Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: Przegląd niższych lig piłkarskich

W połowie sierpnia wystartowały niższe ligi piłkarskie. We wszystkich rozgrywkach ligowych od IV ligi do B klasy rozegrano już kilka kolejek. Postanowiliśmy sprawdzić, jak radzą sobie zespoły z powiatu głogowskiego i jak wypadają na tle swoich rywali. Zapraszamy na przegląd wydarzeń na dolnośląskich boiskach.

Pomarańczowo-czarny beniaminek IV ligi
Rywalizację na czwartoligowych boiskach rozpoczął w tym sezonie drugi zespół Chrobrego Głogów. Podopieczni Jarosława Helwiga wygrali minione rozgrywki legnickiej klasy okręgowej i występują obecnie jeden poziom wyżej. Życie beniaminka często nie należy do łatwych, o czym przekonują się młodzi zawodnicy pomarańczowo-czarnych rezerw. Głogowianie zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli, a w ośmiu spotkaniach zgromadzili na swoim koncie dziewięć punktów. Dorobek ten udało się podreperować w ostatni weekend, kiedy Chrobry II Głogów pokonał na własnym boisku Polonię Trzebnica 3:1.

W najbliższej kolejce (3-4 października) młodzi głogowianie zagrają wyjazdowe spotkanie z Bielawianką Bielawa, natomiast na własne boisko powrócą 11 października. Zadanie do łatwych z pewnością należeć nie będzie, bo do naszego miasta zawita druga w ligowej tabeli Olimpia Kowary. W ośmiu dotychczasowych spotkaniach, zawodnicy Jarosława Helwiga odnieśli trzy zwycięstwa – wszystkie przed własną publicznością. Znacznie gorzej pomarańczowo-czarnym wiedzie się w delegacjach, gdzie grali dwa razy i dwukrotnie schodzili z murawy w roli pokonanych. Mecz z Bielawianką będzie bardzo ważny dla głogowskiego zespołu, gdyż będzie to rywalizacja z sąsiadem z ligowej tabeli. Niebiesko-biało-niebiescy są obecnie sklasyfikowani na 9. miejscu w klasyfikacji, natomiast pomarańczowo-czarni jedną lokatę niżej.

Celem rezerw Chrobrego Głogów na ten sezon jest utrzymanie się w czwartoligowej stawce. Zadanie łatwe na pewno nie będzie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę reorganizację, która obejmie trzecią ligę. Z grupy dolnośląsko-lubuskiej zdegradowanych zostanie aż jedenaście zespołów, a na chwilę obecną zdecydowana większość z nich to kluby z Dolnego Śląska.

2015-09-13-Chrobry-II-Glogow-Orzel-Zabkowice-Slaskie-fot.ChrobryGlogowSA

Mieszko liczy na szybki powrót
Bardzo dobrze w I grupie legnickiej A klasy radzą sobie zawodnicy Mieszka Ruszowice. Zespół, który został zdegradowany z czwartej ligi zamierza szybko powrócić na wyższy poziom rozgrywkowy i na chwilę obecną znajduje się na dobrej drodze do celu. W siedmiu meczach drużyna z Ruszowic wywalczyła osiemnaście oczek, doznając tylko jednej porażki. W miniony weekend Mieszko zwyciężył w derbowym pojedynku z Dragonem Jaczów 4:1, natomiast za kilka dni podejmie LZS Komorniki.

Piąte miejsce w ligowej tabeli zajmuje Zryw Kotla, który ma na swoim koncie trzynaście punktów. Dwie lokaty niżej znajduje się Zawisza Serby, a taki sam dorobek punktowy ma wspomniany już Dragon Jaczów. Drużyna z Serbów w 7. kolejce wygrała wyjazdowe spotkanie z Sokołem Jerzmanowa (3:0), natomiast 4 października zagra u siebie ze Zrywem Kotla.

W dolnej części A-klasowej tabeli plasują się pozostałe zespoły z powiatu głogowskiego. Dwunaste miejsce okupują zawodnicy Orła Czerna, a jedno miejsce niżej jest Gwardia Białołęka. Pierwsi z wymienionych mają przed sobą wyjazdowe spotkanie z Victorią Siciny, natomiast drudzy zagrają z liderem z Ruszowic. Tabelę zamyka Sokół Jerzmanowa. Drużyna ta nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa, a ciężko będzie o to także w nadchodzący weekend. Wówczas rywalem będzie trzecia w tabeli LZS Buczyna.

Spadkowicz z Droglowic w czołówce, reszta w drugiej połowie stawki
Zespoły z powiatu głogowskiego rywalizują także w B klasie. Czwarte miejsce w legnickiej grupie I zajmują po sześciu meczach zawodnicy Iskry Droglowice. A-klasowy spadkowicz traci obecnie trzy punkty do liderującej Błyskawicy Luboszyce, natomiast w najbliższy weekend zmierzy się z drugim w tabeli Kłosem Moskorzyn. W poprzedniej kolejce droglowiczanie stracili punkty w starciu ze Skarpą Orsk (1:2), natomiast wcześniej rozbili Odrę Grodziec Mały (5:0).

Drużyna z Grodźca Małego to kolejny przedstawiciel powiatu w rozgrywkach. Na chwilę obecną zajmuje ona 8. miejsce w ligowej tabeli i zgromadziła w swoim dorobku sześć punktów. Tak samo wygląda konto kolejnej w tabeli Sparty Przedmoście, która ma za sobą wysokie zwycięstwo w Żelaznym Moście (6:0).

Na 12. miejscu są obecnie sklasyfikowani zawodnicy debiutującej w ligowych rozgrywkach Viktorii Borek. Czerwono-biało-niebiescy wywalczyli do tej pory cztery punkty, a w najbliższej kolejce czeka ich wyjazdowe starcie z Błyskiem Studzionki. Ligową stawkę zamyka LZS Żelazny Most, który wciąż czeka na pierwsze punkty.

Blyskawica-Luboszyce-Wiktoria-Borek-Pilka-Nozna

Co w najbliższy weekend?
W nadchodzącej kolejce wyjazd do Bielawy czeka czwartoligowe rezerwy Chrobrego Głogów. Na A-klasowych boiskach dojdzie do dwóch derbowych pojedynków. W Serbach miejscowy Zawisza zmierzy się ze Zrywem Kotla, natomiast w Białołęce tamtejsza Gwardia podejmie Mieszko Ruszowice. Domowe spotkanie rozegrają zawodnicy Dragona Jaczów, którzy zagrają z Łagoszowią Łagoszów, a także B-klasowe Sparta Przedmoście oraz Odra Grodziec Mały. Pierwsi zmierzą się z Wiewierzanką Wiewierz, a rywalem drugich będzie Skarpa Orsk.

Terminarz niższych lig (3-4 października):

IV liga dolnośląska: Bielawianka Bielawa – Chrobry II Głogów (3 października, godz. 15:00).

A klasa: Victoria Siciny – Orzeł Czerna (4 października, godz. 14:00), Dragon Jaczów – Łagoszowia Łagoszów (4 października, godz. 14:00), LZS Buczyna – Sokół Jerzmanowa (4 października, godz. 14:00), Zawisza Serby – Zryw Kotla (4 października, godz. 15:00), Gwardia Białołęka – Mieszko Ruszowice (4 października, godz. 15:30).

B klasa: Błysk Studzionki – Viktoria Borek (4 października, godz. 11:00), Sparta Przedmoście – Wiewierzanka Wiewierz (4 października, godz. 11:00), Iskra Droglowice – Kłos Moskorzyn (4 października, godz. 11:00), Odra Grodziec Mały – Skarpa Orsk (4 października, godz. 11:00).

/fot. Chrobry Głogów S.A., Gwardia Białołęka, Wiktoria Borek/

Tagi:, , , , ,

Dawid Sus

Redaktor działu sportowego. Wielki fan sportu w wydaniu lokalnym. Ceni dobry film i muzykę, zwłaszcza polską. Od kilku lat interesuje go dziennikarstwo, co w połączeniu z wiedzą sportową, stara się wykorzystywać w portalu TutajGLOGOW.pl.

Nadchodzące Wydarzenia

Kwi
26
czw
09:00 SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
Kwi 26@09:00 – 10:30
SLOW JOGGING, czyli sport dla każdego @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZAPRASZAMY osoby młode oraz seniorów 50/60+ w każdy wtorek o godz. 09.00-10.30 do Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA Perseusza 13, 67-200 Głogów, tel. (76) 727 60 70 na zajęcia sportowe SLOW JOGGING czyli sport dla każdego Zalety tego sportu: Naturalny i[...]
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 26@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 26@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 26@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
13:30 Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Kwi 26@13:30
RAZEM W CHOROBIE. Program realizowany z udziałem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizowaniu spotkań z chorymi.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
14:30 ZOO-Origami @ BLOG
ZOO-Origami @ BLOG
Kwi 26@14:30
ZOO-Origami @ BLOG | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZOO-Origami! W każdy czwartek o godz. 14:30 zapraszamy na zajęcia składania papierowych zwierzaków. Przyprowadź swoje dziecko do BLOGa, czyli Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Kwi 26@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Kwi 26@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 26@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Kwi 26@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Szkółka szachowa dla dzieci i mł... @ MOK, sala plastyczna
Szkółka szachowa dla dzieci i mł... @ MOK, sala plastyczna
Kwi 26@17:00 – 20:00
Szkółka szachowa dla dzieci i młodzieży @ MOK, sala plastyczna
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00 – 20:00, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy! Szkółkę prowadzi Piotr[...]
17:30 Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Kwi 26@17:30
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt w Świetlicy Wiejskiej w Borku! – Walcz o swoje prawo do nietykalności i bezpieczeństwa. – Naucz się bronić w każdej sytuacji. – Odzyskaj swoją kondycje. – Zadbaj o siłę i[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X