Piotr Durał nowym komendantem PSP Głogów

Komendant Powiatowy PSP w Głogowie Karol Skowroński po 18 latach służby odszedł na emeryturę. Doceniony za dobrze wykonaną pracę, przyjacielski stosunek do strażaków, a także wyjątkowe zdolności menadżerskie, przekazał pałeczkę zastępcy, Piotrowi Durał. Podczas czwartkowej uroczystości nie tylko mianowano nowego komendanta, ale też zaprezentowano nowy wóz strażacki.25.02.2016 r. PSP Głogów uroczystości mianowania komendanta Durał

Karol Skowroński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie, odszedł na zasłużoną emeryturę. W czwartek 25 lutego 2016 roku w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie odbyły się uroczystości związane z przekazaniem obowiązków nowemu komendantowi, którym został Piotr Durał.

W uroczystości uczestniczyli strażacy głogowskiej jednostki straży pożarnej, obecne i byłe władze miasta, emerytowani strażacy, a także wielu innych gości. Obecny był również Komendant Wojewódzki PSP, Adam Konieczny, który podziękował byłemu już komendantowi Skowrońskiemu za służbę, wysoko oceniając jego działania na przestrzeni lat.

25.02.2016 r. komendant PSP Głogów Karol Skowroński odchodzi na emeryturęKarol Skowroński nie krył wzruszenia w związku z odejściem ze straży. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim tym, z którymi współpracował podczas służby. – Przez cały ten okres udało nam się stworzyć sprawny mechanizm ratowniczy, który sprawdził się w tysiącach akcji, również podczas powodzi w latach 1997 i 2010. Funkcjonowanie straży pożarnej na takim poziomie nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych samorządów i instytucji. Dzięki nim mogliśmy wyposażyć naszą jednostkę w najnowocześniejszy sprzęt – mówił podczas uroczystości komendant Karol Skowroński. – Dziękuję byłym prezydentom Głogowa, Zbigniewowi Rybka, Janowi Zubowskiemu i obecnemu Rafaelowi Rokaszewiczowi, którzy zawsze mieli otwarte drzwi dla mnie, a portfel dla straży pożarnej – tak swą wdzięczność wyraził odchodzący na emeryturę komendant.

Były komendant nadal będzie wspierał mieszkańców Głogowa. Po odejściu ze straży rozpocznie pracę w ratuszu, w dziale zarządzania kryzysowego. Prezydent Rafael Rokaszewicz wyraził swoje zadowolenie z powodu tego, że człowiek taki jak Skowroński zasili grupę pracowników ratusza.

Nowo mianowany komendant, Piotr Durał, dawniej związany był z głogowską jednostką straży pożarnej. Zanim powierzono mu nowe stanowisko, pełnił on funkcję zastępcy komendanta straży pożarnej w Polkowicach. – Powierzenie mi obowiązków komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Głogowie jest dla mnie wyróżnieniem i wyrazem zaufania. Jest również zobowiązaniem do dalszej służby na rzecz mieszkańców miasta i powiatu głogowskiego. Powrót do Głogowskiej komendy jest dla mnie ogromnym przeżyciem emocjonalnym. Wracam do komendy wzorcowej i jednej z najwyżej ocenianych w województwie dolnośląskim. Jestem przekonany, że mając takich strażaków, mieszkańcy miasta i powiatu głogowskiego mogą się czuć bezpiecznie – mówił nowy komendant PSP w Głogowie, Piotr Durał.

25.02.2016 r. PSP Głogów, prezentacja nowego wozu strażackiegoUroczystość przekazania obowiązków nowemu komendantowi stała się też okazją do podziękowania strażakom a także innym pracownikom PSP w Głogowie. Zaprezentowano także nowy wóz strażacki, który podczas uroczystości został poświęcony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.