• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • SPR Chrobry Głogów o krok od sensacji! Vive lepsze o jedną bramkę

SPR Chrobry Głogów o krok od sensacji! Vive lepsze o jedną bramkę

Niewiele zabrakło, by widzowie zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka byli świadkami prawdziwej sensacji. Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów stoczyli bardzo wyrównany pojedynek z mistrzem kraju, Vive Kielce i ostatecznie przegrali tylko jednym trafieniem (30:31). Komplet punktów powędrował do Kielc, jednak głogowianom należą się za ten mecz wielkie brawa.

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów przystępowali do środowej konfrontacji mając za sobą dobrą serię pięciu kolejnych spotkań bez porażki. Znakomite rezultaty osiągane w ostatnich tygodniach wywindowały głogowian na piąte miejsce w ligowej tabeli i znacznie poprawiły nastroje w zespole Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego. W środowy wieczór do naszego miasta przyjechał jednak team, który stoi na zupełnie innym poziomie niż poprzedni rywale SPR Chrobrego Głogów. Vive Kielce to nie tylko najlepsza drużyna w Polsce, ale też jedna z najlepszych na Starym Kontynencie. Naszpikowani gwiazdami kielczanie kilka dni wcześniej wywieźli zwycięstwo z Barcelony, a Głogów miał być dla nich kolejną łatwą przeszkodą w drodze po ligowe punkty.

Podopieczni duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki rozpoczęli ten mecz bez kompleksów. Od pierwszych minut w szeregach głogowian widać było wielką motywację i determinację. Gospodarze w 4. minucie prowadzili trzema trafieniami (4:1), z pewnością zaskakując faworyzowanych zawodników Talanta Dujszebajewa. W kolejnych minutach kielczanie wrócili jednak na właściwe tory i rzucając pięć bramek z rzędu, objęli prowadzenie 9:7.

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów nie podłamali się lepszą postawą Vive Kielce i po bramkach Grzegorza Sobuta oraz Dominika Płócienniczaka znów był remis (9:9). W końcowych minutach pierwszej odsłony żaden zespół nie pozwalał przeciwnikom na zbudowanie większej przewagi, przez co bardzo długo utrzymywał się remisowy rezultat. Takim rozstrzygnięciem zakończyła się też cała połowa, a obie drużyny zeszły do szatni przy stanie 16:16.

W przerwie spotkania odbyła się licytacja piłki z autografami głogowskich szczypiornistów oraz meczowej koszulki Vive Kielce (również z autografami). Zebrane pieniądze (ponad 1200 zł) przekazane zostaną na szczytny cel, jakim jest ratowanie życia młodej mieszkanki naszego miasta.

Po zmianie stron do ataku ruszyli kielczanie, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zdeterminowani gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i szybko doprowadzili do kolejnego w tym meczu remisu. Podopieczni duetu Zembrzuski – Jurecki postawili bardzo twarde warunki mistrzom Polski i z każdą kolejną minutą udowadniali, że są w stanie sprawdzić sensację, zdobywając punkty w meczu z kielczanami.

W 42. minucie kibice byli świadkami dość kuriozalnej sytuacji. Kontuzji doznał bowiem jeden z sędziów, co spowodowało, że dalszą część spotkania – nietypowo – poprowadzi tylko jeden arbiter. Na parkiecie w dalszym ciągu trwała bardzo wyrównana walka, a gospodarze w dalszym ciągu udowadniali, że nie zamierzają kończyć tego spotkania porażką.

W samej końcówce na minimalne prowadzenie wysunęli się zawodnicy Dujszebajewa, ale głogowianie starali się utrzymywać kontakt. Duża była w tym zasługa dobrze spisującego się bramkarza, Rafała Stachery, który obronił rzut karny wykonywany przez Karola Bieleckiego. Bramkarz głogowian chwilę później zatrzymał jeszcze próbę Ivana Cupicia, a trener Zembrzuski poprosił o czas. Do końca meczu pozostały jednak tylko dwie sekundy. Kto wie, może gdyby głogowianie mieli nieco więcej czasu, w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka doszłoby do sporej sensacji? Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vive Kielce 31:30.

Chrobry Głogów – Vive Tauron Kielce 30:31 (16:16)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka, Pawłowski 4, Płócienniczak 3, Świtała, Sadowski 4, Bąk 3, Babicz 4, Gujski 4, Tylutki 1, Sobut 6, Kandora, Kubała 1.
Kary: 10 min.
Karne: 0/0.

Vive Tauron: Sego, Markowski – Jachlewski 3, Strlek 2, Bielecki 10, M. Jurecki 3, Chrapkowski 1, Cupić 3, Lijewski 3, Vujović 1, Reichmann 3, Aguinagalde 2, Kus.
Kary: 10 min.
Karne: 6/7.

Kary: SPR Chrobry 10 min. (Tylutki – 4 min., Kandora, Sobut, Gujski – po 2 min.), Vive Tauron 10 min. (Kus 4 min., Chrapkowski, Cupić, Reichmann – 2 min.).
Czerwona kartka: Tylutki (za faul)

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin).
Widzów: 1 700.

Tagi:, , , , , ,

Dawid Sus

Redaktor działu sportowego. Wielki fan sportu w wydaniu lokalnym. Ceni dobry film i muzykę, zwłaszcza polską. Od kilku lat interesuje go dziennikarstwo, co w połączeniu z wiedzą sportową, stara się wykorzystywać w portalu TutajGLOGOW.pl.

Nadchodzące Wydarzenia

Kwi
25
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Kwi 25@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 25@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 25@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Kwi 25@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Kluby Środowiskowe MCWR @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny
Kluby Środowiskowe MCWR @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny
Kwi 25@16:00
Miejskie Centrum Wspierania Rodziny oferuje szeroki wachlarz Klubów Środowiskowych skierowanych do mieszkańców Głogowa. Są to cykliczne spotkania o charakterze otwartym. Każdy uczestnik może proponować tematy spotkań. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i[...]
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kwi 25@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Kwi 25@19:00 – 20:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Kwi
26
czw
09:00 SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
Kwi 26@09:00 – 10:30
SLOW JOGGING, czyli sport dla każdego @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZAPRASZAMY osoby młode oraz seniorów 50/60+ w każdy wtorek o godz. 09.00-10.30 do Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA Perseusza 13, 67-200 Głogów, tel. (76) 727 60 70 na zajęcia sportowe SLOW JOGGING czyli sport dla każdego Zalety tego sportu: Naturalny i[...]
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 26@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 26@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 26@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
13:30 Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Kwi 26@13:30
RAZEM W CHOROBIE. Program realizowany z udziałem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizowaniu spotkań z chorymi.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X