Nowości w głogowskiej Komunikacji Miejskiej
2015-08-29 Nowości w Komunikacji Miejskiej @ komunikacja Miejska Głogów (fot. A. Błaszczyk)

Trzy nowe autobusy już niedługo pojawią się na głogowskich ulicach. – Autobusy wpłyną na komfort podróży pasażerów i komfort pracy kierowców – mówi Piotr Miselis, prezes zarządu Komunikacji Miejskiej w Głogowie. Nowe 12-metrowce są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i dzięki urządzeniom kontrolującym technikę jazdy kierowcy, bardziej przyjazne dla środowiska.

– Obecnie Komunikacja Miejska w Głogowie dysponuje taborem 34 autobusów. Jednak ze względu na zróżnicowany wiek taboru i zdarzające się awarie wymiana taboru jest niezbędna i stąd decyzja o kupnie 3 nowych autobusów. Będziemy się starać, aby nasza flota pojazdów była sukcesywnie odmładzana tak by zapewnić wysoką jakość świadczonych usług – zapewnia Piotr Miselis.

Autobusy, które już niedługo zasilą tabor głogowskiej Komunikacji Miejskiej, produkowane są w Polsce. To jeden z najpopularniejszych obecnie modeli, wyposażony, zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, w silnik odpowiadający normie EURO 6 (dotyczy ona poziomu zanieczyszczeń emitowanych przez ciężkie pojazdy samochodowe. Dopuszczalna wartość emisji tlenków azotu wynosi 400 mg/kWh, o 80% mniej niż w normie Euro 5. Limity emisji cząstek stałych wynoszą 10 mg/kWh).

12-metrowce są niskopodłogowe, a więc przyjazne osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Jednorazowo mogą przewieźć 90 pasażerów, mają 28 miejsc siedzących, jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej i jedno miejsce na wózek dziecięcy.

Autobusy wyposażone są w nowoczesny monitoring wnętrza pojazdu oraz drogi przed pojazdem (ok. 50 m), automatyczną skrzynię biegów oraz urządzenia kontrolujące technikę jazdy kierowcy. – Urządzenia te informują go poprzez sygnał dźwiękowy i kontrolki diodowe o tym, aby nie popełniał błędów. Skutkuje to zmniejszeniem zużycia paliwa, mającego wpływ na ochronę środowiska – wyjaśnia prezes zarządu Komunikacji Miejskiej

Koszt zakupu trzech nowych pojazdów to 3 070 080 zł. Autobusy mają być dostarczone przez producenta do końca tego roku. – Nowe autobusy wykorzystywane będą na trasach najbardziej uczęszczanych przez mieszkańców naszego miasta, tak aby służyły one jak największej liczbie mieszkańców, umożliwiając im szybką i komfortową podróż – mówi Piotr Miselis.

To nie jedyne nowości w głogowskiej Komunikacji Miejskiej. Dzięki porozumieniu między Gminą Miejska i Wiejską Głogów, od 1 września autobusy będą kursować na nowej trasie Serby-Krochmalna. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów nr „51” dostępny będzie od 31 sierpnia na przystankach i stronie internetowej Komunikacji Miejskiej.

Ponadto linia ƒ„0” od 1 września będzie kursować nie tylko w dni robocze, lecz także w soboty i niedziele. To dobra wiadomość dla osób, które również w weekendy chciałby dojechać autobusem do cmentarza na Brzostowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.