Odbudowa drogi w miejscowości Kłoda zakończona
2015-08-27 Odbudowa drogi dobiegła końca @Kłoda (fot. UG Żukowice) 2

Odbudowa drogi w miejscowości Kłoda w gminie Żukowice dobiegła końca. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat. Do niedawna drogą trudno było przejechać, teraz została poszerzona, wyłożona kostką polbrukową i odwodniona.

Przed odbudową była to najgorsza droga w gminie Żukowice. Mocno dała się we znaki mieszkańcom Kłody. Dziurawa, wyboista, wyłożona kamieniami polnymi i łupkiem granitowym – trudno było po niej przejść, problem stanowiło także przejechanie samochodami czy maszynami rolniczymi.

2015-08-27 Odbudowa drogi dobiegła końca @Kłoda (fot. UG Żukowice)1

W ramach odbudowy najpierw dokonano korytowania i ustabilizowania gruntu. Następnie drogę o długości 332 mb poszerzono do 5 m, a jej nawierzchnię wyłożono kostką polbrukową. Z jednej strony zbudowano chodnik. Wykonana została także kanalizacja deszczowa.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 630 tys. zł. Gmina Żukowice prawie połowę pieniędzy (300 000 zł) potrzebnych na odbudowę pozyskała z funduszy rezerwy celowej budżetu państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.