2015-08-29 IV GŁOGOWSKA NOC ROCKOWA @Fosa (fot.A.Karbowiak)-2

Kulturalny Rozkład Jazdy

V Festiwal Kultury Ulicznej GlogOFF Streetz JAM 2015 oraz projekt Jedziemy z Teatrem – Teatr Polska 2015 to najważniejsze wydarzenia kulturalnego tygodnia. Warto zarezerwować sobie najbliższy weekend, bo będzie pełen teatralno-muzycznych wrażeń.

Miejski Ośrodek Kultury po bardzo intensywnym wakacyjnych okresie, podczas którego organizował mnóstwo warsztatów oraz wiele imprez muzycznych i teatralnych, teraz przygotowuje ofertę zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych na najbliższy rok szkolny. Wśród propozycji MOK znajdują się warsztaty: muzyczne, plastyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne, aktorskie, rękodzieła, ceramiczne, fitness. Warto już teraz zajrzeć do Biura Obsługi Klienta i zapoznać się z bogatą oferta zajęć. Warsztaty rozpoczną się 15 sierpnia.

Zapisy ogłosiła także Głogowska Rewia Graffiti, działająca przy MOK-u. Na zajęcia wokalno-taneczne zaprasza dziewczęta w wieku 6-12 lat. Zapisy trwają do 8 września. Tego samego dnia o godz. 15.30 odbędzie się pierwsze spotkanie.

Nabór ogłasza także Studio Talentów. Przesłuchania do sekcji wokalnej odbędą się 15 września od godz. 16.00. Studio Talentów czeka na młodych zdolnych wokalistów od 12 roku życia. Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta MOK.

Galeria Edukacji Twórczej w Miejskim Ośrodku Kultury otworzy nowy sezon artystyczny wystawą fotograficzną „Harmonia i Chaos”, w ramach której zaprezentowane zostaną prace Laury i Zdzisława Deców. Artyści są podróżnikami i fotografami, członkami Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Wędrują po całym świecie w poszukiwaniu wyjątkowych kadrów. Harmonia i chaos to temat przewodni ich najnowszej wystawy. Prezentują na niej zarówno zdjęcia niemal monochromatyczne, łatwo wpadające w oko, jak i te, które zachwycają bogactwem kolorów, motywów i które można kontemplować bez końca, wciąż odnajdując nowe interesujące detale. Wystawa prezentowana będzie w Galerii Edukacji Twórczej MOK od 4 do 30 września. Wernisaż odbędzie sie 4 wrzesnia o godz. 17.00.

Tego samego dnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK rozpocznie się charytatywny koncert na rzecz Wiktorka Lizonia, który choruje na nowotwór szpiku kostnego. Tematem przewodnim koncertu będą utwory Michaela Jacksona, a zaśpiewają je: Agnieszka Ogrodnik, Ania Krystek, Martyna Rokaszewicz, Karolina Gryka, Jacob Wasielewski, Kasia Szlempo, Izabela Kuszyńska. Wstęp na koncert za dobrowolny datek do puszki.

Przełom sierpnia i września to czas, kiedy rolnicy dziękują za plony. Kolejne w naszym powiecie dożynki odbędą się 5 września w Borku. Tym razem świętować będą rolnicy z Gminy Wiejskiej Głogów. Dożynki rozpoczną się o godz. 14.00 od polowej mszy świętej, która sprawowana będzie na boisku sportowym. Następnie odbędzie się ceremoniał dożynkowy (wręczenie dożynkowego chleba, przemówienia okolicznościowe). Od godz. 15.30 przewidziany jest program artystyczny, w którym wystąpią m.in. Orkiestra Huty Miedzi „Głogów”, zespoły folklorystyczne, grupa AD OVERS. O godz. 20.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru – Andrea Lattari w duecie z Małgorzatą Orłowską. Po nim uczestnicy dożynek będą się bawić przy muzyce w wykonaniu zespołu Format. Organizatorzy przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji, m.in. animacje dla dzieci, dmuchany plac zabaw, pokazy sprzętu rolniczego i pokazy rycerskie

W sobotni poranek w sali konferencyjnej MOK odbędzie się Wrześniowy Turniej Szachowy. Zapisy uczestników rozpoczną się o godz. 9.15, a rozgrywki o godz. 10.00. Wpisowe wynosi 15 zł w przypadku osób dorosłych, 10 zł dla juniorów do lat 18 i 5 zł w grupie „B”.

W sobotę odbędą się także najważniejsze wydarzenia V Festiwalu Kultury ulicznej GlogOFF Street Jam, organizowanego przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, Streetz Ensemble oraz Fundację Lokalnych Inicjatyw Społecznych FLIS. O godz. 18.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday rozpocznie się III edycja Konkursu Improwizacji Słownej Freestyle STREETZ MASTERS 2015. W Jury zasiądą  Dolar, Ymcyk i Marcin Emper Psota. Na winylu kręcic będzie Zap Loopy Monsta, jako gospodarz sceny wystąpi POETE. Najlepsi freestylowcy otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1000 zł, 500 zł i 300 zł. Szczegółowe informacje i zgłoszenia http://www.glogoff.pl/streetz-masters/ Po konkursie, o godz. 20.00 rozpocznie się koncert, w którym wystąpią: Oxon, Tubas Składowski, Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Gwiazda wieczoru będzie OSTR. Wstęp na wszsytkie wydarzenia w ramach festiwalu jest wolny. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Głogów.

Również w sobotę odbędzie się pierwsze wydarzenie w ramach projektu Jedziemy z Teatrem – Teatr Polska 2015, którego celem jest popularyzacja kultury w miejscowościach, w których nie ma instytucjonalnego teatru, ale które dysponują infrastrukturą pozwalającą na prezentację spektakli. Projekt Teatr Polska powstał w 2009 r. Jego inicjatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W tym roku w ramach projektu zaprezentowane zostaną w Głogowie 4 spektakle. Ponadto odbędą się także warsztaty teatralne, aktorskie i scenograficzne, związane tematycznie z wystawianymi spektaklami. Pierwszym wydarzeniem w ramach projektu Jedziemy z Teatrem – Teatr Polska 2015 będą warsztaty aktorskie, które poprowadzi Łukasz Duda, reżyser spektaklu „Żywoty Świętych Osiedlowych” Teatru Odnalezionego (przedstawienie to będzie prezentowane w Głogowie 12 września). Zajęcia rozpoczną się 5 września o godz. 10.00 w sali widowiskowej MOK. Zapisy na bezpłatne warsztaty prowadzi Biuro Obsługi Klienta.

Kolejne warsztaty poprowadzą 6 września solistki Polskiego Teatru Tańca: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta. Tematem warsztatów będą metody pracy w teatrze tańca. Zajęcia rozpoczną się o godz. 16.30 w sali widowiskowej MOK. Zapisy na warsztaty prowadzi Biuro Obsługi Klienta MOK.

Pierwszym spektaklem prezentowanym w Głogowie w ramach Teatru Polska 2015 będzie „Sanatorium” Polskiego Teatru Tańca z Poznania. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 6 września o godz. 19.00 w sali widowiskowej MOK. Inspiracją dla autorek spektaklu: Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty była proza Brunona Schulza oraz powstały na jej podstawie film „Sanatorium pod klepsydrą” w reż. Wojciecha Jerzego Hasa. Przedstawienie ma charakter interdyscyplinarny, łączy w sobie wiele środków wyrazu: teatr, taniec oraz projekcje multimedialne. Bilety na spektakl w cenie: 20zł – przedsprzedaż, 30zł – w dniu przedstawienia do nabycia w Biurze Obsługi Klienta MOK.

Oczywiście, to nie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą w najbliższym tygodniu w Głogowie. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego Kalendarza Wydarzeń i bądź na bieżąco.

Tagi:, ,

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Wrz
23
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 23@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
Wrz
24
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 24@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Wrz 24@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Wrz 24@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 24@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Wrz 24@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 24@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
19:00 Chór Beati Cantores – próby
Chór Beati Cantores – próby
Wrz 24@19:00 – 20:00
Chór Beati Cantores - próby
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych. Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w salce[...]
Wrz
25
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 25@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 25@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 25@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Wrz 25@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!