Głogów Kulturalny Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

GŁOGÓW: Kulturalny Rozkład Jadzy

Nowy tydzień w Głogowie rozpoczyna ostatni, 29. dzień lutego. Taka sytuacja ma miejsce tylko raz na cztery lata, może więc warto wykorzystać te dodatkowe 24 godziny na wprowadzenie w swoje życie nowej aktywności? Poniedziałek w naszym mieście to kilka propozycji dla małych i dużych: kreatywne zajęcia dla najmłodszych oferuje MOK, młodzież i dorośli natomiast mają możliwość wzięcia udziału w kilku różnych aktywnościach sportowych. Ale poniedziałek to dopiero początek. Co zatem można robić w Głogowie przez resztę tak dobrze rozpoczętego tygodnia? 

Data, jaka przypada na dzisiejszy dzień, występuje tylko raz na cztery lata. Taka sytuacja wydaje się więc być świetnym momentem do rozpoczęcia czegoś nowego. Co więcej, 29. lutego 2016 jest jednocześnie poniedziałkiem, a doskonale wiadomo, że „zaczynam od poniedziałku” jest bardzo popularnym stwierdzeniem. Jak zatem wykorzystać taką okazję? W czym warto wziąć udział i co ciekawego można robić nie tylko dziś, ale i w najbliższych dniach w Głogowie? Postaramy się podpowiedzieć w dzisiejszym Kulturalnym Rozkładzie jazdy.

Poniedziałek rozpoczyna szereg zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Sekcja plastyczna dla dzieci w wieku 4-7 lat rozpoczyna się o godz. 15.20 w Miejskim Ośrodku Kultury. Te bezpłatne zajęcia odbywające się w sali plastycznej MOK, prowadzi Joanna Kinder. Dla dzieci lubiących ruch – Balet. To kolejna propozycja MOK-u, który na taneczne zajęcia zaprasza dziewczynki i chłopców w wieku 4-5 lat. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15.30-16.00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45 zł/miesięcznie. Trzecia propozycja dla dzieci, jednak tym razem nieco starszych, to „UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK”. Warsztaty teatralne dla dzieci 6-9 lat odbywają się w poniedziałki (godz. 16.00-17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY) i czwartki (godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY). Teatralne zajęcia prowadzi Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska. Koszt: 30zł/miesięcznie.

Dzisiejszy poniedziałek jest ostatnim dniem, w którym w Głogowie można pojeździć na łyżwach. Wraz z końcem lutego kończy się też sezony zimowy, w którym funkcjonuje lodowisko przy OK PARK-u. Warto skorzystać z ostatniej w tym sezonie okazji do ślizgania, ponieważ dziś bilet wstępu kosztuje tylko 8 zł. W dniu 29. lutego lodowisko czynne od 10.00 do 21.00.

Osoby dorosłe w wyjątkowy poniedziałek 29. lutego, mogą się nieco poruszać. Dwie propozycje na jedną godzinę: o 20.00 pod Miejskim Ośrodkiem Kultury spotyka się grupa Biegam Bo Lubię Głogów, która do wspólnych treningów zaprasza wszystkich: zarówno wprawionych biegaczy, jak i osoby, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Grupa trenuje w każdy poniedziałek i środę, start o godz. 20.00 spod MOK-u. Natomiast jeśli ktoś wolałby poćwiczyć w pomieszczeniu, może wziąć udział w zajęciach fitness. Fitness Total Body Workout to propozycja dla osób chcących zyskać radość,energię i poprawić swoją kondycję. Treningi odbywają się w poniedziałki o 20.00 i środy o 19.00 w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu 607 358 843.

A co we wtorek? Wtorek to kolejna okazja do rozmaitych aktywności fizycznych. Wystartować można jeszcze przed południem i to całkiem na poważnie. Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, to propozycja Bartosza Derenowskiego – utytułowanego zawodnika w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalisty Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia odbywać się będą w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w sali fitness, opłata: 80zł za miesiąc, nielimitowany wstęp. Rozkład wtorkowych treningów wygląda następująco: 10.00-11.00 – No-Gi, Submission Fight dorośli; 16.00-17.00 – dzieci 5-8 lat; 17.00-18.00 – dzieci 8-15 lat; 18.15-19.15 – Brazylijski jiu jitsu (GI). Rozkład treningów na pozostałe dni tygodnia można znaleźć w Kalendarzu Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

Popołudniu znowu ruch, jednak tym razem w wyjątkowym towarzystwie. We wtorek w godz. 16.30-19.30 na wspólny spacer z czworonogami zaprasza Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „AMICUS” . Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Taka forma aktywności to jednocześnie świetna okazja dla wszystkich osób, które chciałyby, ale nie mogą mieć czworonoga w domu.

Wtorkowy wieczór to natomiast bardzo popularne, szczególnie wśród głogowianek, zajęcia ZUMBY. Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia prowadzone przez Mateusza Śmikiela. Lekcje odbywają się w każdy wtorek i czwartek w sali koncertowej. Wtorki, godz. 19.30-20.30; czwartki, godz. 18:30-19:30 i 19:30-20:30. Zajęcia odbywają się w sali koncertowej MCK MAYDAY.

Środa, oprócz wspomnianych wcześniej zajęć, to przede wszystkim propozycja dla młodzieży od Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny. MCWR oferuje szeroki wachlarz Klubów Środowiskowych skierowanych do mieszkańców Głogowa. Są to cykliczne spotkania o charakterze otwartym. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i rekreacyjną. Warsztaty indywidualne oraz grupowe dla młodzieży odbywają się w godz. 17:00-18:00, natomiast Zbiórki Harcerskie i Zuchowe od godziny 16:00-17:00.

W czwartek nieco spokojniej, bardziej kreatywnie. O godz. 17:00 można pograć w szachy. Z taką inicjatywą do dzieci i młodzieży wychodzi Miejski Ośrodek Kultury, który zaprasza chętnych graczy do udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00-20:00 w MOK-u, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy. Szkółkę prowadzi Piotr Zahorski (MOK Budoprojekt). Warto trenować, bo już w marcu odbędzie się Turniej Szachowy. Szczegóły na temat tego wydarzenia znaleźć można tutaj.

Od razu po szachach można trochę pograć – na zajęcia nie piłkarskie, a teatralne zaprasza bowiem Teatr jednego Mostu. Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich aktorskich sił, może przyjść na próbę Teatru. Czwartek, godz. 20.00-22.00, sala widowiskowa MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk.

Najbliższy piątek w Głogowie przyniesie dwa bardzo interesujące wydarzenia. Pierwszym jest wystawa memów Marty Frej – malarki, ilustratorki, animatorki kulturalnej i prezeski Fundacji Kulturoholizm, której prace – właśnie owe memy – można znaleźć m.in w Wysokich Obcasach. Wystawę bezpłatnie oglądać będzie można od piątku, 04. marca do 28. marca 2016r w Galerii Edukacji Twórczej MOK.

Natomiast piątkowy wieczór w Głogowie przyniesie recital Edyty Geppert. Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian)
i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza odbędzie się o godz. 19.00 w sali widowiskowej MOK. Bilety do nabycia w Biurze Obsługi Klienta MOK (tel. 76 833 65 740 oraz Biurze Obsługi Klienta MCK MAYDAY (tel. 76 853 41 73). Bilety w cenie: 80 zł i 90 zł.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Tagi:, ,

K. Anczarska

Redaktorka działu Kultura & Sport. Miłośniczka słowa, muzyki i aktywności fizycznej. Absolwentka PWSZ w Głogowie na kierunku Pedagogika. Członkini grupy BiegamBoLubię Głogów oraz głogowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Zawsze wśród ciekawych ludzi.

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Paź
15
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 15@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Paź 15@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Paź 15@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 15@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Paź 15@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Paź 15@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
Paź
16
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 16@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 16@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Paź 16@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Paź 16@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Paź 16@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 16@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!