Kolarze TC Chrobrego Saroni Głogów w Memoriale Stanisława Królaka

23 sierpnia w Warszawie odbyła się szósta edycja Memoriału Stanisława Królaka. W stolicy Polski najlepiej z grona kolarzy TC Chrobrego Saroni Głogów spisał się Mateusz Grabis. Zawodnik głogowskiej grupy ukończył rywalizację na szesnastym miejscu, a w gronie orlików był trzeci.

Memoriał Stanisława Królaka to coroczny wyścig kolarski, który upamiętnia wybitnego polskiego kolarza i zwycięzcę Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Sukces ten przyniósł Królakowi ogromną popularność oraz sprawił, że był wzorem dla kolejnych pokoleń młodych kolarzy. Stanisław Królak zmarł w 2009 roku, a przed kilkoma dniami odbyła się już szósta edycja poświęconego jego osobie wyścigu.

Na starcie VI Memoriału Stanisława Królaka stanęło wielu bardzo dobrych i rozpoznawalnych polskich kolarzy. Sam wyścig cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności. Start i meta znajdowały się na Krakowskim Przedmieściu, a najbardziej widowiskowym fragmentem trasy był podjazd po przedwojennym bruku ulicy Bednarskiej.

Zwycięzcą tegorocznego memoriału został Kamil Gradek z grupy ActiveJet Team, który pokonał piętnaście okrążeń w czasie 01:02:48. Tuż za jego plecami uplasowali się dwaj zawodnicy CCC Sprandi PolkowiceŁukasz Owsian oraz Jarosław Marycz. Czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Andrzej Bartkiewicz z Whistle EKOM Ziemia Brzeska, a kolejne dwa ponownie przypadły kolarzom polkowickiej ekipy. Piąty był Tomasz Kiendyś, a szósty Marek Rutkiewicz.

Reprezentant TC Chrobrego Saroni Głogów, Mateusz Grabis, dojechał do mety jako szesnasty. Czas naszego zawodnika to 01:05:40. Biorąc pod uwagę tylko orlików, kolarz głogowskiej grupy zajął trzecie miejsce, ulegając jedynie Erykowi Latoniowi z CCC Sprandi Polkowice i jego klubowemu koledze, Piotrowi Brożynie. Dwudzieste drugie miejsce w stolicy Polski wywalczył Piotr Jaromin, trzydziesty pierwszy był Patryk Szymański, trzydziesty dziewiąty Bartosz Szczepanowski, a czterdziesty siódmy Marcin Bijak.

Wyniki VI Memoriału Stanisława Królaka:

1. Kamil Gradek (Activejet Team) – 01:02:48
2. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) – 01:02:53
3. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) – 01:02:59
4. Andrzej Bartkiewicz (Whistle ESKOM Ziemia Brzeska) – 01:03:01
5. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice) – 01:03:02


16. Mateusz Grabis (TC Chrobry Saroni Głogów) – 01:05:40
22. Piotr Jaromin (TC Chrobry Saroni Głogów)
31. Patryk Szymański (TC Chrobry Saroni Głogów)
39. Bartosz Szczepanowski (TC Chrobry Saroni Głogów)
47. Marcin Bijak (TC Chrobry Saroni Głogów)

Klasyfikacja U23:

1. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)
2. Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice)
3. Mateusz Grabis (TC Chrobry Saroni Głogów)
4. Mateusz Kazimierczak (KS Pogoń Mostostal Puławy)
5. Piotr Jaromin (TC Chrobry Saroni Głogów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.