• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • SPR Chrobry Głogów o krok od sensacji! Vive lepsze o jedną bramkę

SPR Chrobry Głogów o krok od sensacji! Vive lepsze o jedną bramkę

Niewiele zabrakło, by widzowie zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka byli świadkami prawdziwej sensacji. Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów stoczyli bardzo wyrównany pojedynek z mistrzem kraju, Vive Kielce i ostatecznie przegrali tylko jednym trafieniem (30:31). Komplet punktów powędrował do Kielc, jednak głogowianom należą się za ten mecz wielkie brawa.

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów przystępowali do środowej konfrontacji mając za sobą dobrą serię pięciu kolejnych spotkań bez porażki. Znakomite rezultaty osiągane w ostatnich tygodniach wywindowały głogowian na piąte miejsce w ligowej tabeli i znacznie poprawiły nastroje w zespole Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego. W środowy wieczór do naszego miasta przyjechał jednak team, który stoi na zupełnie innym poziomie niż poprzedni rywale SPR Chrobrego Głogów. Vive Kielce to nie tylko najlepsza drużyna w Polsce, ale też jedna z najlepszych na Starym Kontynencie. Naszpikowani gwiazdami kielczanie kilka dni wcześniej wywieźli zwycięstwo z Barcelony, a Głogów miał być dla nich kolejną łatwą przeszkodą w drodze po ligowe punkty.

Podopieczni duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki rozpoczęli ten mecz bez kompleksów. Od pierwszych minut w szeregach głogowian widać było wielką motywację i determinację. Gospodarze w 4. minucie prowadzili trzema trafieniami (4:1), z pewnością zaskakując faworyzowanych zawodników Talanta Dujszebajewa. W kolejnych minutach kielczanie wrócili jednak na właściwe tory i rzucając pięć bramek z rzędu, objęli prowadzenie 9:7.

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów nie podłamali się lepszą postawą Vive Kielce i po bramkach Grzegorza Sobuta oraz Dominika Płócienniczaka znów był remis (9:9). W końcowych minutach pierwszej odsłony żaden zespół nie pozwalał przeciwnikom na zbudowanie większej przewagi, przez co bardzo długo utrzymywał się remisowy rezultat. Takim rozstrzygnięciem zakończyła się też cała połowa, a obie drużyny zeszły do szatni przy stanie 16:16.

W przerwie spotkania odbyła się licytacja piłki z autografami głogowskich szczypiornistów oraz meczowej koszulki Vive Kielce (również z autografami). Zebrane pieniądze (ponad 1200 zł) przekazane zostaną na szczytny cel, jakim jest ratowanie życia młodej mieszkanki naszego miasta.

Po zmianie stron do ataku ruszyli kielczanie, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zdeterminowani gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i szybko doprowadzili do kolejnego w tym meczu remisu. Podopieczni duetu Zembrzuski – Jurecki postawili bardzo twarde warunki mistrzom Polski i z każdą kolejną minutą udowadniali, że są w stanie sprawdzić sensację, zdobywając punkty w meczu z kielczanami.

W 42. minucie kibice byli świadkami dość kuriozalnej sytuacji. Kontuzji doznał bowiem jeden z sędziów, co spowodowało, że dalszą część spotkania – nietypowo – poprowadzi tylko jeden arbiter. Na parkiecie w dalszym ciągu trwała bardzo wyrównana walka, a gospodarze w dalszym ciągu udowadniali, że nie zamierzają kończyć tego spotkania porażką.

W samej końcówce na minimalne prowadzenie wysunęli się zawodnicy Dujszebajewa, ale głogowianie starali się utrzymywać kontakt. Duża była w tym zasługa dobrze spisującego się bramkarza, Rafała Stachery, który obronił rzut karny wykonywany przez Karola Bieleckiego. Bramkarz głogowian chwilę później zatrzymał jeszcze próbę Ivana Cupicia, a trener Zembrzuski poprosił o czas. Do końca meczu pozostały jednak tylko dwie sekundy. Kto wie, może gdyby głogowianie mieli nieco więcej czasu, w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka doszłoby do sporej sensacji? Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vive Kielce 31:30.

Chrobry Głogów – Vive Tauron Kielce 30:31 (16:16)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka, Pawłowski 4, Płócienniczak 3, Świtała, Sadowski 4, Bąk 3, Babicz 4, Gujski 4, Tylutki 1, Sobut 6, Kandora, Kubała 1.
Kary: 10 min.
Karne: 0/0.

Vive Tauron: Sego, Markowski – Jachlewski 3, Strlek 2, Bielecki 10, M. Jurecki 3, Chrapkowski 1, Cupić 3, Lijewski 3, Vujović 1, Reichmann 3, Aguinagalde 2, Kus.
Kary: 10 min.
Karne: 6/7.

Kary: SPR Chrobry 10 min. (Tylutki – 4 min., Kandora, Sobut, Gujski – po 2 min.), Vive Tauron 10 min. (Kus 4 min., Chrapkowski, Cupić, Reichmann – 2 min.).
Czerwona kartka: Tylutki (za faul)

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin).
Widzów: 1 700.

Tagi:, , , , , ,

Dawid Sus

Redaktor działu sportowego. Wielki fan sportu w wydaniu lokalnym. Ceni dobry film i muzykę, zwłaszcza polską. Od kilku lat interesuje go dziennikarstwo, co w połączeniu z wiedzą sportową, stara się wykorzystywać w portalu TutajGLOGOW.pl.

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Wrz
22
sob
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 22@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Wrz 22@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Wrz
23
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 23@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Wrz 23@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Wrz
24
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 24@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Wrz 24@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Wrz 24@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 24@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Wrz 24@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 24@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
19:00 Chór Beati Cantores – próby
Chór Beati Cantores – próby
Wrz 24@19:00 – 20:00
Chór Beati Cantores - próby
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych. Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w salce[...]
Wrz
25
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 25@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!