2015-08-29 IV GŁOGOWSKA NOC ROCKOWA @Fosa (fot.A.Karbowiak)-2

Kulturalny Rozkład Jazdy

V Festiwal Kultury Ulicznej GlogOFF Streetz JAM 2015 oraz projekt Jedziemy z Teatrem – Teatr Polska 2015 to najważniejsze wydarzenia kulturalnego tygodnia. Warto zarezerwować sobie najbliższy weekend, bo będzie pełen teatralno-muzycznych wrażeń.

Miejski Ośrodek Kultury po bardzo intensywnym wakacyjnych okresie, podczas którego organizował mnóstwo warsztatów oraz wiele imprez muzycznych i teatralnych, teraz przygotowuje ofertę zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych na najbliższy rok szkolny. Wśród propozycji MOK znajdują się warsztaty: muzyczne, plastyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne, aktorskie, rękodzieła, ceramiczne, fitness. Warto już teraz zajrzeć do Biura Obsługi Klienta i zapoznać się z bogatą oferta zajęć. Warsztaty rozpoczną się 15 sierpnia.

Zapisy ogłosiła także Głogowska Rewia Graffiti, działająca przy MOK-u. Na zajęcia wokalno-taneczne zaprasza dziewczęta w wieku 6-12 lat. Zapisy trwają do 8 września. Tego samego dnia o godz. 15.30 odbędzie się pierwsze spotkanie.

Nabór ogłasza także Studio Talentów. Przesłuchania do sekcji wokalnej odbędą się 15 września od godz. 16.00. Studio Talentów czeka na młodych zdolnych wokalistów od 12 roku życia. Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta MOK.

Galeria Edukacji Twórczej w Miejskim Ośrodku Kultury otworzy nowy sezon artystyczny wystawą fotograficzną „Harmonia i Chaos”, w ramach której zaprezentowane zostaną prace Laury i Zdzisława Deców. Artyści są podróżnikami i fotografami, członkami Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Wędrują po całym świecie w poszukiwaniu wyjątkowych kadrów. Harmonia i chaos to temat przewodni ich najnowszej wystawy. Prezentują na niej zarówno zdjęcia niemal monochromatyczne, łatwo wpadające w oko, jak i te, które zachwycają bogactwem kolorów, motywów i które można kontemplować bez końca, wciąż odnajdując nowe interesujące detale. Wystawa prezentowana będzie w Galerii Edukacji Twórczej MOK od 4 do 30 września. Wernisaż odbędzie sie 4 wrzesnia o godz. 17.00.

Tego samego dnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK rozpocznie się charytatywny koncert na rzecz Wiktorka Lizonia, który choruje na nowotwór szpiku kostnego. Tematem przewodnim koncertu będą utwory Michaela Jacksona, a zaśpiewają je: Agnieszka Ogrodnik, Ania Krystek, Martyna Rokaszewicz, Karolina Gryka, Jacob Wasielewski, Kasia Szlempo, Izabela Kuszyńska. Wstęp na koncert za dobrowolny datek do puszki.

Przełom sierpnia i września to czas, kiedy rolnicy dziękują za plony. Kolejne w naszym powiecie dożynki odbędą się 5 września w Borku. Tym razem świętować będą rolnicy z Gminy Wiejskiej Głogów. Dożynki rozpoczną się o godz. 14.00 od polowej mszy świętej, która sprawowana będzie na boisku sportowym. Następnie odbędzie się ceremoniał dożynkowy (wręczenie dożynkowego chleba, przemówienia okolicznościowe). Od godz. 15.30 przewidziany jest program artystyczny, w którym wystąpią m.in. Orkiestra Huty Miedzi „Głogów”, zespoły folklorystyczne, grupa AD OVERS. O godz. 20.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru – Andrea Lattari w duecie z Małgorzatą Orłowską. Po nim uczestnicy dożynek będą się bawić przy muzyce w wykonaniu zespołu Format. Organizatorzy przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji, m.in. animacje dla dzieci, dmuchany plac zabaw, pokazy sprzętu rolniczego i pokazy rycerskie

W sobotni poranek w sali konferencyjnej MOK odbędzie się Wrześniowy Turniej Szachowy. Zapisy uczestników rozpoczną się o godz. 9.15, a rozgrywki o godz. 10.00. Wpisowe wynosi 15 zł w przypadku osób dorosłych, 10 zł dla juniorów do lat 18 i 5 zł w grupie „B”.

W sobotę odbędą się także najważniejsze wydarzenia V Festiwalu Kultury ulicznej GlogOFF Street Jam, organizowanego przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, Streetz Ensemble oraz Fundację Lokalnych Inicjatyw Społecznych FLIS. O godz. 18.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday rozpocznie się III edycja Konkursu Improwizacji Słownej Freestyle STREETZ MASTERS 2015. W Jury zasiądą  Dolar, Ymcyk i Marcin Emper Psota. Na winylu kręcic będzie Zap Loopy Monsta, jako gospodarz sceny wystąpi POETE. Najlepsi freestylowcy otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1000 zł, 500 zł i 300 zł. Szczegółowe informacje i zgłoszenia http://www.glogoff.pl/streetz-masters/ Po konkursie, o godz. 20.00 rozpocznie się koncert, w którym wystąpią: Oxon, Tubas Składowski, Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Gwiazda wieczoru będzie OSTR. Wstęp na wszsytkie wydarzenia w ramach festiwalu jest wolny. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Głogów.

Również w sobotę odbędzie się pierwsze wydarzenie w ramach projektu Jedziemy z Teatrem – Teatr Polska 2015, którego celem jest popularyzacja kultury w miejscowościach, w których nie ma instytucjonalnego teatru, ale które dysponują infrastrukturą pozwalającą na prezentację spektakli. Projekt Teatr Polska powstał w 2009 r. Jego inicjatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W tym roku w ramach projektu zaprezentowane zostaną w Głogowie 4 spektakle. Ponadto odbędą się także warsztaty teatralne, aktorskie i scenograficzne, związane tematycznie z wystawianymi spektaklami. Pierwszym wydarzeniem w ramach projektu Jedziemy z Teatrem – Teatr Polska 2015 będą warsztaty aktorskie, które poprowadzi Łukasz Duda, reżyser spektaklu „Żywoty Świętych Osiedlowych” Teatru Odnalezionego (przedstawienie to będzie prezentowane w Głogowie 12 września). Zajęcia rozpoczną się 5 września o godz. 10.00 w sali widowiskowej MOK. Zapisy na bezpłatne warsztaty prowadzi Biuro Obsługi Klienta.

Kolejne warsztaty poprowadzą 6 września solistki Polskiego Teatru Tańca: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta. Tematem warsztatów będą metody pracy w teatrze tańca. Zajęcia rozpoczną się o godz. 16.30 w sali widowiskowej MOK. Zapisy na warsztaty prowadzi Biuro Obsługi Klienta MOK.

Pierwszym spektaklem prezentowanym w Głogowie w ramach Teatru Polska 2015 będzie „Sanatorium” Polskiego Teatru Tańca z Poznania. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 6 września o godz. 19.00 w sali widowiskowej MOK. Inspiracją dla autorek spektaklu: Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty była proza Brunona Schulza oraz powstały na jej podstawie film „Sanatorium pod klepsydrą” w reż. Wojciecha Jerzego Hasa. Przedstawienie ma charakter interdyscyplinarny, łączy w sobie wiele środków wyrazu: teatr, taniec oraz projekcje multimedialne. Bilety na spektakl w cenie: 20zł – przedsprzedaż, 30zł – w dniu przedstawienia do nabycia w Biurze Obsługi Klienta MOK.

Oczywiście, to nie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą w najbliższym tygodniu w Głogowie. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego Kalendarza Wydarzeń i bądź na bieżąco.

Tagi:, ,

Nadchodzące Wydarzenia

Kwi
27
pt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 27@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 27@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 27@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
21:00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka @ Gospoda Głogowska
Dyskoteka Dorosłego Człowieka @ Gospoda Głogowska
Kwi 27@21:00
DYSKOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA. W piątki wstęp od 18 lat | electro house, house, disco house. Zaczynamy o godz. 21:00. Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
21:00 Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Kwi 27@21:00
Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Piątkowe dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej. Wstęp od lat 18. Impreza rozpoczyna się o godz. 21:00, a zabawę rozkręci DJ Scratchbasse. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
Kwi
28
sob
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 28@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Dancingi – lata 70-te i 80-te @ Bar Prywatka
Dancingi – lata 70-te i 80-te @ Bar Prywatka
Kwi 28@12:00 – Kwi 29@05:00
Bar Prywatka zaprasza na klimatyczne dancingi w stylu lat 70. i 80. W każdą sobotę oprawę muzyczną na parkiecie zapewnia DJ.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
12:00 Dancingi przy latach 70. i 80. @ Bar Prywatka
Dancingi przy latach 70. i 80. @ Bar Prywatka
Kwi 28@12:00 – Kwi 29@05:00
Dancingi przy latach 70. i 80. @ Bar Prywatka | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
Bar Prywatka zaprasza na klimatyczne dancingi w stylu lat 70. i 80. W każdą sobotę oprawę muzyczną na parkiecie zapewnia DJ.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 28@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 28@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Kwi 28@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
21:00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka @ Gospoda Głogowska
Dyskoteka Dorosłego Człowieka @ Gospoda Głogowska
Kwi 28@21:00
DYSKOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA. W soboty wstęp od 21 lat | nowe i stare hity. Zaczynamy o godzinie 21:00.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X