• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • Poseł Elżbieta Stępień: Nie godzimy się na łamanie Konstytucji
Miedziak.info.pl TutajGLOGOW.pl Poseł Elżbieta Stępień Nowoczesna Głogów 2016

Poseł Elżbieta Stępień: Nie godzimy się na łamanie Konstytucji

Elżbieta Stępień, poseł partii Nowoczesna Ryszarda Petru, na wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami Głogowa mówiła o programie odbudowy państwa polskiego, a także zmianach, które zdaniem członków partii potrzebne są miastu Głogów.

W dniu 25 stycznie br. w hotelu Qubus w Głogowie odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Elżbietą Stępień, reprezentującą partię Nowoczesna Ryszarda Petru. Tematem spotkania były „Aktualne zagrożenia i szanse dla Polski”. Posłanka wraz z przedstawicielami partii z powiatu głogowskiego opowiadała o głównych założeniach programu, dotyczących zarówno Polski, jak i miasta Głogowa. Po przedstawieniu założeń programowych, odbył się panel dyskusyjny. Goście – sympatycy i przedstawiciele partii opozycyjnych – zadawali pytania dotyczące funkcjonowania Nowoczesnej, tworzenia jej koła na terenie Głogowa, jak również pomysłów na rozwój naszego miasta.

Podczas spotkania Poseł Elżbieta Stępień w skrócie opowiedziała o strukturze partii Nowoczesna. Wspomniała o pierwszych projektach ustaw, opracowanych przez członków Nowoczesnej, które zakładają: redukcję finansowania partii z budżetu państwa, ograniczenie przywilejów związków zawodowych, a także likwidację ciszy wyborczej. Przedstawiono również plan naprawczy dla Polski, polegający na: osiągnięciu stabilizacji finansów publicznych; sporządzeniu 4-letniego programu finansowego państwa; osiągnięciu takiego stanu, gdzie nowe wydatki mają pokrycie w obecnych, a nie prognozowanych dochodach; oszacowaniu kosztów zgłaszanych ustaw; osiągnięciu niezależności przez NBP.

Według Pani Poseł, w chwili obecnej w Polsce mamy do czynienia z łamaniem Konstytucji. – Jesteśmy jedyną obiektywną partią, która jest w stanie ocenić sytuację w Polsce. Nie może dochodzić do takich sytuacji, że łamana jest Konstytucja. Będziemy temu przeciwdziałać – mówiła Elżbieta Stępień. Zdaniem posłanki niektóre działania PiS-u są zaskakujące i nieodpowiednie. – Rząd ustalił, że o rozpatrywaniu spraw ma decydować kolejność zgłoszeń. To jest złe. Trybunał Konstytucyjny nie będzie miał możliwości działać sprawnie, wręcz przeciwnie, zostanie on zablokowany.To nie jest tak, że krytykujemy każde działanie obecnego rządu. Jesteśmy otwarci na rozmowy z opozycją, jednak oczekujemy merytorycznych dyskusji. Pani Premier powinna podjąć z nami rozmowy. Jesteśmy chętni podjąć wspólne działania. Nie godzimy się jednak na absurdalne zmiany, jakimi są chociażby ustawa medialna czy wprowadzenie pomocy finansowej w postaci 500 zł na dziecko. Projekt 500+ wymaga wyprostowania. Planowane jest przeznaczenie na to środków z LTE. A co będzie, gdy te środki zostaną wyczerpane? Naszym zdaniem przed wprowadzeniem tego typu ustawy należy opracować 4-letni plan dochodów i wydatków – dodaje Pani Poseł.

Przedstawiciele Nowoczesnej wyrazili również swoją opinię na temat ustawy o podatku bankowym, która ich zdaniem jest nieprzemyślana, zaś wszelkie decyzje powinny się opierać o konsultacje społeczne.

Nowoczesna, która złożyła w Sejmie 4 ustawy i ma na swoim koncie 406 wystąpień, liczy obecnie 1500 członków, z czego największa ilość osób to mieszkańcy województwa śląskiego. Stworzyła sieć ekspercką Lepsza Polska, w której zarejestrowało się dotychczas 1000 ekspertów z różnych dziedzin.

Obecnie trwają prace nad utworzeniem koła Nowoczesnej Ryszarda Petru w Głogowie. Póki co partia pozyskuje nowych członków. Wyraża możliwość przyjęcia w swoje szeregi członków partii opozycyjnych, jednak będą to przypadki jednostkowe. – Nowoczesna chce współpracować z PO i PiS, ale w ramach mądrych zmian – mówił Jacek Zahorski, koordynator partii w powiecie głogowskim.

2016-01-25 Spotkanie z poseł Elżbietą Stępień z NOWOCZESNEJ w Głogowie 2016Na pytanie, jakie zmiany partia planowałaby dla Głogowa i co mogliby zyskać mieszkańcy naszego miasta odpowiedziano, że priorytetem byłoby stworzenie miasta silnego pod względem gospodarczym. – Skupilibyśmy się na umożliwieniu mieszkańcom Głogowa rozwoju działalności gospodarczych. Chcemy pozyskać jak największą ilość członków z tutejszego okręgu, bo nasza siła tkwi przede wszystkim w aktywnych ludziach – mówiła Poseł Elżbieta Stępień.

Uczestnicy spotkania włączyli się w dyskusję z przedstawicielami Nowoczesnej, sugerując, że w Głogowie potrzebne są zmiany, uwzględniające przede wszystkim stworzenie nowych stanowisk pracy, umożliwienie młodym ludziom wynajmowanie głogowskich lokali w optymalnych cenach czy wybudowanie atrakcyjnych mieszkań na wynajem.

Poseł Elżbieta Stępień wyraziła chęć podjęcia działań na rzecz rozwoju naszego miasta. Zachęcała do wstąpienia do partii, zostania sympatykiem Nowoczesnej, a także do zgłaszania aktualnych problemów, dotykających miasto Głogów, celem poznania potrzeb jego mieszkańców.

Tagi:, ,

K. Piekarz

Reporterka działu Aktualności. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania blogerka, artystka i projektantka. Pasjonatka rustykalnych wnętrz, pisuje reportaże dla ogólnopolskich mediów. Ceniąca miejsca z duszą i nietuzinkowych ludzi. Kocha wyzwania, które stawia przed nią życie.

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Wrz
22
sob
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 22@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Wrz 22@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Wrz
23
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 23@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Wrz 23@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Wrz
24
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 24@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Wrz 24@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Wrz 24@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 24@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Wrz 24@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 24@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
19:00 Chór Beati Cantores – próby
Chór Beati Cantores – próby
Wrz 24@19:00 – 20:00
Chór Beati Cantores - próby
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych. Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w salce[...]
Wrz
25
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 25@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!