Zumbę dla Jasia Walosa, który cierpi na obustronny brak kości piszczelowych. Zbierano także paczki dla Domu Dziecka w Głogowie. II Maraton Charytatywny będzie miał dwoje bohaterów: Wiktora i Paulinę, dzieci z Głogowa, które zmagają się z nowotworem.

Wiktor niedługo skończy roczek. Na białaczkę choruje od 4 miesiąca życia. Półtora miesiąca temu miał przeszczep szpiku kostnego– Przez ostatnie miesiące wiele przeszedł. Wygrał z sepsą, masywnym zapaleniem płuc. Był niewydolny oddechowo i krążeniowo. Lekarze nie dawali mu szans – opowiada mama Wiktorka Agata Lizoń. – Jest takim naszym małym cudem. Dowodem na to, że nigdy nie można się poddawać.

Druga bohaterka Charytatywnego Maratonu to 15-letnia Paulina, uczennica jednego z głogowskich gimnazjów. Nastolatka półtora roku temu zachorowała na mięsaka, rzadką i bardzo oporną na leczenie odmianę nowotworu. Dziewczynka wymaga częstej hospitalizacji.

W pomoc dzieciom i organizację II Maratonu Charytatywnego włączyło się wiele instytucji, organizacji i firm, dzięki czemu powstał bogaty w atrakcję program. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 od kilkugodzinnego maratonu Zumby. – Dzielimy się tym, co potrafimy. Będziemy wspólnie bawić się i tańczyć – zaprasza Katarzyna Pitoń, instruktorka tańca z Głogowa, jedna z organizatorek imprezy. – Maraton poprowadzi wielu instruktorów z całej Polski.Nie dość, że będziemy mogli potańczyć, to również skosztujemy wielu smakołyków, nadrobimy stracone kalorie, ochłodzimy się w basenach – dodaje Mateusz Śmikiel, instruktor tańca, współorganizator maratonu.

W organizację imprezy włączył się Chrobry Głogów S.A. Uczestnicy Maratonu będą mogli 30 sierpnia bez ograniczeń i bezpłatnie korzystać z basenów odkrytych przy ul. Rudnowskiej. – Uważam, że to nasz obowiązek. Chcemy słuzyc społeczeństwu Głogowa swoimi obiektami i włączać się w akcje społeczne – mówi Zbigniew Prejs, dyrektor Chrobrego Głogów S.A.

Akcję współorganizuje również Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, które przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci. Będą skakańce dmuchańce, malowanie twarzy, animacje, zabawy, gry i konkursy oraz 300 lodów do rozdania. – Wszystkich serdecznie zapraszamy do podzielenia się sercem – mówi dyrektor MCWR Arleta Zawadzka.

Podczas imprezy będzie także można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetyczką, wziąć udział w loterii fantowej, skosztować potraw z grilla. Aby uczestniczyć w II Maratonie Charytatywnym należy wykupić cegiełkę (dzieci – 5 zł, dorośli – 15 zł), którą będzie można nabyć przed imprezą.

2015-08-26 II Maraton Charytatywny dla Wiktora i Pauliny @MCWR plakat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.