Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00
2015-09-25 25-lecie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie @MOK (fot. A. Błaszczyk)

25-lecie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. – Jestem przekonany, że w dalszym ciągu będziemy efektywnie pomagać najbiedniejszej części społeczności naszego miasta tak, aby mogli żyć i być zadowolonymi z życia w Głogowie – mówił Andrzej Mazur, dyrektor głogowskiego MOPS-u podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do przypomnienia historii i rozwoju Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie. Instytucja rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 1990 r. –W naszym kraju w dobie przemian ustrojowych w latach 89/90 wiele osób straciło pracę, ponieważ dużo zakładów upadało i było likwidowanych. Państwo musiało zabezpieczyć osobom zwalnianym jakieś środki do życia. Organizacją pomocy społecznej dla osób pozbawionych środków do życia zajął się Jacek Kuroń. Na naszym terenie ogromną rolę odegrał Lech Lipczak, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Legnicy – przypominał dyrektor głogowskiego MOPS-u.

Od tego czasu wiele się zmieniło, na ośrodki pomocy społecznej nałożono nowe zadanie, ale jak twierdzi Andrzej Mazur, głogowski MOPS bardzo dobrze radził sobie z dodatkowymi obowiązkami oraz dostosowywał się do kolejnych zmian.

Dzisiaj Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie zajmuje się tylko przyznawaniem zasiłków czy zapomóg. Kompleksowo pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, bezdomnym, osobom starszym. Wprowadza w życie projekty socjalne, nowatorskie formy wsparcia, współpracuje z innymi instytucjami na terenie miasta, organizuje zajęcia i warsztaty dla swoich podopiecznych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest jedną z największych jednostek organizacyjnych gminy miejskiej Głogów. Jest jednostka wielozakładową, wieloresortową i wielofunkcyjną. Ośrodek zatrudnia 100 pracowników. Rozwiązuje wiele trudnych trudnych problemów społecznych naszego miasta. Mamy w tej materii osiągnięcia i jesteśmy doceniani przez władze samorządowe i rządowe. Nasi pracownicy otrzymywali wielokrotnie nagrody i wyróżnienia za nowatorskie metody pracy i pomocy społecznej – mówił Andrzej Mazur.

Podczas uroczystości zasłużeni pracownicy głogowskiego MOPS-u otrzymali wyróżnienia i nagrody. Listy gratulacyjne wręczył im także prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, któremu towarzyszyła wiceprezydent Bożena Kowalczykowska.

– Sprawy, którymi się zajmujecie są niezwykle ważne i delikatne – zwrócił się do pracowników MOPS-u prezydent Głogowa. – Na co dzień stykacie się z życiowymi tragediami, patologią i nieszczęściami. To wymaga od Was ogromnych umiejętności i doświadczenia. Bardzo dużo się od Was wymaga, ale nie zawsze dużo się Wam daje. Powoli to zmieniamy – mówił Rafael Rokaszewicz.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali o przyznaniu pracownikom socjalnym podwyżki w wysokości 100 zł brutto. Jak zapewnia prezydent Głogowa to dopiero pierwszy krok. Planowane są dalsze podwyżki dla tej i innych grup zawodowych. Podwyżki obowiązują od czerwca 2015 r., co oznacza, że pracownikom socjalnym zostanie wypłacone wyrównanie.

Tagi:, ,

Nadchodzące Wydarzenia

Wrz
18
wt
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 18@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Wrz 18@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Wrz 18@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 18@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 18@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Podziel[...]
Wrz
19
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Wrz 19@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 19@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 19@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Wrz 19@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Wrz 19@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Wrz 19@19:00 – 20:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Wrz
20
czw
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 20@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!